Автор Тема: Едно предложение  (Прочетена 2443 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен smehh

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 115
  • Karma: +21/-2
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Едно предложение
« -: Април 22, 2009, 02:25:25 pm »
1. Когато героят направи 100 занаятчийски точки и в двете си професии, той отваря следващата категория от рецепти.
2. Когато героят направи 200 занаятчийски точки от дадена категория на професията си, той получава 6% постоянен шанс да изработи рядък предмет.
3. Когато героят направи 300 занаятчийски точки в дадена категория на професията си, той получава 12% постоянен шанс да изработи рядък предмет и 6% постоянен шанс да изработи легендарен предмет.
4. Когато героят направи 400 занаятчийски точки в дадена категория от професията си, той получава 24% постоянен шанс да изработи рядък предмет, 12% да изработи легендарен предмет и 6% да изработи епичен предмет.



Предлагам занаятчийските точки да се намалят на половина. Най-скъпото дървено оръжие направено само от дърво е 4 точки. В една гилдия средно от 10 човека примерно ако на всеки изработиш оръжие ти прави чисто 40 точки. Предполагам че дървото влиза и в направата на чужди продукти но там е повече като процент участие. Според мен тези занаятчийски точки не са добре изчислени. Ако има примерно в гилдия двама дърводелци това значи ли че за да напреднат в горно ниво цялата гилдия ще бъде залята с  50 къси копия (200 точки делено на 4 дърво за брой копие) Тук следва въпроса трябва ли Занаятчийския просперитет да е за сметка на Битките и експириънса? Аз искам да напредвам по равно на всякъде. Не знам как стоят нещата за другите професии но за дърводелец е така.


Неактивен Chingiz

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 161
  • Karma: +22/-8
    • Профил
Re:Едно предложение
« Отговор #1 -: Април 22, 2009, 02:41:04 pm »
и в другите професий е така .... най много 4 точки дава ....но пък аз доста понапреднах там ... имам средно по 30 занаятчийски точки и в двете професий

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Едно предложение
« Отговор #2 -: Април 22, 2009, 03:39:26 pm »
Ако всички станем Гранд-Майстори за 1 ден, къде ще му излезе краят?
Ще залеем пазара с предмети, ще обезценим златото и ще развалим икономиката.
Даже мисля, че точките трябва да се намалят.
За 2 седмици можеш да вдигнеш майсторство без проблем в първа категория.
А като вдигнеш майсторство в съпътстващите, започваш да обработваш повече кожи от изходните продукти и ще ти са нужни по-малко разходки, за да копаеш.
Освен това, не забравяйте, че икономиката не работи изцяло.
Все още не се изкарват пари от куестове и прочие.
Представете си, че не сме 30 човека, които тестват, а сме 5000 души. Дали няма да има пазар за абсолютно всичко, което произвеждате, колкото и да ви се струва безмислено?

Не може да напредваш еднакво бързо навсякъде.
Ако искаш да развиваш професията си, трябва да инвестираш време и ресурси в нея.
Ако искаш да развиваш героя си - инвестираш времето и ресурсите си там.
Изборът е твой.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Едно предложение
« Отговор #3 -: Април 11, 2010, 12:50:10 am »
Oпасенията на Отон са си днешен факт в напреднал стадии.  8)  Без коментар *Censored*

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Едно предложение
« Отговор #4 -: Април 11, 2010, 11:04:09 am »
И според мен трябва да се повиши базовия % ... Вярно е че тези които пращат СМС трябва да напредват по-бързо, но тва си е прекалено ... Единия има 60% за рядък другия 10% ...  :(

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:Едно предложение
« Отговор #5 -: Април 11, 2010, 11:06:17 am »
И според мен трябва да се повиши базовия % ... Вярно е че тези които пращат СМС трябва да напредват по-бързо, но тва си е прекалено ... Единия има 60% за рядък другия 10% ...  :(
Даже и 100%.
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Едно предложение
« Отговор #6 -: Април 11, 2010, 12:15:37 pm »
Даже и 100%.

Офф ... забравих за занаятчииските комплекти ... С комплект 5та категория стават ... близо 100% ... Ако не друго, то поне тези комплекти да работят и за хората без чук ...   :(