Автор Тема: Отново за шанса за изработка на редки, легендарни и епични премети  (Прочетена 1185 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Натрупах известно количество занаятчийски опит и имам емпирично наблюдение за шанса за изработка на специалните - редки, легендарни и епични предмети:

Шансът за изработка на специален предмет зависи от нивото на рецептата в рамките на дадената категория и колкото е по-високо то, толкова е по-малко вероятно да успеете да направите рядък/легендарен/епичен предмет.

Т.е. най-лесно бихте изкарали специална изработка от рецепта ниво X0, по-трудно от X4, още по-трудно от X6 и най-трудно от нива X8 и X9 (последните са еднократни).


Въпросът ми е: Дали наблюдението ми е съвкупност от частни случаи и излключения, или в играта е вграден механизъм, който действа по описания начин?

Аз изработвам почти само и единствено рецепти със скъпоценния камък на категорията (сапфир за втора, рубин за трета и т.н.), които са ниво X8.

Когато заради мисия от приключението ме накара да направя рядък предмет от по-обикновена рецепта - най-често нива X4, тогава сякаш специалните предмети излизат много по-лесно и често ми се падат легендарни вместо редки.

Друг играч ми сподели, че във втора е изразходил цял легендарен инструмент за броняджия, без да успее да изработи дори един легендарен, който подобно на мен е правил почти само и единствено неща със сапфири - т.е. рецепти ниво 18.

Малко по-късно е пробвал няколко по-обикновени предмета и са му излезли две поредни легендарни.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Няма подобен механизъм , въпрос на късмет- примерно аз с 25% шанс за епичен правя предимно рецепти с камъни досега . Имах случай да направя серия 4 поредни епика един след друг (3 от тях с перли)  . С 50 или 100 опита неможе да се очаква че примерно аз ще вадя всеки 4-ти предмет лилав , но при достатъчно голям брой опити резултата ще се доближава до тези стойности .

Kilgor

  • Гост
Няма такова нещо. Процентите за специална изработка са еднакви са всички нива рецепти.

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Най-честно и отговорно мога да заявя, че няма вграден механизъм, който да намалява шанса в зависимост от нивото на рецептата. Всичко е въпрос на късмет. Знам че вече доста хора са изразявали съмнение в това, но е самата истина.

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
ОК, мерси за разяснението.