Автор Тема: Къде е логиката ?  (Прочетена 947 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

eN aN

  • Гост
Къде е логиката ?
« -: Октомври 14, 2009, 10:45:07 am »
Напоследък си задавам няколко въпроса от общо естество ...

1. Къде е логиката в провинция трета категория да имаш възможност да намемеш наемник от категория 2, след като играчи от категория 2 нямат достъп до там. Логично е да може да лекуваш категория 2 наемник в лечебница от категория 3, но за това първото не виждам каква е идеята.

2. Тъй като сме поданници на Аярската империя се задава концептуалния въпрос, а именно --> Кой е суверена на Империята ? Ако сме както се твърди в средновековен свят и приемем, че има феодален строй, то къде тогава са суверените на всяка провинция. Нещо от концепцията на играта ми се губи. Не е ли логично да съществуват такива "образи", които да раздават власт, правосъдие, беззаконие или каквото там се сетите характерно за владетелите през средновековието. Не е ли интересно примерно играчи да заемат подобни длъжности, примерно чрез избори (въпреки че и това е безумно с оглед, че избори за такива постове не съществуват) и така да се създаде нов виртуален социален модел.

Ами това е засега от мен.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Къде е логиката ?
« Отговор #1 -: Октомври 14, 2009, 10:58:37 am »
По точка 2:
Идеята за подобен модел не е лоша (и по спомени май съм я виждал да се загатва преди доста време). Но от описанията на зоните за битки имам чувстовото, че всички династии са избити, централизираната влсат е затрита и е абсолютен безпрядък, в който процъфтява терорът на разните крадци, мародери, тъмни култуве и т.н, а където ги няма тях пък е пълно със зверове (и въобще се чудя кой пък ще е толкова луд да живее в градчетата освен продавачите, лечителите и собствениците на кръчми).

П.П: Като се разработи по-сериозно моделът на гилдиите, няма да е зле да си имаме замъци и прилежащи им градчета, които с някакви подобрения и инвестиции (културни, инфраструктурни, защитни проекти) да се увеличава населението им и съответно поданниците да плащат някакви вноски за доброто стопанисване. Даже ще стане по-близко до един микросвят на ИО.
« Последна редакция: Октомври 14, 2009, 11:06:51 am от Sheremetev »

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Къде е логиката ?
« Отговор #2 -: Октомври 14, 2009, 11:09:04 am »
Напоследък си задавам няколко въпроса от общо естество ...

1. Къде е логиката в провинция трета категория да имаш възможност да намемеш наемник от категория 2, след като играчи от категория 2 нямат достъп до там. Логично е да може да лекуваш категория 2 наемник в лечебница от категория 3, но за това първото не виждам каква е идеята.

2. Тъй като сме поданници на Аярската империя се задава концептуалния въпрос, а именно --> Кой е суверена на Империята ? Ако сме както се твърди в средновековен свят и приемем, че има феодален строй, то къде тогава са суверените на всяка провинция. Нещо от концепцията на играта ми се губи. Не е ли логично да съществуват такива "образи", които да раздават власт, правосъдие, беззаконие или каквото там се сетите характерно за владетелите през средновековието. Не е ли интересно примерно играчи да заемат подобни длъжности, примерно чрез избори (въпреки че и това е безумно с оглед, че избори за такива постове не съществуват) и така да се създаде нов виртуален социален модел.

Ами това е засега от мен.
1. Когато сме писали моделите и така нареченият level design на различните провинции, сме боравили само с неща на теории, тоест - измисляли сме обектите на око, защото така ни се е струвало логично. След като изградим провинциите изцяло, ще прегледаме вече общата картинка, ще анализираме географията и ще направим така, че да пътувате 9 дни път с камили, за да си лекувате наемниците, няма страшно. Няма да има провинции, в които да можете да останете през цялото време, да се изхранвате и да вдигнете цяла категория. Така че... радвайте се на изобилието от услуги в дадена провинция, докато има време. После става страшно.
2. Суверенът, както и всякакви политически фигури, са измислени, изписани и готови да влязат в историите на държавата и на провинциите, когато му дойде времето. Освен имперската власт ще има 3 големи кралски рода, които ще управляват, де факто, държавата, от именто на императора. В Лично творчество съм поместил някои неща, които характеризират политическата система на Аярската империя. И тя ще стане част от играта. В един момент героите ще могат да изпълняват мисии за отделните кралски родове, да трупат политическо влияние, даже ще заемат политически постове в играта.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен muratito

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 309
  • Karma: +25/-58
    • Профил
Re:Къде е логиката ?
« Отговор #3 -: Октомври 14, 2009, 11:13:08 am »
+ че за теб отон  ;)

това много ми хареса

дайте вотче PLS
http://muratito.mondozoo.com

eN aN

  • Гост
Re:Къде е логиката ?
« Отговор #4 -: Октомври 14, 2009, 11:33:45 am »
По отговор номер 1  --> Наистина \"услугата\" за която питам  е излишна и вероятно ще отпадне като лишена от всякаква логика.

По отговор номер 2 --> Да по подобен начин си представях управлениския и политически модел в играта.  Аз и заради това я играя, не че ме интересуват мобовете и начините за ликвидирането им :) Ами чакаме си тогава да видим, кои ще са суверените и какво имат да ни кажат :)