Автор Тема: Ювелир - тотална набутвация ли е?  (Прочетена 8491 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #30 -: Юли 02, 2010, 01:54:24 pm »
Да вмъкна нещо по темата. Дали е набутвация да си ювелир след промените ? Категорично не. Преди със занаятчийски комплект категория 5 в комбинация с легендарен инструмент 60%, изработките ми бяха средно х3. Т.е. от 18 перли обработвах 54 скъпоценни перли. И това е без бонус от щаб. Вчера, след промените, пуснах да се обработват 18 перли и се получиха 49 скъпоценни. Също без бонус от щаб, както и без множител. Колко съм изгубил ? Пет перли спрямо средностатистическата ми обработка преди.Ако си бях направил труда да отида в щаба, обработката щеше да бъде х3. Ще кажете, било е късмет. Много добра обработка. Сигурно е така, но дори и 10 перли по-малко да бяха от преди, пак е доволно. И какво ако от 18 необработени скъпоценни камъка излязат 40 обработени ? Или 30 ? Пак е много според мен. От моя гледна точка мога да кажа, че нищо съществено не се е променило. Процентите в долния ляв ъгъл са различни, но количествата продължават да бъдат промишлени. В момента един обработен ахат струва колкото рубин или сапфир (също обработени). Скоро и перлата ще струва колкото обикновен камък.
Ако искаме скъпоценните камъни, да бъдат наистина скъпоценни, то според мен са необходими още по драматични промени. Някой в темата беше предложил камъни да падат като дроп само на ювелири. А защо не ? Естествено, това би наложило да се увеличи дропа на такива камъни, така както на един кожар му дропват по 5-6 кожи на битка ( при нормален модификатор), така на един ювелир който се бие, може да му дропва по 1 камък на 2-3 битки ( случвало ми се е от една битка да ми паднат от всички скъпоценни камъни по един). Все пак скъпоценният камък трябва да е лукс нали ?

П.П. Към настоящият момент рубините и сапфирите отиват директно в магазина за скрап. Скоро и перлите ще отиват там.

Все едно гледам собственото си мнение по въпроса  *bravo*

newcomer

  • Гост
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #31 -: Юли 02, 2010, 02:00:48 pm »
Но играта на ниво индивид да е по-лесно в сферата на занаятчийството. Защото този индивид ползва ходове за производство на предмети, а и ресурсите не идват от нищото. Следователно генерира приходи за играта.

Безусловно част от потребителите предпочитат да играят сами. Причини за тази солова игра много: опитват се да се справят сами в "жестокия" свят на ИХ; къде поради това, че влизането в гилдия изисква време и усилия за координация между отделните членове; къде просто поради особености на характера. Дали тези потребители представляват достатъчно голям % от общото количество играчи е въпрос на проучване. В настоящия момент не е невъзможно да играеш сам (без гилдийни бонуси и всякакви други глезотии) и да си си самодостатъчен, но все пак е много по-лесно да си в гилдия.

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #32 -: Юли 02, 2010, 02:06:13 pm »
Безусловно част от потребителите предпочитат да играят сами. Причини за тази солова игра много: опитват се да се справят сами в "жестокия" свят на ИХ; къде поради това, че влизането в гилдия изисква време и усилия за координация между отделните членове; къде просто поради особености на характера. Дали тези потребители представляват достатъчно голям % от общото количество играчи е въпрос на проучване. В настоящия момент не е невъзможно да играеш сам (без гилдийни бонуси и всякакви други глезотии) и да си си самодостатъчен, но все пак е много по-лесно да си в гилдия.
10+ Играта в гилдии е просто задължителна ако искаш да си на ниво.А не трябва да е точно така..Има си индивидуални играчи има и такива за тимове..Трябва и двата вида да имат опция да играят с успех..Много добър пример за отличен баланс в това отношение е ИО..
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #33 -: Юли 02, 2010, 02:19:23 pm »
Sion е прав. И да се направи проучване, аз не бих приел резултатите за представителни, защото е почти задължително да си част от гилдия в момента.

А да си самодостатъчен в текущия момент- малко ми напомня на възгледите на лорд Ветинари за надеждата. И сега имаш шанс да се вредиш на пазара и да продадеш продукцията си на цена, която смяташ за оправдана (особено ако някои от масовите производители останат без интернет за една седмица). И пак имаш шанс да събираш злато, за да си купиш ресурси, с които да стигнеш до легендарни предмети за наемниците си- все някой ден и това ще стане. Но до тогава може и да ти се изпари ентусиазмът.

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #34 -: Юли 02, 2010, 02:32:19 pm »
Sion е прав. И да се направи проучване, аз не бих приел резултатите за представителни, защото е почти задължително да си част от гилдия в момента.

