Автор Тема: Промени 12.10-16.10  (Прочетена 12477 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kilgor

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 130
  • Karma: +14/-3
    • Профил
Re: Промени 12.10-16.10
« Отговор #30 -: Октомври 15, 2015, 12:55:32 pm »
Проблема не в това да влизам 2,3 или 4 пъти на ден. Поне за мен. Проблема идва от нуждата да се влиза "под часовник". Ако имам 180 енергия и прочистя зона от 14 стъпки ми остават 40 енергия... И тогава, кога да вляза пак ? Ако е прекалено рано няма да има достатъчно енергия за прочистване на следващата зона, а ако е прекалено късно - ще съм изгубил енергия. Така се оформя един прозорец от време в който трябва да не забравя да вляза. Всичко това е натоварващо.

п.п. Преди бих изхарчил точките за занаят, но с последните бонуси от ежедневни събития това няма как да стане. Бонус върху занаята е много хубав и е не заобиколим. Чисто разхищение би било да се майстори, когато няма такъв бонус.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 12.10-16.10
« Отговор #31 -: Октомври 15, 2015, 12:57:20 pm »
Според мен не е коректно да се сравнява игровия ресурс в ИГ 1 и ИГ 2. И за да бъдем по-точни - там без премиум се събираха точно 12 точки, независимо от категорията. Което правеше достигането на максималния брой точки само за 6 часа в кат. 7. Но и това не беше проблем, тъй като съществуваше едно изключително съществено нещо: Там имаше свободен пазар за диаманти, а тук няма. Така и никой не отговори на неколкократно задаваните ми въпроси последната година по този казус: Ще има или не подобно нещо?
Нека да отбележа още, че както спомена играчът по-горе - банкнотите трябва да осигуряват лукс. Това беше налице в ИГ 1. Там можеше нищо да не правиш и да си позволиш всичко, но можеше и играчи, които не плащат да си позволят всичко, като беше нужно, обаче, да прекарват много време в играта.
ДД

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Промени 12.10-16.10
« Отговор #32 -: Октомври 15, 2015, 01:15:35 pm »
Със сигурност съм отговарял някъде за пазара на диаманти и отговорът е - не... Беше изключително порочна практика за икономиката на играта, тъй като реално само най-горната категория играчи могат да си ги купуват, а вкарват огромно количество злато и съответно инфлация в долните категории и хората, които нямат диаманти и играят на долните нива още по-малко могат да си позволят каквото и да е.

Сам всъщност написа - в ИГ 1 ситуацията беше доста по-неизгодна от сегашната що се отнася до склада за енергия и генерирането и, а за копаенето на ресурс, който е в момента 3 пъти по-лесен за добиване няма за какво да споменавам.

Както и да е - този вид решения се взимат изключително на база статистики за всеобщо съжаление (наше също) и всички сме подвластни на пазара. Ще продължим да експериментираме докато намерим златната среда между предимство и равенство на плащащи и не плащащи...

За ключетата - за сега остават само като дроп - имаме сериозни опасения дали можем да го балансираме ако се и изработват...

Настройките за раниците и склада ще ги включа в списъка за добавяне - много е дразнещо да си чистиш торбите постоянно...

Неактивен Kilgor

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 130
  • Karma: +14/-3
    • Профил
Re: Промени 12.10-16.10
« Отговор #33 -: Октомври 15, 2015, 01:29:45 pm »
А възможност да се пращат диаманти между героите ? Защото е неизгодно, ако някой има повече герой да им зареди по един по-малък пакет. По-изгодни е да зареди голям пакет на единия и да ги разпредели и на другите след това. Или ако някой съюзник не му достигат 2-5 диаманта за нещо.


Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 12.10-16.10
« Отговор #34 -: Октомври 15, 2015, 01:39:48 pm »
Със сигурност съм отговарял някъде за пазара на диаманти и отговорът е - не

Не си отговарял, защото аз това чакам от 1 година. Беше ми приятно да бъда част от ИГ 2 и ще се радвам, ако съм помогнал с нещо. Общо взето - дотук бях. Което е жалко, защото чаках ИГ 2 поне 4 години.
ДД

Неактивен Kilgor

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 130
  • Karma: +14/-3
    • Профил
Re: Промени 12.10-16.10
« Отговор #35 -: Октомври 15, 2015, 01:46:02 pm »
Беше изключително порочна практика за икономиката на играта, тъй като реално само най-горната категория играчи могат да си ги купуват, а вкарват огромно количество злато и съответно инфлация в долните категории и хората, които нямат диаманти и играят на долните нива още по-малко могат да си позволят каквото и да е.




Всъщност това нещо и сега е възможно. И в момента на пазара има пуснат "Елексир на живота" по около 100к за 1 брой. Аз съм си купувал няколко пъти. Но някой от втора, трета категория спокойно може да си купува колби в диаманти и да ги продава за злато - съответно да има инфлация в по-ниските категории.

