Автор Тема: Неравнопоставеност между оръжейника и майсторът на брони в 4-та категория  (Прочетена 1774 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Извинявам се на бижутерите, че ги изключвам от сравнението, но нямам преки наблюдения.
Но според мен оръжейникът е доста онеправдан от гледна точка на добив на ресурси.
Майсторът на брони може да си доставя основните суровини изключително лесно (кожи и кости), може спокойно да работи и без стомана за голяма част от рецептите.
Докато оръжейникът има нужда или от дърво, или от стомана. И двата ресурса са изключително редки. Тъмният ясен се копае със шанс "най-вероятно", а обогатеното желязо с "малко-вероятно", което прави изработката изключително сложна, трудоемка и скъпа.
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Броните в четвърта виждала ли си съставките ?
Обикновенната е с желязо .
Не съм виждал всички рецепти , но и там работата не е лека с доставките.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
виждала съм ги, да
но съгласи се, че не е едно и също да ти трябват 5 кюлчета стомана или 6 тъмен ясен и кожа (кости) и 1 кюлче желязо...
не става въпрос дали е леко или не... просто според мен оръжейникът е ощетен - на него му е в пъти по-трудно да си набавя ресурс, отколкото на майстора на брони
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен nrganev

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 188
  • Karma: +24/-8
    • Профил
    • Ел. поща
Да, по-лесно ни е на нас майсторите на брони, но броните по-малко занаятчийски точки дават от оръжията.
А пък повече занаятчийски точки означава по-малко точки за действие ако имаш късмет ;) Явно с това трябва да са е компенсира.

Неактивен tututu

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 640
  • Karma: +47/-90
  • Любимата ми игра
    • Профил
скарлет замислил ли си се че майторът на брони има общо ботуши ръкавици и др. ,а оръжейника само едно

55551

  • Гост
Извинявам се на бижутерите, че ги изключвам от сравнението, но нямам преки наблюдения.


Да, тяхната е още по трудна от тази на оръжейника. Нямам представа как е на по горните земи, но до тук (2ра категория) ювелира успява да извади едва 2-3 камъка от 15 опита, при условие, че експериментира като сменя находищата. В следствие на това бижутера се налага да си развива професията единствено от това, което ще получи от миньор. Много точки за действие са нужни да се вложат в професионалното развитие при този вариант. Във 2ра категория 2 точки за действие се разменят едва за 1 занаятчийска точка. Да не говорим, че този вид бижута едва ли биха намерили пазар на аукциона и стават за продажба само при търговците на ниски цени. С две думи, Skarlet, "историята познава и по-тежки случаи" от твоя. :) Благодаря предварително за вниманието.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
скарлет замислила ли си се че майторът на брони има общо ботуши ръкавици и др. ,а оръжейника само едно
точно, така става още по-лесно да се развива занаят при броните...
и не ме разбирайте погрешно - не се оплаквам. имам си и майстор на брони, и оръжейник
просто констатирам факта, споделям личното си мнение и го подлагам на дискусия...
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Ами ето и моето лично мнение. Майстора ми на брони има над 200 точки в 4-та категория, а Оръжейника все още не е достигнал до 200. ???
Вчера дискутирах с един приятел, че за 38-мо ниво утринна звезда ми трябват 7 стоманени кюлчета + още 4 ресурса, а на аукциона в този момент имаше точно 6 кюлчета стомана и то на доста приятни цени от по 4600-5000 за една бройка, а това оръжие продажната му цена е 5 пъти по-малка от цената на едно кюлче.Трябва да имам милиони че да не ми пука да работя на загуба докато се домъкна до 300 точки. *xxx*
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Аз искам да отбележа нещо друго което съм забелязал.
Рецептите за оръжейник падат много повече,спрямо другите.
Незнам дали е просто шанс,но тези за броня трудно падат.
Иначе 34 са на кило.Цял кашон имам. :D :D
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Тука си прав до сега ми е паднала само една рецепта за майстор на брони и то 36-то ниво, е да не се бия постоянно само с хуманоиди, но за бижутер и оръжейник падат повече, въпреки че тези за бижутер много често взеха да са базови..
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.