Автор Тема: въпрос относно точките за умения  (Прочетена 2008 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
въпрос относно точките за умения
« -: Юни 20, 2011, 09:54:10 am »
любопитно ми е защо при положение че има толкова много умения всяко от които е полезно само по себе си защо точките за умения са толкова малко. според мен би било по-добре да се дава такъв брой точки който да позволява всички умения да се развиват на максимум за дадената категория и изобщо. мисля че така играчите вече няма си блъскаме главите на кое да слагаме точки освен това може би ще спрем да си изпускаме нервите по този въпрос. а за уменията които искат дух всеки може да реши дали да изключи някои от тях за дадена зона и да ги включи за друга. така ще си има баланс между точките и уменията и пак ще си иска тактика в какъв ред да се развиват така че не мисля че играта се олеснява а просто ще се премахне един дразнещ елемент.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:въпрос относно точките за умения
« Отговор #1 -: Юни 20, 2011, 09:59:44 am »
Целта точно е да избираш.Ако можеш още в 5та да имаш сичко на макса каква е целта на уменията.Сички герой ще станат еднакви напълно развити.А това не трябва да е така.Целта е да избираш как да играеш за това избираш и най-полезните на тебе умения.Това,че едно умение е добро за тебе не означава,че някои друг също ще го ползва за неговата стратегия на игра.Така,че това няма да стане където го искаш предлагаш пълни глупости.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:въпрос относно точките за умения
« Отговор #2 -: Юни 20, 2011, 10:41:36 am »
за теб са пълни глупости. за мен е просто въпрос защо е така. ако беше препоръка щях да го напиша в препоръки а не тук. и описах подробно защо това ме озадачава за да не се налага да пиша друг пост в който да се обяснявам което е напълно излишно след като мога си кажа всичко в един. а и къде съм споменал още в 5та да се има всичко - никъде. нито съм казвал някакъв фиксиран брой нито нищо. накратко питам защо не може да си развием всички умения вместо да трябва да избираме и да чета доста из форума въпроси от рода "Кое е по-полезно за да сложа точки на него а друго да не развивам?". Сам го каза че всеки има свои стил на игра така че универсален отговор на въпроса няма. най-много да разбере на кое се слагат точки най-често и понякога трябва да реши за себе си кой вариант най-много му харесва което пак не е добре защото не всеки има пари в излишък че да преразпределя точки всеки път като сгреши. близко е до ума че все някога даден играч ще се откаже просто защото все му се налага да преразпределя точки. все пак ако нямаш късмет да отцелиш от 3 пъти като нищо може да се окаже че трябва да дадеш поне 10 пъти 25 диаманта само за да си оправиш точките. даже аз в началото като почнах преди години да я играя играта няколко героя зарязах защото не ми се играеше рулетка с тези 25 диаманта дали ще си заслужават или не защото това все пак са пари и да се дават на вятъра е дразнещо. и вместо да тръгнеш да ми отговаряш иволвър се замисли къде още хвърчат понякога къде повече диаманти на вятъра и ти си от тези които редовно се оплакват от това.
ето това ми е любопитно. така или иначе може се направи така че всеки да си реши кои умения да ползва ама сега както е някои умения не се развиват не защото не са добри а защото важът например само в 1я рунд заради което не си струват точките.
дано сега вече съм ясен защо се чудя относно точките.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:въпрос относно точките за умения
« Отговор #3 -: Юни 20, 2011, 12:53:07 pm »
Споменах 5та защото там уменията достигат макса си.Не можеш в 4та да имаш макса на някои умения просто играта не го позволява.И това кой как си разпределя точките според стила му на игра си е негов проблем.Във форума има достатъчно информация кое как действа отделно и в играта са обяснени нещата.
И щом си описал подробно кое те озадачава и аз ти отговорих подробно не виждам какъв е проблема.
Не можеш да си развиеш уменията заради разнообразието.Иначе сички герой щяха да са еднакви.Избираш си уменията и това е.Какъв ти е проблема?

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:въпрос относно точките за умения
« Отговор #4 -: Юни 20, 2011, 02:52:26 pm »
нямам проблем. в разнообразието няма нищо лошо и леката трудност чрез избора на умения. ще ми кажеш ли обаче защо често чета из форума че някое си умение е безполезно  *hihi* защото според мен няма безполезно умение макар че за някои умения трябва да си хазартен тип да ги развиеш защото могат да са много полезни когато сработят но може да стане и обратното.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен KingRatt

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 184
  • Karma: +16/-60
    • Профил
Re:въпрос относно точките за умения
« Отговор #5 -: Юни 21, 2011, 02:56:40 pm »
Подкрепям BERSERK.BEAST  ::) има логика. Кат 2 свиреп воин - и какво му е свирепото като не мога да имам боен вик и въртележка. Стоят си като картинка. Поне на 1 ниво да можеше, иначе за какво изобщо го показва. И т.н.  >:(

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:въпрос относно точките за умения
« Отговор #6 -: Юни 21, 2011, 04:14:31 pm »
Подкрепям BERSERK.BEAST  ::) има логика. Кат 2 свиреп воин - и какво му е свирепото като не мога да имам боен вик и въртележка. Стоят си като картинка. Поне на 1 ниво да можеше, иначе за какво изобщо го показва. И т.н.  >:(
Специално за тебе боен вик на 10 ниво още във втора категория  :D

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:въпрос относно точките за умения
« Отговор #7 -: Юни 21, 2011, 07:12:00 pm »
Подкрепям BERSERK.BEAST  ::) има логика. Кат 2 свиреп воин - и какво му е свирепото като не мога да имам боен вик и въртележка. Стоят си като картинка. Поне на 1 ниво да можеше, иначе за какво изобщо го показва. И т.н.  >:(
ох мале сега трябва се съглася с иволвър и да те избъзикам на хубаво ама хайде ще се сдържа.
моят въпрос бе защо броя на точките за умения е недостатъчен да се развият всички умения на макс и какъв е проблема това да бъде променено. иволвър отговори защо е така и си има своята логика. от друга страна ако имахме възможността да развием всичко щяхме да имаме по-големи шансове да се екипираме от дроп като в друга игра или да изкарваме злато от дропа в промишлени количества което заедно с уменията даващи повече шанс за хубави изработки определено ще съживи занаятчийството (според мен в момента е полумъртво да не кажа почти мъртво) и ще намалеят супер скъпите оферти. а с уменията за повече щета няма са нужни прекомерни разходи в някои зони подчертавам прекомерни да не се бърка с огромни *hihi*. пък и никъде не казвам че трябва да е дословно както съм казал а просто защо е оставено така.
а за иначе да се увеличат точките без да се улесни играта си има приоми. като например сега има предмети главно оръжия даващи бонус към умения. ако се направи така че всяка една част от екипировката да дава такива бонуси може да стане доста яко :) примерно бих се премирил с броня на която някой от бонусите да не струва ако дава точка към бойния вик примерно :) защото това в известен смисъл компенсира минуса на бронята.а може такива да са само предметите от награди ако на екипа му се вижда че така играта става лесна варианти най-различни има си хора които да го решават. просто на мен ми се струва че ако някои неща се оправят ще има повече тръпка, повече играчи а защо не да се стигне до там играта да погне по брой светове ИО :)
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен KingRatt

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 184
  • Karma: +16/-60
    • Профил
Re:въпрос относно точките за умения
« Отговор #8 -: Юни 22, 2011, 10:22:38 pm »
Да разбрах ти въпроса... можете да ме бъзикате колкото си искате!  :P
Според тълковния речник изказа "бъзикам се" означава - бъркам си в задника  :D