Автор Тема: МОЗЪЧНИ ПРОМЕНИ СЕ НАБЛЮДАВАТ ПРИ ПРИСТРАСТЕНИТЕ КЪМ ИНТЕРНЕТ  (Прочетена 2456 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Чрез функционален ядрено-магнитен резонанс корейски учени установиха неврофизиологични разлики в мозъчната активация между група Интернет-зависими лица и контролни участници.

Това означава, че между тези две групи няма само поведенчески, но и неврофизиологични разлики, обяснява главният автор - Hyoung-Yoon Chang от National Health Insurance Corporation, Сеул, Южна Корея за Medscape Psychiatry.

Новото откритие предоставя база, въз основа на която пристрастяването към Интернет да бъде прието като стандартна диагноза в предстоящото пето издание на Диагностичен и статистически наръчник на менталните заболявания (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM-V)).

Новото проучване се фокусира върху онлайн игрите, като авторите смятат, че зависимостта към тези игри е нарастващ проблем в световен мащаб. Новите ролеви игри като World of Warcraft (Blizzard) може би имат дори по-голям пристрастяващ потенциал.

Към настоящия момент пристрастяването към Интернет не е валидирано като нозологична единица с установени диагностични критерии, а "трябва да бъде, тъй като голям брой лица с този проблем се обръщат за лечение", твърдят корейски учени.
П.С Кой е болен бързо да си признава ;D

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Няма да играем,ще въведем лимит 2 часа..После автоматичен бан от форума. ;D ;D ;D
И навън,чист въздух и спорт. :) :)
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Sunyy

  • Гост
стана зима няма вече на вън и спорт има на вън и студ  ;D ;D :D ;D

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
ЕЕЕ зимата ще цепим дръвца (и в играта) щото май ще е люта ;)

Неактивен tututu

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 640
  • Karma: +47/-90
  • Любимата ми игра
    • Профил
аз съм се запасил с дърво :D :D

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
аз съм се запасил с дърво :D :D

Аз с ДЕБЕЕЕЕЕЛ кожен кужух от 100000 парчета тежка кожа и 50000 обработени кости

Sunyy

  • Гост
аз съм се запасила със 106 средни бяха де и 50 леки

Sunyy

  • Гост
абе и пръстенчета имам да ми правят магиики и да ме топлят

drakoncho5

  • Гост
абе и пръстенчета имам да ми правят магиики и да ме топлят
както казах-търся тежки за кожух ;D

Неактивен AGRO

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 3
  • Karma: +0/-2
    • Профил
ее не съм само аз значи цяла зима прекарах в другата им игра глобалните админски битки, ама за тази игра май повече дръвца ще трябват.