Автор Тема: Ако може формулата  (Прочетена 1719 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aryan

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 272
  • Karma: +27/-99
    • Профил
    • Ел. поща
Ако може формулата
« -: Юли 17, 2010, 11:56:34 pm »
Да ми кажете как се изчисляваше шансът за успешен удар, че на мен не ми излизат нещо сметките.

Или примерно герой със 154 точност срещу 290 моя ловкост какъв шанс за атака би трябвало да има? Според играта шансът е 41%:
Цитат
Отбор 2 е на ход.
VINETUBG 70.49/41.275862068966 ударът избегнат успешно.

но как точно се изчисляваше този процент?
2010-06-01 23:36:36 , System             
Предложеният от Вас на аукциона Неумолимият костотрошач бе купен. Получихте 9499999 Злато.

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски: питаш нещо и теб те питат. Български: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Ако може формулата
« Отговор #1 -: Юли 18, 2010, 12:02:13 am »
35% .....колкото и ловкост да имаш той винаги ще има 35% шанс за удар !
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен Aryan

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 272
  • Karma: +27/-99
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Ако може формулата
« Отговор #2 -: Юли 18, 2010, 12:45:22 am »
VINETUBG 70.49/41.275862068966 ударът избегнат успешно.

Това червеното не ми прилича, ама никак, на 35%.

И моят въпрос беше как да изчисля шанса за удар, а не какъв е минималният шанс за удар.
« Последна редакция: Юли 18, 2010, 12:47:23 am от Aryan »
2010-06-01 23:36:36 , System             
Предложеният от Вас на аукциона Неумолимият костотрошач бе купен. Получихте 9499999 Злато.

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски: питаш нещо и теб те питат. Български: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Неактивен ToNgOis

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 86
  • Karma: +9/-21
    • Профил
Re:Ако може формулата
« Отговор #3 -: Юли 18, 2010, 01:28:14 pm »
И аз това питам и също как се изчислява процента на кретичен от общия шанс за удар? Или са отделни 35% да речеме шанс за удар и 10% крит и общо 45% от 1 до 35 на зара удар от 35 до 45 крит. Или нещо от сорта четох преди нещо ама ме обърка повече и се отказах та сега да си го изясня  :P

* „Да разбираш всичко, значи да презираш всичко.“ (Tout comprende, c'est tout mepriser)

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Ако може формулата
« Отговор #4 -: Юли 18, 2010, 01:47:18 pm »
Първо- тази тема.
Второ- когато взема се стойността на ловкостта или точността на защитника или нападателя, която е най-висока. Ако е над 100, ловкостта и точността както на нападателя, така и на защитника се умножава по 100 и се разделя на тази най-висока стойност. После шансът се определя по правилата от горната препратка.
Пример:
Рунд между Пешо и Сашо (ако беше между Пешо и Драган, важни щяха да са базовите стойности на ловкостта и точността на Пешо и Драган)
Базови стойности:
Пешо: 200 ловкост, 140 точност
Сашо: 150 ловкост, 180 точност
В случая най-висока стойност е 200. За да се определят шансовете, ловкостта и точността на Пешо и Сашо ще се умножат по 100/200, т.е по 1/2:
Модифицирани стойности:
Пешо: 100 ловкост, 70 точност
Сашо: 75 ловкост, 90 точност
На базата на тези нови числа ще се смята какви са им шансовете да избегнат удар (само при борба между Пешо и Сашо, не че след битката и двамата ще са с наполовина ловкост и точност)

Най-накрая, бонус към шансовете за избягване/нанасяне на удар има разликата в нивата при битка срещу мобове (щрак).

Ако пък е обсада на замък/преден пост:
Цитат
2. Добавка към промените, които ще бъдат въведени на 21.06.2010

- Въвежда се модификатор на показателите на героите/наемниците, които участват в битки за замъци и предни постове (независимо дали са обсади или защити), които са по-ниски от тяхната категория.
Модификаторът ще намалява по 5% за всяко ниво разлика между нивото на героя/наемника и максималното ниво на предходната категория. Ще бъдат намалявани абсолютно всички показатели от визитките на героите/наемниците, а именно: Сила, Жизненост, Ловкост, Точност, Интелект, Блок, Броня и Поражения.
Пример: Герой ниво 52, който обсажда замък 5-та категория, ще се бие с 15% по-ниски показатели на визитната картичка.

Не съм абсолютно сигурен за тези неща, ако от екипа са променили нещо междувременно или съм допуснал неточност в отговора по друга причина, нека ме поправят, понеже въпросът е важен.

Kilgor

  • Гост
Re:Ако може формулата
« Отговор #5 -: Юли 18, 2010, 01:54:08 pm »
Само да добавя:
Цитат
Toчност:

Определя шанса за успешна атака (ловкостта на противника се взема под внимание също.) Когато твоята точност и ловкостта на противника са равни, шанса за успешен удар е 75%. Всяка точка Точност повече от Ловкост увеличава шанса са успешен удар с 1% и всяка точка Ловкост повече от Точност намалява шанса за успешен удар с 1 %. Шанса да се избегне удар не може да надвишава 75% независимо от всички бонуси. Всеки 10 точки Точност дават 1 % допълнителен шанс за критически удар. Шансът за критически удар не може да надвишава 50% без значение какви са атрибутите, уменията и екипировката на героя.

това в червеното е променено, шанса да се избегне удар, не може да надвишава 65%. Т.е. минималният шанс да уцелиш някого е 35%.

За други промени не се сещам и механиката е, както е описана от Sheremetev.