Автор Тема: препоръки за избор на оръжие в зависимост от противника  (Прочетена 1865 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cindarela7

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 80
  • Karma: +2/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Признавам си,показателите на различните видове оръжия не ми говорят особено много а и едва ли някой ще седне да ми обяснява надълго и нашироко,затова искам да попитам треябва ли да си сменям оръжията в зависимост от вида на противника-в смисъл има ли по-добро и по-лошо оръжие? Аз съм воин и примерно ще ловувам мечки.Дали с меч да ги мушкам или пр. с брадва да ги сеча и т.н. или няма значение вида на оръжието?Извинявам се ,ако ставам досадна!

Rayh

  • Гост
аз имам 3 комлекта за всеки случай за бой с хора за животни и пижамата ми е любима  :D :D :D :D :D

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Е има няколко "класически случая(както Rayh почна).
Примерно не е добре да се взема чук (или брадва) срещу животинки от типа на вълка- имат голяма ловкост. Такова оръжие само ще намали допълнително показателите ловкост и точност на героя, а при войните те не са от най-силните им страни и без това (ако някой войн си е оставил тези показатели на 5, няма да има толкова голям ефект, но според мен не е добра идея... и все пак чакайте и Isolde да си каже тежката дума, понеже аз карам на теория). От друга страна, животинките нямат много броня и мечът е добър избор (нанася число близко до максималните си щети и голямата разлика минимални<->максимални щети не е проблем).
Но така и така сме почнали да сравняваме меча със секирите. И логиката подсказва, че има случай, в който те са по-добрият избор. Да, има. Да вземем мародерите, рейдърите (и за трета категория- костенурките). Тези същества имат много броня, висока ловкост и/или точност. Т.е е почти безсмислено войн да се опита да ги победи по тези показатели. Помагат, но не толкова съществено. Ето защо може да прежалите 30% от показателите си ловкост и точност и вместо меч да вземете големия чук. При чуковете и брадвите има едно основно нещо- минималните поражения са доста близки до максималните. А колкото и броня да има врагът, героят винаги нанася щети по-големи или равни на минималните в характеристиката на оръжието (плюс бонусите от силата, която има).

Неактивен cindarela7

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 80
  • Karma: +2/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Много благодаря за информацията.Това наистина внесе светлина по въпроса.А ако и Изолде се изкаже,ще съм особено щастлива/друго си обяснението от жена на жена/. А относно пижамите мога компетентно да се изкажа,че стават само за бой с възглавници. :)

Rayh

  • Гост
Много благодаря за информацията.Това наистина внесе светлина по въпроса.А ако и Изолде се изкаже,ще съм особено щастлива/друго си обяснението от жена на жена/. А относно пижамите мога компетентно да се изкажа,че стават само за бой с възглавници. :)

аз вярно мислех че съм по ясен става въпрос как си екипиран извън бой докато спиш и от това да печелиш  ;)

Неактивен cindarela7

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 80
  • Karma: +2/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Do Rayh   Мисля,че това е въпрос на личен избор,а и облечена с пижама...едва ли ще спечеля нещо. :)

Rayh

  • Гост
Do Rayh   Мисля,че това е въпрос на личен избор,а и облечена с пижама...едва ли ще спечеля нещо. :)

хаха помисли и ще видиш че има какво да се спечели  ;)


сега съм по пижама mitaka в бетата гледааи утре как е митачето  :D :D :D
« Последна редакция: Юни 06, 2009, 11:21:32 pm от Rayh »

Неактивен cindarela7

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 80
  • Karma: +2/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Абе напъвам се да мисля,ама нищо.не мога да те видя сега,че да направя дали ще има разлика утре.А и май нещо не сме по темата.Освен нова тема-воин по пижама и как тя влияе върху него.

ahilix

  • Гост
Горкия аз - фен съм на копията.. ;D