Автор Тема: Въпрос относно комплекти  (Прочетена 1076 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Въпрос относно комплекти
« -: Април 05, 2010, 11:19:42 am »
Въпросът ми е за бонусите, когато е събран целият комплект:

Цитат
Гарнизонът – отличник
4 части, Среден комплект                           
Бонуси:
При 2 събрани предмета: +10 Сила, +10 Точност                 
При 3 събрани предмета: +10 Сила, +10 Точност, +400 Броня
Цял комплект: +24 Сила, +36 Точност, +800 Броня, +800 Здраве                             

Имперската гвардейска броня
4 части, Тежък комплект                           
Бонуси:
При 2 събрани предмета: +750 Здраве, +200 Дух                 
При 3 събрани предмета: +750 Здраве, +300 Дух, +20 Сила               
Цял комплект: +1200 Здраве, +400 Дух, +800 Броня, +36 Сила

Понеже става въпрос за среден и тежък комплект от четири части в пета категория, редно ли е да имат еднакво количество бонус броня? По аналогия на съответните комплекти от пет части, предполагам поне и тук отношението трябва да е 3:2, т.е Имперската гвардейска броня да дава бонус от 1200 броня.
Аналогичен е и въпросът ми относно Турнирната броня и Помощта на имперската стража (съответно тежък и среден комплект от 4 части за категория 4), които дават по 500 броня като бонус.
В допълнение, относно тежкият комплект от 5 части в категория 4- Комплектът на хоплита, там пък въобще няма бонус броня, а средният комплект- Славата на стрелеца с дълъг лък дава 1200 допълнителна броня.

newcomer

  • Гост
Re:Въпрос относно комплекти
« Отговор #1 -: Април 05, 2010, 12:31:35 pm »
Доколкото разбирам търсиш определена логика, определена градация, степенуване на комплектите. Единствената която съм открил е, че тези с повече части са условно казано "по-добри". Но и това не е задължително. Турнирната е от 4 части, а дава допълнително броня. Хоплита пък е от 5 части, дава допълнително здраве, както вече спомена. Само предполагам, че ако хоплита носеше и бонус броня подобно на Дългия лък и Сенчестата, пазител екипиран с такъв комплект би се превърнал в ходещ камък - няма убиване. Може би само с противотанково оръдие?

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Въпрос относно комплекти
« Отговор #2 -: Април 05, 2010, 12:50:23 pm »
По-скоро търся плавна градация. Тежките комплекти от пет и четири части в пета категория дават едновременно жизненост, здраве и броня все пак, а там един пазител със съответните майсторства става пък съвсем гадна мишена.

Неактивен framel

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 212
  • Karma: +100/-1260
    • Профил
Re:Въпрос относно комплекти
« Отговор #3 -: Април 05, 2010, 05:58:28 pm »
аз не съм съгласен с определението машина за пазител екипиран с такъв комплект.според мен комплектите дават супер малки бонуси а се очаква след събирането им наистина да си заслужава труда.а какво излиза слагаш екипировка за комплект с бонуси по 7 ловкост или 10 интелект при положение че може да намериш епичен предмет със няколко супер големи показателя.според мен би трябвало да се помисли за сериозно увеличаване на бонусите от комплектите понеже малцина биха се екипирали иначе с тях.
с полицай,радио и mitika не се спори