Автор Тема: Да питам  (Прочетена 5295 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен KhanSlavi

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 86
  • Karma: +33/-39
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Да питам
« Отговор #15 -: Април 20, 2010, 05:02:40 pm »
вижте сега...
то е ясна работата...
нали казват че и тука ще е като в "живота" /по скоро като в приказките мен ако питате/.
Та... там мистиците са непобедими от геройте войни или стрелци..
само се сетете за крал Артур велик войн ама без мистика мерлин яде дървото...
за да не останат и стрелците .. Робин Худ пак без мистика си е кръгла нула.. освен да дупчи ябълки и да си цепи стрелите на две :)
за властелина на пръстените... да не говорим....
Та извода ми е следния ...

Само един Велик мистик /кат4 или кат.5/ може да победи друг Велик мистик /кат.4 или кат.5/ !

/перафразирам прочутата реплика: Само една черна нинджа може да убие друга черна нинджа :))/

поздрави Слави клас воин ;)

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:Да питам
« Отговор #16 -: Април 20, 2010, 05:03:46 pm »
абе не винаги е точно така  :D

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Да питам
« Отговор #17 -: Април 20, 2010, 05:17:37 pm »
Стига сте спамили бре  :D Има недомислия доста , като най-голямото продължавам да твърдя е 35 % шанс за удар независимо от характеристиките..Повече от 20 % си е чисто безумие.. >:(
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:Да питам
« Отговор #18 -: Април 21, 2010, 07:46:42 am »
Стига сте спамили бре  :D Има недомислия доста , като най-голямото продължавам да твърдя е 35 % шанс за удар независимо от характеристиките..Повече от 20 % си е чисто безумие.. >:(

Съгласен съм че минималния шанс за успешна атака е прекалено висок.Доста често имам битки,при които въпреки че имам в пъти повече ловкост и точност от противника ми завършваме с еднакъв брой успешни атаки,изключвам блокираните удари.

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Да питам
« Отговор #19 -: Април 21, 2010, 08:56:11 am »
Баланс-Ефективност, Ефективност-Баланс..прав е sion. Недомислици много. Хубаво ще е като се въвежда някаква мярка тя да се съобразява със всички фактори които засяга. Имаше една игра(имаше поне за мен 8) ) ИО, там единиците са този клас бие тотално ония, ония пък се справя относително добре с други. Така трябва да е и тук. Не трябва да има уникална машина. Преследвача трябва да смазва мистика, мистика-пазителя , пазителя-стрелеца. Баланса, балансааа..
Намалените поражения на копието не са проблем особенно в 5-та, там щетите и без това са големи, но също е недомислица. Може и да имат високи поражения като предимство, но и другите класове герои вече имат такива.
Уменията :
-Игнориране на бронята - добре замислено но абсолютно неефективно. Минимални поражения на какво? Та нали стрелеца разчита предимно на критичния.
-Засада - по-горе някои я спомена и е прав аз досега не се бях замислил.
-Ослепяване - какво общо има стрелеца с магиите. Може би има приложение но при битки от по 12 рунда и 14% максимален шанс я сработи я не.
Общи умения:
- Възстановяване на здраве и дух - ха покажете ми един от по-висока категори който е да сложил точки на него. С развитието на играта и напредването на категориите стана излишно. Пръстените с тези показатели вече ги няма.
Осакатеният войн/лично мнение и предложение за ново умение/:
- Страх/можете да се казва и по друг начин/- Пазителят има основна функция да поема ударите в мелето, затова има блок, броня и съответното умение - Провокация. Войнът трябва да стигне до мелето и да нанесе успешен удар. Да ама няма нито блок нито каква да е броня. Понеже е "Свиреп" трябва да има шанс да "уплаши" опонентите си чрез това умение като по този начин отклони ударът от себе си. Ударът не се избягва, той се отклонява върху друг член на партито. Естествено при предизвикателства аналогично на Провокацията няма да работи. По този начин баланса се запазва и ефективността на война се повишава.
Има и много други неща но това ми е като идея в момента.
П.П. Sion - вземи си преразпредели точките на точност, докарай ги около 600 и ще смачкаш cristal. ловкоста от предметите ти е достатъчна да му избегнеш атака и да не те критне. Все се каня да ти пиша ама все забравям. А и ножките смени, аз така и неуспях да изкарам епични такива.

