Автор Тема: Рецепти по какво се разбира дали е научена или не?  (Прочетена 2228 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Не можах да схвана съвсем, гледам внимателно всеки път като ми падне рецепта или е от магазина или в гилдията и не е много ясно да си я купувам ли или не...
Мисля, че не е лоша идея да има един ясен надпис , какъвто и да е , с който да знам научена ли е вече от мен или не е ?
Как мислите?

Do your best, forget the rest!

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
 Тя, ситуацията с рецептите ще е коренно различна, и ще е много малко вероятно да срещнеш две еднакви рецепти.

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
До тогава колко му е да има един текст
Тази рецепта е вече научена. Не си купувам никакви рецепти, защото в момента е много зле и наистина нямам представа по какво се разбира
Do your best, forget the rest!

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
За подобен надпис е необходимо сравнение между текущата и вече научените рецепти.
Ако правилно съм разбрал отговорът в темата, където се питаше защо не се стакват еднакви рецепти- подобно сравнение не е по силите на системата. Няма как да се сравни купуваната рецепта с изучените.
Въпросът е нужно ли е да възприемаме рецептите като албумче със стикери за децата? Да се стремим да сложим и последната лепенка?
Не стои ли по-напред критерия дали смятаме рецептата за значима? Ако видя рецепта за алебарда с бонус ловкост и минимални поражения- просто ще я подмина. Ако пък ми се падне рецепта за инструмент с базов процент 15- даже да имам 10 такива- пак бих я взел.

Тъй като разделът е препоръки- бих искал да обърна внимание върху листа с рецептите.
За момента този елемент е значително под средното ниво на играта като цяло.
50 броя рецепти (които са малко число) , всяка от тях някакви дребни букви и цифри, които се размиват и мержелеят пред очите. Мъка е да намериш точно тази, която търсиш. А ако са над 50- неудоволствието е гарантирано.
Едно групиране според класификация или още по-добре- един по-сериозен филтър биха били полезни.
Допълнително ругатни към механиката се печелят и от факта, че след всяко ново отваряне те връща най-горе в листа и се повтаря търсенето.
Особено отвратителна е ситуацията, в която си на 199 точки опит в професията. Ако ще и да се самозапалиш  *FOCUS* повече от ЕДИН предмет наведнъж не можеш да изработиш. Последният път ми отне 57 изработки за превъзходна. 57 пъти пускане на изработка 1 по 1, всяка от които по минута и 20 секунди. И тъй като автоматично те пуска най отгоре в листата с рецептите- 57 издирвания на една и съща рецепта (Има и рецепти с 1000 здравина- бъг от деня на пускането на занаята) сред още 49 подобни на нея. Това си е възпитание в мазохизъм.
Във всеки случай това беше обратна връзка от първа ръка.
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Хммм - ще поработим над този екран със сигурност - в момента има доста дразнещи неща... Що се отнася до изработката на повече от един предмет не би трябвало да е така - ще го проверя да не би това да ти е опита от преди да го оправим това нещо..

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Последната проверка бе в петък. Преди време цяла тема отворих по въпроса.
Работата е там, че ако ще минаваш в по-горна категория ти слага изкуствено ограничение.
Конкретни примери:
1. Имам 100 точки в изработката на броня, шанс за изработка на превъзходни предмети.
Опитвам се да изработя метален нагръдник от бяла рецепта. Дава 4 точки опит.
Резултат- системата ми позволява да изработя не повече от 25 нагръдника наведнъж- дори да имам милион точки и ресурси.
Защо? Защото на теория ако всичките тези 25 излязат превъзходни 26-тия ще има шанс да е рядък.
2. Имам 195 точки. Дава ми максимум 2 нагръдника за по 4 точки, третия може да излезе рядък, затова не е позволено.
Налага се да пускаме два по два по два нагръдника за изработка. Извадиш късмет- единия превъзходен. ставаш на
3. 199 точки. Налага се да пускаш нагръдниците един по един. Един по един. Един по един...  Вторият може да е рядък, затова не е позволено.
В петък пуснах 57 пъти същия този нагръдник един по един докато излезна превъзходен, за да имам шанс за редки.

4. Имаш максимум точки в категорията- за К2- 300 точки. Системата ще ти позволи максимум 25 нагръдника от по 4 точки наведнъж. 25х 4 са 100 точки. 26- ти нагръдник не ти дава, защото може тези 25 които правиш да бъдат редки и 26тия ще трябва да има шанс за легенда (което е невъзможно, но това не пречи да си имаме ограничението.)
Примерите са с предмети, даващи 4 точки. При предмети с повече точки е още по-зле.

Не знам... опитвам се да го кажа толкова просто, на колкото съм способен. Дали съм успял- не зная, но тъй или иначе всеки, който просто се опита да изработи предмети на границата на две нива с намерението да качи горното (да може да прави редки, легенди, епици) и не му върже първите 2-3 пъти ще му стане ясно, че в това отношение системата е... леко недоизпипана.
« Последна редакция: Май 03, 2015, 08:12:05 pm от marveliking »
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Съгласен съм за проблема с "групирането" на рецепти.Абсолютно еднакви рецепти с един и същ ресурс,и ниво не се стакват.Прекалено дразнещо е да търсиш рецепта повторно която изработваш.Връща те винаги в началото.Добре е системата са множество изработки наведнъж.С леки забележки.Не дава да се пускат повече изработки ако броят на сбора им надвиши 100т.Всяка категория за да бъде вдигната изисква 100т за следващо ниво.Ако те закотви на 197-199 дава право само по 1 изработка.Нататък е история и мазохизъм кога ще излезе предмета и да качиш следващо ниво *suicide*
« Последна редакция: Май 03, 2015, 08:22:02 pm от desperado16 »