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Промени 12.10-16.10
« Отговор #36 -: Октомври 15, 2015, 04:41:57 pm »
Ето и официалната позиция на екипът по отношение на промяната на прага на точките и причините за нея:

 - Една подобна промяна е ясно, че няма как да срещне подкрепа и почти всички запитани играчи биха гласували против на предварителен дебат. Затова и не видяхме смисъл от подобен


Пичове, вие сте скандални. Сигурни сте, че на никой няма да му хареса, мислили сте по въпроса и сте установили, ако питате, какъв ще е резултата и въпреки това го прилагате. В резултат получавате 100% форумно недоволство. Не променяте и какво очаквате още сега да ви купим пакетите  :D :D :D Алоу, Бай Ганьо да се събуди, веднага си уволнете мениджърите и си сменете собственика, некадърност отвсякъде.

Неактивен Mystic_hunter

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 49
  • Karma: +5/-7
    • Профил
Re: Промени 12.10-16.10
« Отговор #37 -: Октомври 15, 2015, 05:34:00 pm »
Стига бе хора! Вие нас за олигофрени ли ни смятате? Ясно е, че всички промени се правят, за да накарате играчите да харчат пари, в което няма нищо лошо, тъй като целта на всеки продукт е да си връща инвестициите с печалба, ама това не е начина по-който да се направи. Карате играчите да се ядосват и да не изпитавт желание да я играят тази игра. Това е във ваш минус.
Порочна била практиката от 1.0 да се купуват и продават диаманти между играчите. Да, ама не. Това е едно от най-добрите решения в единицата, а вие го премахнахте (това си е лично мое мнение и другите могат да бъдат в пълното си право да ме опровергаят).
Промените се правили на база статистики и проучвания на пазара. След като вашия продукт е на пазара и си има фенове и потребители, не е ли редно да се допитате до тях за такива решения. Приложете принципа на пряката демокрация - за кардинални промени пунете една анкета към всички играчи и вижте резултата. Не е нужно да се съобразявате винаги с мнението на играчите, все пак вие сте създателите на играта и правата са ваши, но да взимате решения, които не се харесват от 90% от потребителоте на играта не  е изобщо логично.
За ВИП-вете няма да кажа почти нищо, защото другите играчи вече казаха, всичко което е необходимо. НЕ ТРЯБВА ДА КАРАТЕ ИГРАЧИТЕ ДА СИ КУПУВАТ ВИП, ЗА ДА ИГРАЯТ ИГРАТА НОРМАЛНО. ИГРАЧИТЕ САМИ ТРЯБВА ДА ПОЖЕЛАЯТ ДА СИ КУПЯТ ВИП. ЗАТОВА ТРЯБВА ДА ГИ ПРИМАМИТЕ С МНОГО ДОБРИ РЕШЕНИЯ И БОНУСИ, А НЕ ДА СКАПВАТЕ ИГРАТА НА ОСТАНАЛИТЕ ИГРАЧИ. Сигурен съм, че ако се понапънете ще измилсите десетки неща и функции, които ще накарат виповете да потънат в лукс, БЕЗ ДА СКАПВАТЕ ИГРАТА НА ОСТАНАЛИТЕ (повторението на думи и фрази не е случайно).
П.П. Останал съм с впечатление, че Питх е един от най-запалените и верни фенове на тази игра. Щом той е решил да се отказва, си направете сметка за какво става въпрос *suicide*
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Промени 12.10-16.10
« Отговор #38 -: Октомври 15, 2015, 06:17:00 pm »
Твърде емоционално и не много полезно... За Питх - кой може в Герой 1 да си позволи да си купи диаманти за 3 000 000 единият? Само Герои от най-горните нива... А тези, които с 1 диамант взимат 3 000 000 злато на 15то ниво вдигат цените на аукциона за всички или с други думи, тези които си плащат създават сериозни проблеми на тези които не плащат и не са 60то ниво. И да, и в момента реално можеш да пуснеш диамантени предмети за злато, но е доста по-сегментирано по категории.

Ще могат да се прехвърлят диаманти между героите. Всъщност ще го придвижа това по-напред, защото е лесно за правене. (заедно с прехвърляне на злато)

Под пазарно влияние се има предвид следната статистика: колко плащания се генерират спрямо средно дневните потребители.. В момента тази статистика ни е много лоша и ако не я оправим просто няма никакво значение колко сме интересни и приятни за игра. С други думи и 100 000 потребители да имаме ако ги умножим по 0, пак ще е равно на 0 дохода. Екипът на Герой 2 към момента се състои от 25 човека... Това не отчита 20те колеги, които превеждат играта на всички езици, които поддържаме.