Неактивен Holly Avenger

  • White Knight
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 181
  • Karma: +25/-114
  • Protect the weak..
    • Профил
Re:Да питам
« Отговор #20 -: Април 21, 2010, 09:26:52 am »
И аз да добавя за умението "Ослепяване" на преследвача - абсолютно ненужно умение според мен,
рядко сработва и още повече  забележете едно ако сте преследвачи, при всеки неуспешно
ослепяване от ваша страна, който от противниците е на ход след вас винаги ви удря.
При всичките ми предишни битки - беше все едно и също, винаги след "Ослепяване се провали"
следва тупаник по героя ви, без значение кой го нанася  :D
« Последна редакция: Април 21, 2010, 09:29:43 am от Holly Avenger »

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Да питам
« Отговор #21 -: Април 21, 2010, 09:34:09 am »
И аз да добавя за умението "Ослепяване" на преследвача - абсолютно ненужно умение според мен,
рядко сработва и още повече  забележете едно ако сте преследвачи, при всеки неуспешно
ослепяване от ваша страна, който от противниците е на ход след вас винаги ви удря.
При всичките ми предишни битки - беше все едно и също, винаги след "Ослепяване се провали"
следва тупаник по героя ви, без значение кой го нанася  :D
Това е защото се ползва като последна преграда за противниковият удар. Това означава че калкулаторът преди това е сметнал че неможеш да избегнеш атаката, след това е сметнал че не можеш и да я блокираш, и накрая е ослеряването. Така ти се струва защото само то се визуализира. Обаче си прав, почти никога несработва.

Неактивен Holly Avenger

  • White Knight
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 181
  • Karma: +25/-114
  • Protect the weak..
    • Профил
Re:Да питам
« Отговор #22 -: Април 21, 2010, 09:40:18 am »
Това е защото се ползва като последна преграда за противниковият удар. Това означава че калкулаторът преди това е сметнал че неможеш да избегнеш атаката, след това е сметнал че не можеш и да я блокираш, и накрая е ослеряването. Така ти се струва защото само то се визуализира. Обаче си прав, почти никога несработва.
Аз си гледам подробния доклад там всичко си пише :)
След провалено ислепяване който и да инициира удар - винаги влиза :)

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Да питам
« Отговор #23 -: Април 21, 2010, 10:37:29 am »
Аз си гледам подробния доклад там всичко си пише :)
След провалено ислепяване който и да инициира удар - винаги влиза :)
E aз какво написах по горе. Същото. Ако ослепяването се провали, понеже е последна преграда ще те удари естествено

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Да питам
« Отговор #24 -: Април 21, 2010, 11:03:44 am »
Начини да се потърси по-добър баланс има , като цяло не е задължително да се смени % за успешен удар , ако взема за пример битката на сион в темата > обърнете внимание на тоягата на мистика и нейния блок - това оръжие има по-висок блок /базово/ от лек щит , в самия доклад се вижда и колко пъти този блок спестява поражения на мистика .
Друга много важна подробност е с нововъведенията за допълнителни умения че ключови умения за стрелец бяха включени като бонус от който може да се възползват други герои -визирам отвръщане понеже за мистик това умение се превръща в основно -който не го е разбрал вече.
За пример може да се види последният рунд и критичния който прави мистика.
Така както някои ключови умения от другите герои (воин -мистик) НЕ СЕ дават като бонус трябва и тези на стрелеца да останат само за него .
 
Като цяло темата е за битката , и ще се отклоня малко но вече мина една година от както започнахме тестовете по играта, за това време се промениха много неща , според мен един сериозен недостатък на играта обаче остана - играчите вдигат прекалено бързо нивата , което пришпорва екипа постоянно да бърза с новите части по нея .Според мен е важно да се намали опита получаван от битки , по този начин да се забави развитието на играчите , така екипа ще има повече време да се проверява ,тества и балансират по-добре нововъведенията. Ще има време и за оправяне на проблемите и тогава играчите ще гонят развитието на играта , а сега е точно обратното програмистите се опитват да достигнат играчите .
По бавното развитие на героите ще има и друг ефект свързан със замъците , задържането на играчите по-дълго в категорията ще даде и някакъв стимул да притежават замък и да инвестират в него , предполага се че при по дълго пребиване в категорията , поне инвестициите които се правят ще могат да се върнат .
 

