Автор Тема: Разлики между класовете  (Прочетена 2817 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Разлики между класовете
« -: Март 22, 2015, 07:33:14 pm »
В началото беше забавно, когато се разбра, че всеки клас може да екипира произволна броня и произволно оръжие. Както е тръгнало, обаче, ще се окаже, че може да притежава и произволни умения.  А това е една голяма грешка. Поне според мен.
ДД

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Разлики между класовете
« Отговор #1 -: Март 22, 2015, 08:28:28 pm »
Даааам аз пуснах на аукциона ръкавици с мощен удар 3.
Комбинацията на умения винаги е водела до проблеми и изкривявания... което в последствие се отразява или на умението или на баланса, за съжаление ,а гледам те все повече се трупат.
А пък знаеш ли може и да не сме видяли всичко ....  :-X

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Разлики между класовете
« Отговор #2 -: Март 22, 2015, 09:03:37 pm »
Ходещи робокопи  8)

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Разлики между класовете
« Отговор #3 -: Март 24, 2015, 07:23:11 pm »
Никой не отговаря на тази тема, а тя може би е най-важната в целия форум. Ако оставите играта така аз веднага се отказвам. Абсурдно е да смесите уменията в различните класове.

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Разлики между класовете
« Отговор #4 -: Март 24, 2015, 10:17:45 pm »
Не знам откъде идва целият този драматизъм - в Герой 1 също имаше такива бонуси по предметите - оръжие с отрова, например.. Тогава не успяхме да вкараме всички неща, които искахме и останаха само няколко. Никога един герой от определен клас няма да може да е равен на друг по уменията му с бонуси от предмети.. Естествено, че няма да даваме ултимативни умения по предметите, нито пък високи техни нива за да се конкурират със съответните класове. Всъщност най-основният бонус, който ще има по различните предмети е + еди колко си към дадено умение.. което означава, че ако го нямаш това умения нямаш и бонус. Другият е еди кое си умение 1, ще е доста по-ограничено като сила - в крайна сметка ако имаш отрова 3 няма как да си равен с някой който има отрова 10... (пак казвам както беше в Герой 1)

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Разлики между класовете
« Отговор #5 -: Март 24, 2015, 10:22:58 pm »
Е, отговори се вече на най-важната тема в целия форум. Няма драма, да започне драмата... Играта е на свободна воля, който иска играе, който иска не, абсурдно или не това е.
« Последна редакция: Март 25, 2015, 08:53:49 pm от Sophie »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Разлики между класовете
« Отговор #6 -: Март 25, 2015, 12:20:38 am »
По драматично е да се повтарят грешки ако питате мене , лично мен ме притеснява комбинацията на тези умения.
 
Може ли някой простичко да възпроизведе формулата за изчисление за шанса на удар върху герой с:
копие с умение тромав  2 , наметало с умение Отклон +5 ,  100 ловкост
от  противник със 100 точност
Аз лично за няколко битки видях комбинацията - тези две умения не трябва ли да са противоположни по действие ?
Чисто интуитивно ако започваш играта  без да си играл 1.0 , двете не са ли малко противоречиви да се ползват едновременно ?
Воин наемник който няма това умение - то няма и как де  -  прави отклон , т.е. умението се придобива като такова , и ако го няма > си го ползва   бонуса.
Ей това имам предвид: една идея за балансиране  може да се прецаква с подобни бонуси , колкото повече стават комбинациите толкова по-вероятно е да има  изкривяване  в един момент .
Защото за да се "усеща " ефекта на умението се тръгва от едни нива които не са малки .