Казвам го това, именно защото не искам да оставате с грешното впечатление, че се опитваме да ви излъжем какво и защо правим. Ако искаме да развием играта и да сме успешни трябва да намерим модел, който работи в сегашната среда - демек да може да поддържа екип от 25 човека и огромен рекламен бюджет. За да стане това, играта трябва да е много ефективна по две направления - задържане на играчи и монетизация. В момента по първото сме ОК (има още много какво да се иска), по второто сме пълна трагедия. Не казвам, че всички решения, които взимаме ще доведат непременно до оправяне на тази статистика, но сме длъжни да експериментираме и това е най-добре да се прави сега, докато сме все още с 1000 играча, а не когато сме със 100 000...

И последно да подчертая пак - ще търсим баланс между двете крайности - двата стълба не могат един без друг - масовост и добър процент монетизация.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Промени 12.10-16.10
« Отговор #39 -: Октомври 15, 2015, 07:55:37 pm »


В заключение ще кажа, че винаги ни е било и ще продължава да ни бъде трудно да взимаме непопулярни решения, но дори да не сме искали да го правим винаги сме и ще го правим и за в бъдеще ако опитът ни и особено статистиките ни подсказват, че то е правилно. Както обаче се е случвало и досега напълно възможно е ако дойде момент, в който статистиките да ни покажат, че сме сбъркали да върнем предходната ситуация.




Това е възможно най-порочната и най-грешна тактика и веднага ще го подкрепя с факт....Проверете в статистиката колко от най-добрите,запалени и читави играчи се върнаха от ИГ1 в ИГ2. Отговор: Ще ги преброите на пръстите си на двете ръце...айде най-много на 4 ръце. Играла съм в гилдия с 60 човека и всички от активни по-активни, няма ги вече безвъзвратно загубени от разочарованието от промени или липсата на такива ....Да не изпуснете питомното та да гоните дивото.


Ето и официалната позиция на екипът по отношение на промяната на прага на точките и причините за нея:

- Със сигурност всяко едно заглавие би трябвало да се стреми играчите да го посещават по-регулярно и да прекарват прилично време на всяка игрова сесия. Факт е, че с този праг и автоматичната битка енергията може да бъде изиграна за няколко минути, затова и мислим в посока модули и механики, които да не изискват или да изискват по-малко такава и да дават съдържание.



Правилно, но това трябва да стане по желание на играча, а не да го принуждавате по този начин. Просто колкото и да не ви се иска да го говорим това в момента е точно това, принуждават се играчите с тези промени да играят, а от статистиката се знае(не само статистика от играта, а въобще), че когато човек е притиснат и принуждаван се спасява по най-бързия начин...


Със сигурност съм отговарял някъде за пазара на диаманти и отговорът е - не...


Това наистина е първия официален отговор по този въпрос. За мен решението не е много правилно, просто според статистиката няма начин да се пресече всяка порочна практика в икономиката, съжалявам но още не се е родил този който може да се справи с това(не говоря само за играта)




И в заключение ще изразя мнение по тези промени и въпроси след дълго обсъждане с играчи от всички възрасти и социални прослойки. Както каза един колега по-горе ние съвсем не сме глупави и олигофрени. Според мен всичко е въпрос на пари, и съвсем не съм убедена, че играта ще бъде насочена към местни играчи, просто ще бъдат употребени, като тестери да се напасне играта във всички аспекти и ще бъде пусната на платежоспособните пазари, за съжаление БГ не е от тази таргет група. Всичко това го пиша на основа на статистиката и опита(не малък повярвайте), който имам в онлайн игрите, играя платени игри с месечна такса и познайте - от 100к играча 15 сме българи, даже аз не се водя, като такава поради смесения ми произход и никой не ми вярва на това че съм БГ... Играя и т.н. безплатни игри, но и без придобиването на екстри от платените опции играеш, и то на средно ниво, както се казва "златната среда" към която почти всеки се стреми, но в никоя от безплатните игри така безцеремонно и не съм подтиквана да харча пари за платените опции, не че ми трябва подтик и без това харча доста и без намеци, но такива като мен са единици, не ме разбирайте погрешно аз съм твърда поддръжница на това да има платени опции, защото максимално се възползвам от тях, но в ИГ го правех с кеф и по собствено желание и в нито един миг не се чувствах принудена да го правя докато тука е така. Повярвайте наистина е така. За сега се опитвам да убедя хората с които говорих и се отказаха от играта днес също като Питх(въпреки всичко не искам да напусне) да не го правят, да изчакат "статистиката" да поразмисли и да върне очарованието на замисъла ИГ2, но не знам до кога мога да го правя...На ход е пак статистиката.


P.S. Свободния пазар на диаманти беше едно от най-големите очарования на играта, блестяща хрумка на някой създател, беше просто уникално и невиждано в друга игра, както разбрахме беше....Беше.