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Да питам
« Отговор #25 -: Април 21, 2010, 11:22:03 am »
Начини да се потърси по-добър баланс има , като цяло не е задължително да се смени % за успешен удар , ако взема за пример битката на сион в темата > обърнете внимание на тоягата на мистика и нейния блок - това оръжие има по-висок блок /базово/ от лек щит , в самия доклад се вижда и колко пъти този блок спестява поражения на мистика .
Друга много важна подробност е с нововъведенията за допълнителни умения че ключови умения за стрелец бяха включени като бонус от който може да се възползват други герои -визирам отвръщане понеже за мистик това умение се превръща в основно -който не го е разбрал вече.
За пример може да се види последният рунд и критичния който прави мистика.
Така както някои ключови умения от другите герои (воин -мистик) НЕ СЕ дават като бонус трябва и тези на стрелеца да останат само за него .
 
Като цяло темата е за битката , и ще се отклоня малко но вече мина една година от както започнахме тестовете по играта, за това време се промениха много неща , според мен един сериозен недостатък на играта обаче остана - играчите вдигат прекалено бързо нивата , което пришпорва екипа постоянно да бърза с новите части по нея .Според мен е важно да се намали опита получаван от битки , по този начин да се забави развитието на играчите , така екипа ще има повече време да се проверява ,тества и балансират по-добре нововъведенията. Ще има време и за оправяне на проблемите и тогава играчите ще гонят развитието на играта , а сега е точно обратното програмистите се опитват да достигнат играчите .
По бавното развитие на героите ще има и друг ефект свързан със замъците , задържането на играчите по-дълго в категорията ще даде и някакъв стимул да притежават замък и да инвестират в него , предполага се че при по дълго пребиване в категорията , поне инвестициите които се правят ще могат да се върнат .
 
10+..Просто в последно време явно някой е забравил че в играта има и стрелци..За съжаление този някой е явно човек , от който зависят промените в геймплея..Бях забравил за новите допълнителни бонуси - естествено във вреда на стрелеца пак..Като капак на всичко се оказа че бонусите важат ама под условие..Демек ако имам развито отвръщане , бонуса от оръжието ми не е бонус- не важи..Е като съм развил жизненост , ловкост и точност , бонусите от предмети защо са бонуси????И защо едното важи , другото не???? Просто не виждам логиката ..А вече и наръчник трябва да си взимаш , че да играеш играта..Каквото бе направено в последните месеци все бе във вреда на стрелците..А и това постоянно тичане напред назад с промени и нововъведения , за да имат какво да правят и тия на горните нива , съвсем логично се отрази на качеството и на естествено недооглеждане на нещата..Оттам и камара проблеми и недомислия..Да се надяваме че някой ще чуе Крест и останалите играчи..Все пак те са тия дето ежедневно се борят и тормозят с недомислия и дефекти и ги знаят най добре..
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен KhanSlavi

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 86
  • Karma: +33/-39
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Да питам
« Отговор #26 -: Април 21, 2010, 11:25:48 am »
+ за Krest

Неактивен Aryan

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 272
  • Karma: +27/-99
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Да питам
« Отговор #27 -: Май 05, 2010, 12:01:32 pm »
Положението със стрелците е направо критично зле. Всичко споменато от колегите Сион и Крест подкрепям с 2 ръце! Ще направя и едно допълнение, понеже гледам само за преследвачите се говори, при ловците като мен положението е още по-зле - нас ни бият ВСИЧКИ!!! Залпове, прецизност, горящи стрели - НИЩО не помага и трагедията е пълна! 99,99% от ударите ни биват или избегнати или блокирани. Самочувствието ни е под НУЛАТА!  :(
2010-06-01 23:36:36 , System             
Предложеният от Вас на аукциона Неумолимият костотрошач бе купен. Получихте 9499999 Злато.

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски: питаш нещо и теб те питат. Български: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

newcomer

  • Гост
Re:Да питам
« Отговор #28 -: Май 05, 2010, 12:57:07 pm »
Самочувстието на героя ми стрелец е високо. Справям се много добре в пета категория. Залпа и прецизността ми помагат да се бия сам, а бонуса срещу чудовище ми помага доста (благодарение на хубавото творение на Габчо).

По отношение на битката късмета е доста важен. Просто умението Отвръщане е сработило и 1000 ловкост да имаш драги Sion, тогава просто няма спасение. Проведох една битка с теб вчера и ме смля. Няма такова нещо като универсален победител. Зар.

Що се отнася до гореспоменатото умение Игнориране на бронята смятам, че това е доста полезно умение. Съчетано с умението Отрова и с подходящо въоръжение, може да ти спечели дълга и кървава битка срещу труден противник/противници. Прочутите минимални, които всички подминават с презрение също играят роля в такава ситуация.