Автор Тема: Начин на работа с popup диалозите  (Прочетена 1523 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
Начин на работа с popup диалозите
« -: Април 03, 2015, 10:51:58 pm »
Привет!

Имам няколко предложения относно показваната информация по диалозите и начините на работа с тях:
- помислете дали информационните диалози да не се преизползват, тъй като няма как лесно да се правят "сравнения" (тези от магазините нека се преизползват, но да може, примерно, да отворя popups с информацията за 2 наемника едновременно)
- нека информационните панели за героите и наемниците да се показват и когато сме в хранилището или в къщата, тъй като няма как едновременно да експериментираш с екипировка и да гледаш гледаш какво става с атрибутите на героя или наемниците (тези информационни панели може евентуално да се отварят само при желание)
- моля, показвайте и базовите атрибути на наемниците (вкл. заплатата), тъй като няма как да се прави лесно сравнение
- този "готЕния" ефект с постепенното спиране на скролбара е доста неудобен (пр. в аукциона), тъй като преглеждането и/или позиционирането във viewport-а е доста трудно (като се опитам да видя на кого съм продал предмета е едно целене нагоре и надолу)


Поздрави!

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Начин на работа с popup диалозите
« Отговор #1 -: Април 04, 2015, 05:10:14 pm »
За момента системата не поддържа едновременно отваряне на два розореца с инвентар и това пречи на идеята за сравнение между наемниците, но пъкк ще се оправи скоро, тъй като подменяме логиката и ще може.
Заплатата на наемниците ще се вижда под портрета им в екрана с инвентара - може би ще е качено в понеделник.
Не знам кой е "ГотЕния" ефект, ама ще опитам да го видя и ако наистина пречи на нещо, ще се оправи - един скриншот по въпрса, ще ни помогне да разберем, къде точно е проблема и да го оправим.
Благодаря!

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Начин на работа с popup диалозите
« Отговор #2 -: Април 04, 2015, 09:51:50 pm »
Той говори за скрулирането изобщо, като визира моите оферти в аукциона, но същото е и в трибуната. Аз прелиствам с клавиатурата, или с колелцето на мишката.