За малко да забравя, емоциите са едно от нещата което ни е отредило върхът на еволюционната пирамида и е нещото, което не трябва да се подминава с лека ръка, дори и когато говорим за печалби, икономика и диаманти.
« Последна редакция: Октомври 15, 2015, 07:58:56 pm от Sophie »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 12.10-16.10
« Отговор #40 -: Октомври 16, 2015, 01:04:43 am »
Аз реално няма да спра да играя, просто ще го правя без хъс и емоция вече. Поради простата причина, че с времето реших за себе си да не играя други игри, и че ИГ ми дава прилична възможност да си поразкърша мозъка. И понеже съм свикнал да цъкам, а няма да цъкам друго - ще цъкам това, докато все пак не ме възпре тоталното падение. А съм доста търпелив и мъдър човек.
Пазарът за диаманти в ИГ 1 се саморегулираше. Изключително добре разчупваше играта и не знам някой някога да се е оплаквал от него. Той беше съществено намесен в майсторенето, продажбата на екипировка и т.н.
Съжалявам, но колкото и квадратна да ми се струва сега ИГ 1 - беше перфектна в това отношение. Хич не ми й пука, че някой нередовен играч ниско ниво не може да си закупи диаманти, които някой платежоспособен играч е решил да продаде, за да си улесни играта по произволен начин. Както е редно и да бъде, без да се дава някакво странично предимство. Аналогично на това да си поръчаш пица до дома, вместо да губиш време да пазаруваш и да я приготвяш.
Единственото, което засега ми харесва в ИГ 2 е добрият баланс на умения и механика в битки. Въпреки, че битките са пълна каша, качването на щетите на оръжията бе глупав ход, подборът на допълнителни умения към екипировка - също. Има игри, при които новите версии отприщват една верижна реакция на оакване, защото някой не си взема бележка кое е добро и кое наистина доставя удоволствие. За пример мога да дам HOMM III. Така и не успяха да пресъздадат прелестта на именно тази версия и от любима игра ми стана никаква. Не съм я поглеждал изобщо повече, защото разочарованието бе голямо. Понастоящем ИГ 2 не доставя нужните предизвикателства и не поддържа интереса, който се очакваше да поддържа. Съобразявайте се с нас и може да потръгне с монетизацията. Надявам се, че американците, например, все още имат глави на раменете си, за да им доставя удоволствие мисленето в една игра, а не просто, захапали дебел отвъдорганичен хамбургер, да въвеждат номерА на кредитни карти и да цъкат ИГ 2 с гротескно безхаберие.
Играта трябва да предлага семпло многообразие. А всеки ден четем как се променят абсолютно несъществени неща и се прелива от пусто в празно. А едно време имаше дори текст базирани игри, които си бяха живо предизвикателство. "A picture is worth a thousand words" е важна сентенция само за игри, които се играят от дегенерати. Ако искате ИГ 2 да е такава - дерзайте. Няма да ви преча.
ДД

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 12.10-16.10
« Отговор #41 -: Октомври 16, 2015, 05:20:34 pm »
Промени, направени в играта днес:

Поправен проблем в акциона с неотчитането на втория и третия избран филтър при търсене
Добавена опция в аукциона за търсене по име на занаятчията, изработил предмета
Премахната задължителната цена за изкупуване на предмети, при публикуване на оферта на аукциона
Понижена комисионната на аукциона при продажба на предмет от 15% на 9%
Поправки при разпределението на атрибутни точки. Имаше забавяне между кликванията на +/- и визуално отразяване на промените
Поправен проблем, при който вендага след купуването на предмет цената му за продаване се показва същата като покупната, а не продажната му такава. След продаване дава коректно злато, но визуализацията подвежда
Поправен визуален проблем с ресет на умения, породен от грешна проверка за налични диаманти, вместо налично злато
Добавен бутон в в долната част при преглед на приключение, който дублира действието на кликването на иконката къде да се изпълни горе в дясно
Добавена логика за "претопяване" в злато на всички паднали от битка обикновенни и превъзходни предмети за категории 4,5 и 6
Покачена трудността на всички подземия като увеличението е най-малко в ниските категории и се покачва към по-високите

Неактивен eniac

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 202
  • Karma: +38/-77
    • Профил
Re: Промени 12.10-16.10
« Отговор #42 -: Октомври 16, 2015, 06:48:32 pm »
Като стана въпрос за аукциона да бяхте оправили това:


Неактивен Kilgor

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 130
  • Karma: +14/-3
    • Профил
Re: Промени 12.10-16.10
« Отговор #43 -: Октомври 16, 2015, 07:53:06 pm »
От 2-3 дни насам по същия начин излизат и докладите при изработка.

Неактивен lina

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 10
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 12.10-16.10
« Отговор #44 -: Октомври 16, 2015, 08:12:30 pm »