Автор Тема: Рецепти за бижута . Бъг ???  (Прочетена 1979 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Рецепти за бижута . Бъг ???
« -: Ноември 27, 2009, 09:40:54 pm »
Три рецепти с еднакво количество ресурси и различни стойности на бонусите .








Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Рецепти за бижута . Бъг ???
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2009, 09:57:46 pm »
Имам и  въпрос .
Нормална ли е тази точка занаят ,при ресурс ,който е труден за добив ?
Също така , един миньор  в състояние да си добива ресурса сам за това бижу , но за ювелира нещата не са равностойни .

Ще има ли промяна при точките занаят ?

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Рецепти за бижута . Бъг ???
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2009, 08:44:26 pm »
Извинявам се , че може да изглеждам като развален грамофон , но ще си въртя плочата , докато някой комптентен не даде адекватен отговор за бижутрите .
Как може един обикновен лък в трета категория при лесен за добив ресурс да дава повече занаятчийски точки , а един пръстен в четвърта със скъпи суровини ,трудни за добив само една .
Каква е логиката в различните бонуси при еднакъв ресурс.
Бижутера миньор да може да развива занаят от първа категория , а ювелира след нея .
При всички други подпрофсии има првилегии само за ювелира не .
Преди имаше въможност да добиваме редки камъни , но и това ни е отнето .
Моля и други ювелири , които развиват двата занаята да сподлят тяхното виждане , защото съм като глас в пустиня .

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re:Рецепти за бижута . Бъг ???
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2009, 09:45:48 pm »
Ще бъдат проверени всички рецепти на бижутера от 4та и 5та категория.. не изглеждат наред така - рецептите имат класове на рядкост 1, 2, 3, 4 ... тези рецепти са клас 1, които са най-лесни за намиране и създаване, но не би трябвало да има разлики в бонусите на едни и същи атрибути (в случая жизненост).

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Рецепти за бижута . Бъг ???
« Отговор #4 -: Ноември 28, 2009, 10:09:15 pm »
Още нещо . При битки падат камъни като дроп , което е още един минус за ювелира. Няма паднал дроп като дърво или руда .
.
Ще кажете , че камъните се копаят във всички категории без първа , но са с доста по-малък шанс за добив , което поставя ювелира в неравностойна позиция спрямо всички съпътстващи професии.
Ако трябвада има равностойност , то трябва да може да се копаят и в първа категория .
Може и при камъните да се въведе категория за добив и нещата да си дойдат на място .

Иначе виждам и положителните промени в този занаят през последната седмица и не мога да не го отчета .
Благодаря на Хаос за мннието ,но с малката забележка ,че са лесни за изработка за бижутер-миньор , но не и за ювелир :)
Няма бижу , което да е само от камък.
« Последна редакция: Ноември 28, 2009, 10:17:14 pm от styrshel »

Неактивен _eli

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 95
  • Karma: +16/-9
    • Профил
Re:Рецепти за бижута . Бъг ???
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2009, 12:12:02 am »
и на мен не ми се струва нормално бижутер-миньор да развива занаяти без да има нужда от други ресурси ??? не се вписва в логиката на играта. колкото до дропа и копането на скъпоценни камъни като ювелир мога да кажа че сега е по-добре от преди. Имам въпрос към екипа и темата ми се струва подходяща: предвиждат ли се зони където камъните да падат "със сигурност"?

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:Рецепти за бижута . Бъг ???
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2009, 12:05:23 pm »
Добре, да задам и аз два допълнителни въпроса. Защо само жизнеността е увеличена в 3+ категориите? Не мислите ли че така се дава преимущество само на Войните? Защо за другите класове да няма със същите стойности ловкост, точност или интелект? *hmm*
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Рецепти за бижута . Бъг ???
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2009, 12:09:10 pm »
Може би само към интелект и сила би било редно да се засилят бонусите. Ловкост и точност (според мен) са с доста голяма роля при сегашната механика на битките.

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:Рецепти за бижута . Бъг ???
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2009, 12:16:26 pm »
Може би само към интелект и сила би било редно да се засилят бонусите. Ловкост и точност (според мен) са с доста голяма роля при сегашната механика на битките.

Ако се засили бонуса към сила се дава още повече предимство на войните особено срещу мистик и преследвач..
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен vitq

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 329
  • Karma: +91/-204
    • Профил
Re:Рецепти за бижута . Бъг ???
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2009, 02:59:51 pm »
Имам и  въпрос .
Нормална ли е тази точка занаят ,при ресурс ,който е труден за добив ?
Също така , един миньор  в състояние да си добива ресурса сам за това бижу , но за ювелира нещата не са равностойни .

Ще има ли промяна при точките занаят ?

:D да/ подкрепям стършела, за това. скоро направих една тема- де е киро на кирия. но мн бързо бе истрита от форума :D
"Натупай герой от ZEALOTS в Етерния преди да те натупат всички oт ZEALOTS и офейкай"

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Рецепти за бижута . Бъг ???
« Отговор #10 -: Декември 01, 2009, 06:19:38 pm »
Добре, да задам и аз два допълнителни въпроса. Защо само жизнеността е увеличена в 3+ категориите? Не мислите ли че така се дава преимущество само на Войните? Защо за другите класове да няма със същите стойности ловкост, точност или интелект? *hmm*
Много правилен въпрос . Днес като гледах какви стойности на жизненост изскачат започнах да се плаша . Един войн има броня с ахат , щит с ахат , меч с ахат , ръкавици с ахат , ботуши с ахат, шлем с ахат .Жизненост, жиненост , жиненост.........
Останалите герои загиват ........... ахатови брони за мистик и стрлец няма , оръжия с ахат за тях не съм срещал . Дори и да се вдигнат бонусите за останалите неща пак няма равновесие .
Пазителите  с техните умения и още няколко наемника войни и мистици , ще правят всеки на петно в битка . Един удар и пльок .
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 06:50:19 pm от styrshel »