Автор Тема: Предложения относно битки,слава,занаяти  (Прочетена 1012 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Реших да споделя някои идеи,които според мен биха направили ИХ още по приятна и зарибяваща игра.
Винаги съм бил привърженик на игрите в които има баланс между битките с мобове и тези между играчи и мисля че ИХ може да подобри още играта в насока ПвП.
Виждам начина в придаването на по голяма значимост на славата,тъй като в момента е почти безмислено да хабиш точка за действие в предизвикателство.В момента герой със слава над 1.7-1.8к може да се бие с не повече от 5 други героя ако иска да добие повече слава,защото при битки с герои да кажем с 1.3к слава герой с 1.7к взима около 3 слава на битка,което е доста малко, а и славата не служи за почти нищо в момента.
Ето и моите идеи,които мисля че биха стимулирали играчите да се бият повече помежду си.

Да се въведат бонуси за количество натрупано слава:Примерно всеки 100 слава +1 атрибутна точка,всеки 500 слава +1 точка за умения.Това би стимулирало играчите да се бият по често помежду си и тъй като в играта няма най-силен клас герой играчите ще са принудени да водят доста битки докато натрупат дадената слава,а и ще подпомогне играчите в битките срещу мобове.Това би довело и до купуването на много повече диаманти-влагани в точки за действие и може би нормализирането на пазарната им цена ;)

Във вдигането на ниво на гилдиите да се намалят диамантите със 100 да речем и да се добави изискване за определен брой слава-да кажем 100к/200к/300/к за всяко следващо ниво.Така че средно всеки член на гилдия да има да кажем 1300 слава,а за да подпомогне гилдията си да вдигне по високо ниво да трябва да качи до 1400.

Играчи с над определен брой слава да кажем 2к да получават бонус да кажем 5-10% към получения опит в битка.и 5 % бонус към избрана от тях атрибутна категория.

При война между гилдиите,играч спечелил битка срещу играч от вражеска гилдия да получава и констатно количество слава да кажем 10.Играчи от гилдия не приела война от друга гилдия да не получават слава,ако убият вражески герой.

И за да не стане славата определящ фактор в класацията  на героите,могат  да бъдат въведени малки промени и в опита и занаятчийските точки.

На всеки  100-200к опит героите да получават 1% бонус към опита който ще взимат за в бъдеще

На всеки 5к занаятчийски точки героите да получават 1-2% бонус към шанса да изработят епичен предмет или по голямо количество ресурс.

Ако има възможност тези идеи да се приложат по някакъв начин,лично за мен играта ще стане доста по разнообразна,ще се насърчат битките между играчите,повече хора ще развиват занаят,ще бъде стимулирано вдигането на ниво.

Моля коментирайте без излишен спам.

Неактивен Boliarin

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 263
  • Karma: +80/-55
  • proud member of МРАЧНИТЕ
    • Профил
    • http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1549/4880096092698914491259340293Fv4JL7lOO6kZXubvBlGP.GIF
Re:Предложения относно битки,слава,занаяти
« Отговор #1 -: Ноември 24, 2009, 03:06:16 pm »
   Идеите Ви са много добри,дори да се въведат нколко от тях играта ще бъде много по-увлекателна и приятна.Браво!!!