Автор Тема: малко подробности относно наемниците  (Прочетена 3199 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Здравейте!
Както обикновено се извинявам, ако задавам въпрос, на който вече е отговаряно, но нещо не мога да се ориентирам достатъчно добре.
Става въпрос за наемниците.
До колкото разбирам, това са войници, които се бият заедно с мен.
Цената за наемане е ясна.
Надницата кога се плаща? на ден? на час? при проведена битка?
Трябва да ли да купувам снаряжение за наемника? Да го поправям? Само в Града на императорите ли мога да лекувам наемника?
Какво става ако умре?

И последно - в кой момент от играта е удачно наемането на наемник (извинете за тафталогията)?
Според вас ако играя като воин какъв наемник би бил най-подходящ?

Май станаха доста въпросите, но ще съм благодарна за отговор на който и да е от тях  ::)
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Did

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 18
  • Karma: +5/-3
    • Профил
Re:малко подробности относно наемниците
« Отговор #1 -: Май 16, 2009, 04:43:30 pm »
Здравейте!
Както обикновено се извинявам, ако задавам въпрос, на който вече е отговаряно, но нещо не мога да се ориентирам достатъчно добре.
Става въпрос за наемниците.
До колкото разбирам, това са войници, които се бият заедно с мен.
Цената за наемане е ясна.
Надницата кога се плаща? на ден? на час? при проведена битка?
Трябва да ли да купувам снаряжение за наемника? Да го поправям? Само в Града на императорите ли мога да лекувам наемника?
Какво става ако умре?

И последно - в кой момент от играта е удачно наемането на наемник (извинете за тафталогията)?
Според вас ако играя като воин какъв наемник би бил най-подходящ?

Май станаха доста въпросите, но ще съм благодарна за отговор на който и да е от тях  ::)
Надницата се плаща, когато го взимаш с тебе да се бие.
Можеш да го лекуваш в сграда "Healer" - има я във всяка провинция. Лекува се само когато не можеш да го вземеш с теб на мисия, т.е. не ти дава да натиснеш отметката да дойде с теб.
Наеми го след 10 ниво, т.е. когато си 2 категория.
Наемай ги да са различни, т.е. ако си войн вземи маг или стрелец, или и двете...
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:малко подробности относно наемниците
« Отговор #2 -: Май 16, 2009, 04:47:55 pm »
Ето кликни http://www.imperialhero.org/forums/bg/index.php?action=search2
благодаря, знам как се ползва търсачката
но от това, което намерих, видях само, че опита получен от битката се дели по равно между героя ми и наемника (и то не съвсем сигурно)
за останалите въпроси - не открих отговор
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен satarius

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 42
  • Karma: +8/-5
  • Всеки има право на борба-никой няма право да съди
    • Профил
Re:малко подробности относно наемниците
« Отговор #3 -: Май 16, 2009, 04:57:30 pm »
благодаря, знам как се ползва търсачката
но от това, което намерих, видях само, че опита получен от битката се дели по равно между героя ми и наемника (и то не съвсем сигурно)
за останалите въпроси - не открих отговор

Мисълта ми беше, не да те уча да използваш търсачката, никога не съм ползвал наемник единствения начин да помогна е да ти кажа, че вече е писано по темата!
За всяко крайно решение причината е страхът.

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:малко подробности относно наемниците
« Отговор #4 -: Май 16, 2009, 05:14:02 pm »
и как разбра че не е сигурно ...  ;)
ще дам лично мнение - за мен от наемника няма много полза - особено в началния етап на играта ... освен ако не държиш да се биеш с много повече и по-силни от теб - тогава без наемник не става ... наемник можеш да си купиш във всяка таверна/кръчма ... избери си възможно най-високо ниво спрямо твоето ... плаща му се на битка ... делите опита заедно с него ... иначе златото и предметите дето падат са си за теб ... и още едно дребно уточнение - наемника се купува гол - трябва после да му осигуриш и всичко необходимо за да може да се бие ...
успех ...  :)

благодаря, знам как се ползва търсачката
но от това, което намерих, видях само, че опита получен от битката се дели по равно между героя ми и наемника (и то не съвсем сигурно)
за останалите въпроси - не открих отговор


Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:малко подробности относно наемниците
« Отговор #5 -: Май 16, 2009, 05:25:37 pm »
ами в темата, която намерих имаше лек спор по въпроса дали златото се дели, предположих, че е така, но някак не съм напълно убедена.
още нещо - тази сграда "Healer", в която се лекува наемника, не съм била на много места, но засега я видях само в Града на императорите (май така се казваше), в селото на Надеждата няма май...

и благодаря за съвета, няма да бързам да наемам никого засега :)
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:малко подробности относно наемниците
« Отговор #6 -: Май 16, 2009, 05:36:31 pm »
като стигнеш 10 ниво ще видиш още "земи" ... за сега се бори в Надеждата ...  :)

ами в темата, която намерих имаше лек спор по въпроса дали златото се дели, предположих, че е така, но някак не съм напълно убедена.
още нещо - тази сграда "Healer", в която се лекува наемника, не съм била на много места, но засега я видях само в Града на императорите (май така се казваше), в селото на Надеждата няма май...

и благодаря за съвета, няма да бързам да наемам никого засега :)

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:малко подробности относно наемниците
« Отговор #7 -: Май 17, 2009, 03:28:34 am »
ами в темата, която намерих имаше лек спор по въпроса дали златото се дели, предположих, че е така, но някак не съм напълно убедена.
още нещо - тази сграда "Healer", в която се лекува наемника, не съм била на много места, но засега я видях само в Града на императорите (май така се казваше), в селото на Надеждата няма май...

и благодаря за съвета, няма да бързам да наемам никого засега :)

Трябва да му дам плюс на този потребител, комай е един (една) от малкото които владеят отлично родния си език  ;D

Наемниците  както точно отбеляза ivanik в началото са си загуба на опит и не си струва да се биеш срещу някой който е повече от 1-2 нива над теб.  Сградата за лекуване на наемника е Империалният град и всички останали градове от 2-ра категория.

Съветвам те, ако си купуваш наемник да питаш, просто защото дори и да е мистик например, те имат различни умения, от някой ти имаш полза, а от други...

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:малко подробности относно наемниците
« Отговор #8 -: Май 17, 2009, 10:05:44 am »
сега вече ми е далеч по-ясно
благодаря :)
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен smehh

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 115
  • Karma: +21/-2
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re:малко подробности относно наемниците
« Отговор #9 -: Май 17, 2009, 10:40:20 am »
Healer се използва когато наемника ти е на 0 живот. Когато му е намалял живота той се възстановява като героя. Можеш да си спестиш някой пари като му следиш живота по време на битките.

Наемника също дигаЛ левел както героя. Препоръчително е да си вземеш някой който е 19-ти левел и да дигне ниво да може да го използваш и в следващата фаза. Аз си взех такива обаче кога ще дигне ниво не ми е много ясно  ;D Отон каза че ще има и лента с експириънс и на наемниците да се следи тяхното развитие но кога ще стане не се знае.

« Последна редакция: Май 17, 2009, 10:57:56 am от smehh »

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:малко подробности относно наемниците
« Отговор #10 -: Май 17, 2009, 11:12:34 am »
а дали мога да избирам в дадена битка наемника да участва или не?
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Sadness

  • Гост
Re:малко подробности относно наемниците
« Отговор #11 -: Май 17, 2009, 11:21:05 am »
Можеш. Има отметка, ако желаеш да вземеш наемника, чукваш в отметката и плащаш надницата, ако не желаеш, нарамваш си чантата и тръгваш сама.