Автор Тема: Наемници 6-та категория  (Прочетена 1981 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stanyo69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 194
  • Karma: +75/-310
    • Профил
Наемници 6-та категория
« -: Юни 10, 2010, 08:17:51 am »
Искам да попитам и държа някой от екипа да ми отговори Защо за повтарят наемниците в таверната ?
Знаете ли при 3 класа герой и толкова много умения какъв е шанса да се падне наемнник с едни и същи умения на един рефреш ?
И това не е само в 6-та категория впрочем.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Наемници 6-та категория
« Отговор #1 -: Юни 10, 2010, 10:50:13 am »
Ами- шансът е по-голям от 0. Убеден съм, че познанията ми по теория на вероятностите са на нужното ниво, за да ти дам отговор и без да съм от екипа. Дори и да се повтарят наемници с лоши комбинации от умения, дали ще е толкова важно, ако за един рефреш се появят двама идентични наемници със страхотни умения?

Неактивен stanyo69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 194
  • Karma: +75/-310
    • Профил
Re:Наемници 6-та категория
« Отговор #2 -: Юни 10, 2010, 11:04:39 am »
Като гледам какво написа май не си в час много с теория на вероятностите. Има три вида герой всеки има по 15 умения, смятай за един герой колко е вероятността да се комбинират всички умения, това ще рече 15 факториел ако ти говори нещо /1х2х3х4....Х15/,това са всички възможни комбинаций на тези умения ако сметнеш и с различните нива на уменията то просто няма да ми стигне страницата да напиша числото, после мисля че се делеше на броя наемници в таверната за да се получи шанса за излизане на два еднакви наемника в рамките на един рефреш така че съм се обърнал към някой който може да ми отгови смислено без да упоменава теория на вероятностите щото става страшно там  :D

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Наемници 6-та категория
« Отговор #3 -: Юни 10, 2010, 11:10:25 am »
Като се има предвид че наемниците още в категория 5 бяха с максимални стойности на дадени умения то в 6-та това се случва доста често. Така че шанса за който говорите се свежда до това да се изберат еднакви умения, измежду възможните такива, за 1/2/3.... наемници в рамките на едно опресняване.

Ако твърдите обаче че сте имали 2-ма с еднакви атрибути, умения, нива на уменията и/или ниво тогава бих се заинтригувал.

Неактивен stanyo69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 194
  • Karma: +75/-310
    • Профил
Re:Наемници 6-та категория
« Отговор #4 -: Юни 10, 2010, 11:14:37 am »
точно това твърдя, даже не го твърдя ами всеки път в таверната има по няколко еднакви, друг е въпроса ако има заложени шаблонни наемници всеки с отделен шанс за излизане в таверната.

Kilgor

  • Гост
Re:Наемници 6-та категория
« Отговор #5 -: Юни 10, 2010, 11:15:11 am »
Като се има предвид че наемниците още в категория 5 бяха с максимални стойности на дадени умения то в 6-та това се случва доста често. Така че шанса за който говорите се свежда до това да се изберат еднакви умения, измежду възможните такива, за 1/2/3.... наемници в рамките на едно опресняване.

Ако твърдите обаче че сте имали 2-ма с еднакви атрибути, умения, нива на уменията и/или ниво тогава бих се заинтригувал.

Такива с еднакви умения нива и атрибути на един рефреш съм срещал често в 5та категория.
А за другото, винаги съм мислел, че всеки наемник като ниво умения и атрибути, му е заложен различен шанс да се падне. Така на пример за над 2000 рефреша в 5та категория съм видял само един светъл мистик с лекуване 10 и майсторство в лекуването 7. Но мистици с знахарство 7 съм срещал на всеки рефреш. Предполагах, че колкото е по-добър един наемник от към умения и атрибути, толкова по нищожен шанс сте му сложили да се падне. Както е при дропа - за брадва процентите са едни, а за легендарна рецепта други.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:Наемници 6-та категория
« Отговор #6 -: Юни 10, 2010, 11:25:34 am »
Аз искам да попитам защо още съществуват наемници като този примерно


Uploaded with ImageShack.us

Няма никакъв смисъл от тях и не виждам някой да ги наема ???
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Наемници 6-та категория
« Отговор #7 -: Юни 10, 2010, 11:43:37 am »
Хайде остави Килгор да ти обясни защо се развива таверната на високо ниво, пък аз отивам да си претопя медалите междувременно.

Неактивен stanyo69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 194
  • Karma: +75/-310
    • Профил
Re:Наемници 6-та категория
« Отговор #8 -: Юни 10, 2010, 05:38:36 pm »

Ако твърдите обаче че сте имали 2-ма с еднакви атрибути, умения, нива на уменията и/или ниво тогава бих се заинтригувал.
Само до заинтригуването ли стигнахме, а някакъв отговор по конкретен ще има ли чалъм да ми дадете ?
Или да продължаваме да си даваме диамантите за рефреши и да получаваме еднакви наемници
« Последна редакция: Юни 10, 2010, 05:41:06 pm от stanyo69 »

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Наемници 6-та категория
« Отговор #9 -: Юни 11, 2010, 09:19:52 am »
Добре, нека поясня: Възможно е да се паднат наемници с еднакви умения, възможно е и да имат еднакви нива на тези умения, възможно е дори да са еднакво ниво и с еднакви атрибути, но възможността всички тези параметр, които са произволни, да са еднакви е много, много малка.(ако някой го интересува точната вероятност това да се случи може и с математика да се позанимаваме). Аз лично играя и съм търсил адски много наемници и не съм виждал подобно нещо.

Ако може следващия път когато си се случи да ми пишете да погледна ще съм благодарен.