Автор Тема: Предложение: Опция за изключване на бонуса "скорост придвижване"  (Прочетена 2080 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
От самото начало играя играта с включен Орден на Пътешественика.

Да, може би е по-реалистично да има време за пътуване и някой да се кефи на "трепетното чакане" да стигне от провинция А до провинция Б за 20 минути, дори с включен премиум пакет, но от моя гледна точка без Орден на Пътешественика ИГ става тегава и досадна. Както и да е, това е субективно и необвързващо мнение, а освен това не е същността на предложението.


Предлагам майсторите на брони с включен Орден на Пътешественика да имат право на опцията да изключват бонуса "скорост придвижване +XY%" преди да опитат специална изработка на предмет по същия начин, по който могат да изберат да ползват или да не ползват някое от уменията си в битка.


Пример:
Проблемът ми е, че десетина дена вече правя ботуши за героя си с рецепти 28ма и 29та категория и в около 75% от случаите един от бонусите ми е "скорост на придвижване +XY%"

Като играч с Пътешественик, този бонус ми е напълно излишен, ето защо раздавам ботушите на съотборници или ги продавам в аукциона, за да не иде нахалост бонуса, който на други би бил полезен.

От гледна точна на екипирането на собствения ми герой, редки ботуши с този бонус са еквивалент на обикновени, легендарните се свеждат до редки (отново изваждам излишния бонус), а епичните се редуцират до легендарни

Аргументите в полза на предложението: Играчът е платил такса в диаманти за Ордена на Пътешественика, а освен това щом осъществява специални изработки, почти сигурно има рядък или легендарен занаятчийски комплект. Това, което изработи, с огромен шанс добива излишни за него бонуси. Те не могат просто да е оправдаят с аргумента - ми като не ти харесва - продай го на аукциона. Причина за това е фактът, че в момента от специални изработки могат да се изкарат пари единствено, ако продавате легендарни и епични предмети.


Особено в момента, когато няма мисии за диаманти и да караш играчите да си плаща за нещо втори път и да им даваш    "бонус", от който очевидно нямат полза, е крайно несправедливо.

P.S. Като алтернатива може да се е да се въведат модифицирани версии на рецептите за ботуши, които са пълен аналог на сегашните, но при които занаятчията никога няма да има възможността да получи  въпросният бонус "скорост придвижване".

P.P.S. В дискусия с prob4o, който е скептично настроен към идеята той посочва, че ако се въведе такава опция за играчите с Пътешественик, те ще получат привилегия и конкурентно предимство пред останалите занаятчии.

С цел това да се избегне могат да се направят следните промени.

1) Опцията да се въведе за всички занаятчии-майстори на брони, а не само за тези с Пътешественик. Тогава всички ще са равностойни, отново.

2) Опцията да е направена така, че да обвързва изработените ботуши към занаятчията, който ги е създал. По такъв начин той не би могъл да ги продава на пазара и да се възползва от своята "привилегия" да изработва ботуши с по-добри бонуси от тези на конкурентите си, които масово ще вадят неща, един от бонусите на които е "скорост придвижване"

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
По тази логика бижутерите да искат да пада бонуса за дроп на злато и предмети ако имат комплект за тази цел , оръжейника да пада бонуса за поражения срещу даден моб ....
Има бонуси които не са предпочитани , във всички професии е така .

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
1) Ако става дума за бонуса за дроп, конкретно, за доста хора той е ценен, защото вдига шанса да им се падне от битка рядък/легендарен/епичен предмет или рядка/легендарна рецепта. Всички от изброените се продават за добри пари, които вършат работа на ВСИЧКИ.

Играя с бижута за дроп и при правилен подбор на битките, от тях могат да се правят много добри пари от продажба на предмети.

2) Златото пък е нещо сигурно и при достатъчно количество, с него можеш да си купиш ВСИЧКО, така че и това е бонус, който би вършил работа на ВСЕКИ.

3) При оръжейника бонусът за поражение срещу специален вид моб понякога е доста ценен, ако има босове от конкретния тип. Дори и да не е бос, обаче, ясно е, че след като е бонус срещу даден моб, има поне ИЗБРАНИ битки в играта с него и това е бонус, който би помогнал на ВСИЧКИ играчи, които решат да го ползват

В случая става дума за "бонус", който не върши работа на НИКОЙ с Пътешественик. Разликата е фундаментална.

Аналогията между тези бонуси и "скорост придвижване", е същото като да кажеш "А, дали е Швеция или Швейцария - то не е ли същото?"

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Много повърхностно > ако имам умение лов защо ми е някакъв бонус срещу вълк ?! нали по полезен ще ми е друг бонус и си търся оръжие с друг бонус ...
Като имам комплект бижута с бонус за злато и дроп защо ми е да имам на другите си бижута такива бонуси ? те са излишни има си максимум над който тези бонуси са излишни . Ами търся си бижута без тези бонуси ... т.е. изобщо не вършат работа при това за всички .
Това че някой си е активирал един орден който е платена опция за бързо предвижване ...ами да си потърси чепици с друг бонус . Всички които не са активирали подобен орден този бонус им е полезен .
Накратко подобна привилегия няма как да бъде само за един от занаятите - а да се осъществи за всички не мисля че ще стане скоро .
Имаше предложение за инструменти които дават определен бонус което е много по-добра идея .

Неактивен prob4o

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 495
  • Karma: +98/-67
    • Профил
И аз да повторя пак.
На какво основание трябва да получите бонус към занаятчийството си като сте си платили за Мигновено придвижване?  Все едно да наемете такси до вилата си и да накарате шофьора да ви окоси моравата, защото сте му платил сметката за возенето.

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
И аз да повторя пак.
На какво основание трябва да получите бонус към занаятчийството си като сте си платили за Мигновено придвижване?  Все едно да наемете такси до вилата си и да накарате шофьора да ви окоси моравата, защото сте му платил сметката за возенето.

Не, за да използвам остроумния пример с таксито, това е все едно да съм си сключил договор да ме кара такси до работа и обратно всеки ден и след това на таксиметровата фирма да й дойде прозрението, че ще ми увеличи абонаментната такса за услугата, но за това пък ще ми дадат невероятната екстра право да ползвам безплатен велосипед (за да си го бия в главата, разумеется).

P.S. Когато двама души един по някакъв начин свързани с екипа по разработката вземат да ме критикуват един след друг, това само затвърждава убедеността ми, че съм прав.

P.P.S. А това да се вкарат инструменти с определен бонус е категорично кофти идея. Крафтингът и непредвидимите бонуси - в това е красотата на цялото занимание е. То е като яйцата Kinder Surprise - понякога ти се пада готина играчка, понякога - не. Ако искаш гарантирано готина играчка - отиваш да си вземеш Lego или нещо друго. Яйцата се вземат заради тръпката. А изработката на ботуши е гарантирано разочарование в 70% от случаите.

P.P.P.S. Бонус или премия се нарича нещо, което получаваш отгоре. Когато ти натрисат "невероятни екстри", за които иначе никога не би си платил дори левче - това намязва на WS Teleshop, ако все още го има.