Ако приемем че не трябва да е така , и бонусът се прилага само ако умението го има героя ... и се доразвива идеята от 1.0 , тогава занаятчиите ще стискат палците на ръцете и краката  да не се пада  бонус умение на предмета който произвеждат , ако не сте убедени  сложете една опция като награда на 150т. в професията   с чекбокс " без умения " и вижте за статистиката колко ще я използват.  ;)
Във в 1.0 шанса за лилав беше задоволителен и като се падне някое непотребно умение ... се хвърляше в магазина, тук при тия шансове ...  тези бонуси трябва да не правят предмета нежелан .
А в крайна сметка не се знаят кои предмети с какви умения могат да бъдат,  нито тяхната механика ... написаното е принципно върху уменията и тяхната комбинация и естествено е от моята камбанарийка т.е. лично мнение
 
п.п. и все пак този раздел е за препоръки
 
 

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Разлики между класовете
« Отговор #7 -: Март 25, 2015, 08:45:45 pm »
Хубави забележки. Не съм обърнал внимание в подробности каква е таблицата на възможните за падане умения. Утре ще я прегледам за да няма недоразумения. Със сигурност някои умения никога няма да могат да се падат на предмети, нито пък с високи нива.

Идеята за занаятчийството не е лоша ще си я запиша за по-натам.

ПП И да... всъщност този раздел е препоръки - ще я отключа, само ще помоля да няма крайни драматични мнения - на този етап все още всичко може да се промени стига да има достатъчно силни аргументи за това.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Разлики между класовете
« Отговор #8 -: Март 25, 2015, 11:53:37 pm »
Хубаво е да се реагира псевдо-паникьосано, за да доставим нужния ефект. На мен лично не ми пука как ще е направена играта, защото виждам доста прогресивност в нея и все ще остана доволен до известна степен. Но ми пука за драмата, която ще възникне, ако никой не си вземе бележка от драмата сега :)

Няма обиди, няма сарказъм, няма нарушаване на правилата на форума. Всяко мнение, стресиращо особено остро върху даден проблем, цели да възбуди респективното вълнение и внимание, и нищо друго.
ДД

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Разлики между класовете
« Отговор #9 -: Март 26, 2015, 12:28:21 am »
 умение на меч >контратака +3 , умение на щит >контраатака + 2 , умение на наемник 20 ниво >контраатака +5 .... резултат: контраатака =10
т.е. героя на това ниво може ли да развие това умение на 10 ниво ?
Нека се провери   на какви предмети може да се слага определено умение и да няма възможност да се натрупват това е задължително. И лично аз мислех че тази логика е възприета покрай едно обяснение за бонуса шанс за критичен(само на амулет).
 Проблема не е сега, сега нивата са ниски - но ще дойде момент в който ефекта на всико това ще расте със вдигането на нивата и тогава ще се налагат сериозни промени .
Защо по предметите да няма бонуси -или други умения които не се притежават от никой клас. т.е. да не се натрупват върху съществуващо умение а да дават нещо различно!
 След като едно оръжие може да има базово 3 допълнителни показателя  (което е приятна изненада и отлично решение зада  се контролират) .... защо една част от бронята да няма също подобни умения различни и  общо за всички. и естествено леки  бонуси , върхът на едно оборудване трябва да си остане комплекта!

п.п. аз лично от много време се каня да сменям класа да разгледам и другите , и нямам идея колко е възможността за вдигане на това умение, ако наистина е 10 , няма проблем в случая- и при условие че  това  са максималните бонуси които могат да  се падат.

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Разлики между класовете
« Отговор #10 -: Март 26, 2015, 01:22:19 pm »
Когато им умение давано от повече от един източник - предмет, герой, друг предмет и т.н. - се взима само степент на нй-високото, а не се сумират. Така в горния пример, героят си е с контраатака +5.
Само някои умения могат да се падат на предмети за момента и всяко е описано да се пада на конкретни предмети - не може да на всичко.
При придобиване на ново умение от предмет, това ще се показва в екрана с инвентара на героя в лентата с умения, за да може да се изключи по желание от играча - все пак повечето умения изискват точки дух.
От изложените в темата притеснения, единственото небалансирано за момента нещо е самото умение Избягване, тъй като в момента е безплатно - т.е. не изисква точки дух, при активация. Това ще го променим, тъй като то си е легитимно умение, кото ще може да се учи във високите нива и трябва да се ползва от герои, неразчитащи на блок, а на него. Но това значи, че ще е на цена в дух.
В момента иначе се явява като напълно безплатн и независеща от нищо допълнителна проверка за блок, а това определено го прави небалансирано.