Автор Тема: Предложение  (Прочетена 2296 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pithtath

  • Гост
Предложение
« -: Януари 11, 2010, 09:24:30 am »
За да спрат народните вълнения във връзка с необясними за мен неща предлагам:
1. Пазарът за диаманти да се раздели по категории.
5 категории=5 битака
2. Да се преустанови пращането на диаманти от играч към играч (това е, за да не могат "великите играчи" да използват останалите си акаунти, за да пазаруват диаманти от по-ниски категории; тоест те ще могат, но няма да могат да си ги препращат след това)
3. Предложението е тук, защото ТО е отворено за мнения и доизбистряне. Да се избягват обаче нелепи коментари от страна на играчите 4 и 5 категории.
4. Ако това вече е било предлагано - добре, но не съм го чел, така че никой да не ми се дръвчи.

Неактивен moni40401

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 30
  • Karma: +6/-9
  • Без градос няма радост (BECK'S)
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Предложение
« Отговор #1 -: Януари 11, 2010, 09:38:10 am »
Е това вече е ми хареса.Много добра идея,но трудна за реализиране.Дано се помисли върху идеята.Така до известна степен ще има равенство между категориите.Защото е недопустимо един играч 4-та категория да може с битки да си купувапо 20 диаманта(грубо казано),а един играч 2-ра категория да не може и 1 да си купи,просто защото е ниска категорияи мобовете дават малко злато !

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:Предложение
« Отговор #2 -: Януари 11, 2010, 09:54:41 am »
Мони,помисли малко какви мобове се бият във втора категория и какви са в 4та и 5та,няма как дропа на злато да е еднакъв.
Предложението не струва,елементарен пример,ако съм 2к и диамантите там струват 2к злато,в момента който стана 19 лвл ще изкупя всичко преди да премина в 3к и там ще го продам на завишена цена и пак някой ще е недеоволен и пак ще се мрънка.Да не споменавам че продавачите  на диаманти набяващи си ги със смс-и ще са най ощетени.Защо някой който е изпратил смс както всички останали ще трябва да продава по евтино само защото е 2к а не 4 да речем.

pithtath

  • Гост
Re:Предложение
« Отговор #3 -: Януари 11, 2010, 09:59:08 am »
Предложението не струва,елементарен пример,ако съм 2к и диамантите там струват 2к злато,в момента който стана 19 лвл ще изкупя всичко преди да премина в 3к и там ще го продам на завишена цена и пак някой ще е недеоволен и пак ще се мрънка.Да не споменавам че продавачите  на диаманти набяващи си ги със смс-и ще са най ощетени.Защо някой който е изпратил смс както всички останали ще трябва да продава по евтино само защото е 2к а не 4 да речем.

Помолих без нелепи коментари! Предложението е идеално, а това, че пикаеш газ от него си е твой проблем. Тук може да пишеш само за неговото доизбистряне. Няма да има никой ощетен от тези които купуват диаманти с реални пари, бъди сигурен.

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:Предложение
« Отговор #4 -: Януари 11, 2010, 10:01:29 am »
:) това с газта е силно :) Та как няма да има ощетени като да кажем аз пращам смс и продавам за 20к  1 диаманта понеже съм 5к,а ти пращаш и го продаваш за 5 понеже си 2к.И кой точно ще определи колко трябва да струват диамантите в орпеделените категроии ти ли ?Не ми казвай само че пазара ше ги определи защото е смешно.

п.с за да няма нелепи коментари,не трябва да има и нелепи предложения.

Неактивен moni40401

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 30
  • Karma: +6/-9
  • Без градос няма радост (BECK'S)
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Предложение
« Отговор #5 -: Януари 11, 2010, 10:02:21 am »
Мони,помисли малко какви мобове се бият във втора категория и какви са в 4та и 5та,няма как дропа на злато да е еднакъв.
Помисли с каква екипировка си в 4-та и каква във 2-ра.Трудноста е една и съща

Неактивен Lord_SEVEN

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 776
  • Karma: +92/-109
    • Профил
Re:Предложение
« Отговор #6 -: Януари 11, 2010, 10:05:26 am »
Преди много време в една тема бях споменал, че ще стане така  *UNDECIDED*
http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=5224.msg29282;topicseen#msg29282
"I am a person, and my name is Lord_SEVEN."
 "This is the end for you, my master."
”Ако ме убиеш,ще стана по-могъщ отколкото можеш да си представиш”

pithtath

  • Гост
Re:Предложение
« Отговор #7 -: Януари 11, 2010, 10:05:53 am »
Помисли с каква екипировка си в 4-та и каква във 2-ра.Трудноста е една и съща

Браво малкият :)

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:Предложение
« Отговор #8 -: Януари 11, 2010, 10:06:06 am »
Помисли с каква екипировка си в 4-та и каква във 2-ра.Трудноста е една и съща

Не,трудността не е една и съща.1,2 и 3к можеш да ги минеш без проблемно с предмети само от магазина.В 4 и 5к нещата са доста по различни.Дори в 4та може би е по трудно,ако нямаш хубава екипировка,защото уменията на героите не са на достатъчно високо ниво както в 5.

pithtath

  • Гост
Re:Предложение
« Отговор #9 -: Януари 11, 2010, 10:08:31 am »
И кой точно ще определи колко трябва да струват диамантите