А да си самодостатъчен в текущия момент- малко ми напомня на възгледите на лорд Ветинари за надеждата. И сега имаш шанс да се вредиш на пазара и да продадеш продукцията си на цена, която смяташ за оправдана (особено ако някои от масовите производители останат без интернет за една седмица). И пак имаш шанс да събираш злато, за да си купиш ресурси, с които да стигнеш до легендарни предмети за наемниците си- все някой ден и това ще стане. Но до тогава може и да ти се изпари ентусиазмът.
Сега сигурно ще влязо в полето не еретизма , но предлагам да се преосмислят бонусите , които е възможно да се получават от гилдиите..И да се намалят драстично..Така стана в момента че епичните предмети са въпрос на финансови възможности..Разглезиха играчите до немай къде..То не бяха легендарни чукове , епични чукове и прочие неща , все в една насока - масовост на епични предмети..Сега с 19.5% шанс за епичен ми трябват само ресурси - а те поевтиняват....Да ама има играчи които нямат финансови възможностти..Или не са в супер силни гилдии..Понеже ако се намалят тотално бонусите ще има рев и то оправдан до небето , предлагам едно друго решение..Въвеждане на 5 ти тип предмет , който наистина да се получава веднъж на 200 изработки и да е уникален по рода си..Шанса при него не бива да се влияе от нищо - нито от комплекти , нито от развиване на гилдия , нито от чукове..И  във връзка със шансовете - не е ли малко множко вече - комплекти , гилдии, чукове..Я резнете нещата на 2 най малко..Ясно че инерцията е в другата посока , но според мен не е правилната посока..
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Kilgor

  • Гост
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #35 -: Юли 02, 2010, 02:43:03 pm »
Сега сигурно ще влязо в полето не еретизма , но предлагам да се преосмислят бонусите , които е възможно да се получават от гилдиите..И да се намалят драстично..Така стана в момента че епичните предмети са въпрос на финансови възможности..Разглезиха играчите до немай къде..То не бяха легендарни чукове , епични чукове и прочие неща , все в една насока - масовост на епични предмети..Сега с 19.5% шанс за епичен ми трябват само ресурси - а те поевтиняват....Да ама има играчи които нямат финансови възможностти..Или не са в супер силни гилдии..Понеже ако се намалят тотално бонусите ще има рев и то оправдан до небето , предлагам едно друго решение..Въвеждане на 5 ти тип предмет , който наистина да се получава веднъж на 200 изработки и да е уникален по рода си..Шанса при него не бива да се влияе от нищо - нито от комплекти , нито от развиване на гилдия , нито от чукове..И  във връзка със шансовете - не е ли малко множко вече - комплекти , гилдии, чукове..Я резнете нещата на 2 най малко..Ясно че инерцията е в другата посока , но според мен не е правилната посока..

Би било чудесно да има пети клас предмети. Още по чудесно ще бъде шансът за тях да е повече от нищожен. Аз подкрепям това и съм принципен противник епичните предмети да са масовост. Но едно нещо трябва да е ясно - това няма да внесе баланс между бедни и богати. Най-ощетени ще бъдат отново най-бедните играчи, защото аз мога да си позволя 200те изработки от които ще излезе един супер специален предмет. А дали бедните самостоятелни играчи могат ? Бих се радвал на едно такова намаляване на шанса и бих бил облагодетелстван от него.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #36 -: Юли 02, 2010, 02:51:19 pm »
Аз не търся режене на глезотийките, а да се направи така, че глезотийките да не са със задушаваща тежест. Тези чукове с шанс за специална изработка могат да ги заменят с други, които да действат на нов принцип. Примерно чук, който дава 25% към жизнеността, когато изработеният предмет има бонус жизненост (и само тогава губи здравина). Така пазарът няма да се наводни с епични предмети, някои от легендарните ще са конкурентни на част от епичните, а и ще има разнообразие- един решава да си купи глезотийка чук с бонус към жизнеността, друг- с бонус към максималните поражения на оръжията, които прави, трети- за умения към оръжията. Не се увеличават шансовете да направиш нещо епично, но дори и да е легендарно, то може да се окаже доста хубав предмет.

А петият клас- точно- Ти си Древният майстор, Ти си човекът със златните ръце, Твоето име стои върху предмет, който просто няма аналог. Ти получаваш одовлетворение от това, че си Пръв сред майсторите, както едно време да направиш епичен предмет за по-малко от седмица наистина беше постижение.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #37 -: Юли 02, 2010, 03:48:34 pm »
Чудесни предложения,преместете ги в препоръки. *bravo*

Количество: 12
Множител за време на изработката: x8
Изключителна изработка x2: 1 пъти
Изключителна изработка x3: 5 пъти
Изключителна изработка x4: 6 пъти
Общо изработено: 41
« Последна редакция: Юли 16, 2010, 09:06:34 am от mitinho »
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.