Автор Тема: Пролет пукна,ние не..Лято е , ама за някои...  (Прочетена 4599 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Пролет пукна,ние не..Лято е , ама за някои...
« Отговор #15 -: Май 31, 2010, 02:01:38 pm »
Ето това е мислене в правилната посока  *THANK* Колкото повече знаеш и чуваш, толкова повече ти се иска да не знаеш и да не гледаш  :(
10+
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Kilgor

  • Гост
Re:Пролет пукна,ние не..Лято е , ама за някои...
« Отговор #16 -: Май 31, 2010, 02:11:49 pm »
Аз не прочетох нито оплаквания, нито негативизъм в темата. Поне до момента. Да се опитваш да направиш логически анализ на нещо ( друг въпрос дали си успял), не те прави негативен. Дори и логическите ти изводи да не вещаят розова картинка. В противен случай се превръщаш в ухилен дебил, който е чул от някой шарлатански гуру че трябва винаги да е позитивен и когато го плюят, трябва да сипредставя, че го вали приятен пролетен дъжд. Истината ( дали е постигната част от нея в темата незнам), е безпристрастна и лишена от емоций. Тя е просто факт.

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Пролет пукна,ние не..Лято е , ама за някои...
« Отговор #17 -: Май 31, 2010, 02:25:00 pm »
Аз не прочетох нито оплаквания, нито негативизъм в темата. Поне до момента. Да се опитваш да направиш логически анализ на нещо ( друг въпрос дали си успял), не те прави негативен. Дори и логическите ти изводи да не вещаят розова картинка. В противен случай се превръщаш в ухилен дебил, който е чул от някой шарлатански гуру че трябва винаги да е позитивен и когато го плюят, трябва да сипредставя, че го вали приятен пролетен дъжд. Истината ( дали е постигната част от нея в темата незнам), е безпристрастна и лишена от емоций. Тя е просто факт.
Това беше и смисъла и логиката на темата..Все пак живеем в общество и няма как да сме апатични към нещата които стават покрай нас..Поне не ,ако желаем нещо да се промени..Знам че една тема в някой Форум не е променила никога нищо , но пък е изява на гражданско мислене и позиция..Което води към така бленуваното гражданско общество , което по своята същност е единственната спирачка за самозабравили се политици и бизнесмени..Да не смятате че в Гемания или Франция или където и да е по света хората с власт не се изкушават?Изкушават се , но знаят че обществото не би ги търпяло и миг..Затова , дори да правят нещо , го правят тихо и незабележимо..За разлика от ситуацията при нас , която по скоро ми напомня за олигархическата държава , наречена Русия..
« Последна редакция: Май 31, 2010, 02:28:09 pm от Sion »
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Пролет пукна,ние не..Лято е , ама за някои...
« Отговор #18 -: Май 31, 2010, 03:16:58 pm »
Един е начина да промениш света - като започнеш от себе си! Рано или късно ще се върнем към Русия, не държавата а идеята която  стои зад нея. Сегашният ни живот е саморазрушителен. Обществото деградира морално и физически. Все по-малко забелязвам българското около себе си или ако случайно го видя му се възхищавам искренно.
 Много се дразня когато чуя или прочета " Българите са такива и онакива". И това го казват българи! Ето тук си проличава съпричастността към колективното цяло "са". Това подсъзнателно означава че ти се делиш от общото и не си или не искаш да си част от него. Как ще стане каквато и да е промяна щом сам не осъзнаеш кой си? "Ние сме"  за да осъзнаеш собстената си вина и да поемеш отговорност към случващото се. Но това не е толкова лесно за жалост. Аз също съм виновен за случващото се около мен; Да аз искам това да се промени и ще работя всеки ден върху себе си за да може един ден това да стане реалност!

Неактивен lisabon

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 10
  • Karma: +4/-13
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Пролет пукна,ние не..Лято е , ама за някои...
« Отговор #19 -: Май 31, 2010, 05:06:24 pm »
ние сме овцееее
бееееее
дишаме отрова
ядем лайна
пием помия
и ни управлват банкери лихвари
ти за какъв оптимизъм говориш бе кардашъм


Неактивен Blue shaRk

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 457
  • Karma: +39/-93
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Пролет пукна,ние не..Лято е , ама за някои...
« Отговор #20 -: Май 31, 2010, 05:14:15 pm »
Един е начина да промениш света - като започнеш от себе си! Рано или късно ще се върнем към Русия, не държавата а идеята която  стои зад нея. Сегашният ни живот е саморазрушителен. Обществото деградира морално и физически. Все по-малко забелязвам българското около себе си или ако случайно го видя му се възхищавам искренно.
 Много се дразня когато чуя или прочета " Българите са такива и онакива". И това го казват българи! Ето тук си проличава съпричастността към колективното цяло "са". Това подсъзнателно означава че ти се делиш от общото и не си или не искаш да си част от него. Как ще стане каквато и да е промяна щом сам не осъзнаеш кой си? "Ние сме"  за да осъзнаеш собстената си вина и да поемеш отговорност към случващото се. Но това не е толкова лесно за жалост. Аз също съм виновен за случващото се около мен; Да аз искам това да се промени и ще работя всеки ден върху себе си за да може един ден това да стане реалност!

+

Неактивен JOYE

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 63
  • Karma: +65/-84
    • Профил
Re:Пролет пукна,ние не..Лято е , ама за някои...
« Отговор #21 -: Май 31, 2010, 10:05:23 pm »
Хляб и зрелища. А зрелищата се осигуряват доста по-лесно- наглите, медузите, лихварите,... Проблемът е, че прекалено явно показват на народа, че нещо се прави. И някои, защото си знаят приказката за много хубавото, почват да търсят къде е уловката. Оттам и най-различни мнения- удар срещу престъпността, за да спечелим доверието на ЕС, разчистване на кадрите на предишното правителство, полицейска държава, PR акции на кабинета, отклоняване на вниманието от други неща,... Всеки си избира как да гледа на тези неща, аз предпочитам да не бързам, че ситуацията е същата като с чудовището от Лох Нес- теории и хипотези всякакви, само дето при нас преобладават негативните.
+ за коментара
Ще добавя само, че всеки народ си заслужава управниците!