Автор Тема: Необходимост  (Прочетена 4533 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен torkvemada

  • Jester
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 138
  • Karma: +57/-73
    • Профил
Re:Необходимост
« Отговор #15 -: Февруари 13, 2010, 03:04:40 pm »
Щом някой може да дари злато, значи може да дари и диаманти, все пак те имат реално стойност в злато  ??? Просто лидерът казва, че се преустановява даряването на злато, премахва таксата и вместо това всеки купува диаманти от аукциона със спестеното злато, не е голяма философия. Аз съм против предложението, защото това би позволило на някой по нахален лидер да се облажи за сметка на съотборниците си. Как - вижда, че има 200 диаманта на аукциона на 20к, пуснати от някой, който има спешна нужда от пари, а следващите са на цена 23к. Лидерът купува с лични средства 200-те диаманта за общо 4000к, след това ги пуска веднага на 22.9к, изкупува ги със златото на гилдията и ето ти мизерията. Знам, че малко хора биха го направили, но все пак с осъществяването на предложението тази възможност се отключва, а реално и сега не е пречка вместо злато, да се даряват диаманти. Пак казвам, щом някой може да дари 22к злато, значи също толкова лесно може да дари и 1 диамант.
Емпатия? Алтруизъм? И аз обичам научна фантастика.

Неактивен minchoba

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 162
  • Karma: +17/-43
    • Профил
Re:Необходимост
« Отговор #16 -: Февруари 13, 2010, 03:18:19 pm »
С първата част на поста ти не мога да се съглася - в по-ниските категории (2 и 3), не за всеки е лесно да купи диамант. В крайна сметка зависи от гилдията, но ако се въведе този начин, то 3 или 5 човека (според даренията) биха купили 1 диамант примерно (и така до достигане на необходимото количество).
Относно втората част - никога нямаше да ми хрумне.
« Последна редакция: Февруари 13, 2010, 04:45:52 pm от minchoba »

Неактивен ozonedeep

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 91
  • Karma: +17/-30
    • Профил
Re:Необходимост
« Отговор #17 -: Февруари 13, 2010, 06:06:16 pm »
...Как - вижда, че има 200 диаманта на аукциона на 20к, пуснати от някой, който има спешна нужда от пари, а следващите са на цена 23к. Лидерът купува с лични средства 200-те диаманта за общо 4000к, след това ги пуска веднага на 22.9к, изкупува ги със златото на гилдията и ето ти мизерията...

Това много ми напомня на едно изказване някъде по темите тук. Минаваш по земите, купуваш редки предмети и ги пускаш в аукциона на двойна и тройна цена. Чиста печалба, а също и немалка възможност за печелене на пари. И все пак твоето предположение не може да се практикува постоянно поради две причини:

1) след едно такова купуване никоя гилдия няма да може да си позволи второ;
2) след едно такова купуване, освен ако не е обосновано, всеки водач би изхвръкнал от гилдията като коркова тапа от бутилка оцет Дон Периньон от хиляда деветстотин шейсе и големия сняг, жигосан, анатемосан и пуснат да пасе трева.

Неактивен torkvemada

  • Jester
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 138
  • Karma: +57/-73
    • Профил
Re:Необходимост
« Отговор #18 -: Февруари 13, 2010, 07:01:12 pm »
1) По-големите гилдии могат да си позволят няколко такива купувания ;)
2) само ако другите разберат какво е станало. Ако са се били разбрали да се купуват диаманти, те от къде да знаят, че е имало възможност да се купят доста по-евтино?

едит: всъщност сега се сетих за начин тези проблеми да се премахнат -  ако може лидерът да предложи цена, за която да се купуват диамантите, и след това автоматично да започва гласуване в гилдията. Ако гласуването не мине - няма купуване. Ако мине и предложената от лидера цена е по-голяма от цените на диамантите в аукциона, автоматично се изкупуват всички бройки до тази цена. Ако няма диаманти на предложената цена или под нея, се слага заявка от името на гилдията, като нужното злато за разплащането се изважда от хазната. Така ще се избегнат злоупотреби.
« Последна редакция: Февруари 13, 2010, 07:15:37 pm от torkvemada »
Емпатия? Алтруизъм? И аз обичам научна фантастика.

Неактивен ozonedeep

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 91
  • Karma: +17/-30
    • Профил
Re:Необходимост
« Отговор #19 -: Февруари 13, 2010, 07:13:08 pm »
1) Уау...
2) Няма да знаят, няма и да разберат. Ако са се били разбрали, разбира се.

Неактивен vitq

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 329
  • Karma: +91/-204
    • Профил
Re:Необходимост
« Отговор #20 -: Февруари 13, 2010, 07:33:29 pm »
питането ми бе защото  се сабира сега доста злато. в гил от битки. а трябват д.  не 1  като  някои се исказа. = вс да даде по 1д  и др глупости   *hihi*. тук не става дума за 1 или 2 д. а за мн повече от натрупаното злат. това бе идея отправена към админите. край вече с глупави разсъждения 8)
"Натупай герой от ZEALOTS в Етерния преди да те натупат всички oт ZEALOTS и офейкай"