Цената ще се определя както и досега - от търсене и предлагане. Нека екипът помисли добре върху това предложение и ако трябва да го оптимизира. Така ще спре протестът срещу тях.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Предложение
« Отговор #10 -: Януари 11, 2010, 10:52:26 am »
Каква е ситуацията сега- някой от трета категория примерно пуска диаманти на цена 20К злато. Останалите гледат отстрани, защото не могат да ги купят. Но се появяват господин К4 и госпожа К5, които прещедро купуват 10 от въпросните диаманти. И какво се случва- общо господин К4 и госпожа К5 са заделили 200,000 злато и нула нула копейки, голяма част от които може да отиде за купуване на най-различни и полезни неща от имперския аукцион. Т.е какво се получава- златото от четвърта и пета категории потича към хора, които са трета, втора или първа. И същите тези хора вече могат да си купуват разните там въглища, кожи и камъни от аукциона наред с господин К4 и госпожа К5 на цените, които са в момента. И благодарение на магическия аукцион занаятчийството процъфтява, създават се работни места, безработицата почти е останала в историята.

Каква може да е ситуацията, ако идеята се приеме- господин К4 и госпожа К5 могат да бъдат колкото добри, три пъти по-лоши. Все пак, рано или късно те ще натрупат някакви капитали, които няма къде да вложатм, особено ако имат компания от петима изискани и добре облечени бодигарда, наречени наемници. И понеже в тази игра ги няма нито Остап Бендер, нито двамата румънски граничари, този капитал не може да изчезне просто така. Но господин К4 и госпожа К5 обичат парите им да не стоят на едно място, но какво да правят с тях... А, да- спасителна мисъл- да ги ползват за покупка на какви ли не приятни и полезни неща от аукциона- кожи, въглища, скъпоценни камъни. Да, тогава Вие ще имате достъп до може би по-евтини диаманти. Диаманти, които пак ще купувате за сметка на собственото си изкарано с труд злато. НО... с тези диаманти няма да имате бутона "направи цената на въглищата три пъти по-евтина" и вашите приятели-миньори от по-ниските категории ще са тъжни. Искате ли наистина да им е тъжно на всички начинаещи занаятчии, защото доколкото знам нито бижутер, нито майстор на брони или оръжия ще може да се развива без щедрата помощ на господин К4 и госпожа К5 в такъв случай. И тогава ще станете далеч по-зависими от тази коварна двойка. Искате ли, или не искате?

pithtath

  • Гост
Re:Предложение
« Отговор #11 -: Януари 11, 2010, 11:45:57 am »
Sheremetev, всичко много хубаво, обаче господата и госпожите K4 и К5 няма да могат:
1. Да спекулират на пазара за диаманти
2. Да закупуват всеки ден точки за действие така чевръсто както досега
3. Ако цената на ресурса се качи прекалено какъв е проблемът? - пример аз продавам тежка кожа за 5к и си купувам кюлче за 5к. Нали всеки има подпрофесия - добива ресурс и следователно реално се търгува за друг ресурс (5 кила пастърма за 100гр захар, 1874г. например). Тук да отбележа, че ако К4 и К5 продават прекалено скъпо, това ще правят и останалите. Не виждам проблем.


4. Ситуацията е сложна наистина, но това Е някакво решение. Идеята може да не е точно тази, но моля екипа да я разгледа и намери оптимален вариант. Всичко е, за да се спре недоволството на хората, защото господата и госпожите К4 и К5 са по-малко от 5% (поне) от всички играчи.
5. Платежоспособността на играчите не е функция от категорията (визирам вливането на реални пари във фирмата). Просто дори и самата игра губи, когато К4 и К5 могат съвсем спокойно да не плащат.
6. Предлагам да се върне и сложността на съществата в К4 (сега да се въведе и в К5), както беше преди време, когато всички пропищяха. Това няма да е навсякъде, разбира се, но там където има много злато, ще са и много трудни за побеждаване.
7. Всичко си има начин за регулиране без фирмата да губи, без да се забавя развитието на играта, а недоволните да са прекалено малко.

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:Предложение
« Отговор #12 -: Януари 11, 2010, 11:56:35 am »
По точка едно не виждам,къде е спекулата, аз имам пари да си купувам диаманти и го правя,ти нямаш и не го правиш,кое е спекулата в случая ?Нормално е да се изкарват повече пари в по високите категории.
Не знам изобщо зашо си писал точка 6 като не си имал досег с мобовете в 5к.Ако мобове с 5к броня,3к живот и 1.1к щета(единствените които пускат кости между другото) ти се струват слаби,замисли се  мобовете с които ти се биеш в която и  категория да си,дали имат двойно по високи показатели от твоите.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Предложение
« Отговор #13 -: Януари 11, 2010, 12:02:12 pm »
единственото противодействие на тези цени на диамантите е, ако не се купуват
но това няма как да стане, винаги ще се намери кой да си напазарува, злато има в играта повече от достатъчно :)
но пък това, което ме учудва лично мен е, че при тези доходи от диаманти, респективно увеличените разходи за производство, цените на готовите предмети продължават да падат :)
въобще се подтвърждава отдавнашното ми становище, че никакви световно утвърдени икономически закони не действат при нас (в играта също) :)
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Предложение
« Отговор #14 -: Януари 11, 2010, 12:06:32 pm »
1. Цените на диамантите в злато се определят от търсенето и предлагането.
2. Цените на диамантите в реални пари не са се променяли.

Няма смисъл от по-нататъшни обсъждания по темата.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts