Автор Тема: продължение на темата за амортизациите  (Прочетена 2679 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lubopitko

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 213
  • Karma: +70/-52
    • Профил
продължение на темата за амортизациите
« -: Септември 20, 2010, 07:59:48 pm »
Много ме развълнува тая тема и реших да пренебрегна собственото си решение да се въздържам от писания във форума. Та най-лесно съдбата на обикновените и редки предмети, които никой не харесва, е да бъдат преработвани от една нова професия, рециклатор, боклукчия или както искате го наречете. И да се връща част от ресурса вложен в направата им. Така ще се осмисли и тяхната нерадостна съдба да бъдат продавани директно в магазините за по 1000 злато, при пазарна цена на ресурса за някои над 1 милион в момента (говоря най вече за шеста категория). Ама къде по-лесно е да се налагат нови плащания, такси, ъпгрейди, намаляване на шансове, дроп и т.н. вместо да се мисли в подобна "екологична" насока.
« Последна редакция: Септември 20, 2010, 08:01:42 pm от Lubopitko »
Предложеният от Вас на аукциона Обсидианен вулканичен пръстен бе купен. Получихте 20900000 Злато.

Shivers

  • Гост
Re:продължение на темата за амортизациите
« Отговор #1 -: Септември 20, 2010, 08:12:59 pm »
А аз по принцип съм много "за" хора да дават нови идеи и да внасят нови неща ... но .. Рециклатор .... боклукчия ??? Ти би ли станал такъв просто да взимаш ресурси това примерно може да е като миниорска професия вместо да се копаят по този начин да си добиват ресурси тез "рециклатори" .... Като основна може би по твоята идея да има нещо като Enchanter да взима примерно готови вече дрехи и чрез влагане на ресурси да се опитва да я преправя (да я прави по добра) - ( или съответно при по малко късмет на играча по-лоша) така таман тези перфекционнисти които гледат всичко да им е перфектно по дрехите ще имат шанс някоя пропилена епична рецепта от която нее излезнало нищо доволно да я дават на някой Enchanter да я преправя.... - просто като идея допълваща твоята ;)

Неактивен Lubopitko

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 213
  • Karma: +70/-52
    • Профил
Re:продължение на темата за амортизациите
« Отговор #2 -: Септември 20, 2010, 08:22:13 pm »
всъщност и двете идеи не са никак нови и не е мое авторството, но си струва да се напомнят от време на време. Освен това си струва да попитаме примерно Warrior_f, че днес имаше най-много нейни неща на пазара, колко героя всъщност копаят за нея със всичките си ходове, за да може да произведе тя толкова хубави неща. И не е ли по-лесно един такъв рециклатор да замести трима от тях, примерно
Предложеният от Вас на аукциона Обсидианен вулканичен пръстен бе купен. Получихте 20900000 Злато.

Shivers

  • Гост
Re:продължение на темата за амортизациите
« Отговор #3 -: Септември 20, 2010, 08:30:24 pm »
Е виж сега тука немога да те подкрепя защото съм върл противник на тая целата работа с мулетата :) а пък това някой да разсъждава как да ги направи по ефективни направо ми е непонятно ... Ако питаш мен идеята на предишната амортизация много ми хареса ... като идея как да се направят рядки и обикновенни предмети отново търсени ... защото така е малко глупава в момента ситуацията ... даже викам че трябва да се премахнат изцияло тия легендарни и епични чукове но това е моя мечта която почти никой не подкрепя :)

Неактивен Lubopitko

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 213
  • Karma: +70/-52
    • Профил
Re:продължение на темата за амортизациите
« Отговор #4 -: Септември 20, 2010, 08:39:00 pm »
с амортизацията какво ще се промени по отношение на обикновените и редките предмети? Нищо. Хората не ги щат тези предмети, не защото е въпрос на престиж да си облечен с лилаво от еднократни рецепти, а защото с обиковените не можеш да биеш силните мобове във високите категории, колкото и да се мъчиш. Иначе аз като почвах играта и трета категория си бях със синьо копие и нямах нищо даже жълто по себе. Точно това си говорехме преди малко с един стар колега :)
Предложеният от Вас на аукциона Обсидианен вулканичен пръстен бе купен. Получихте 20900000 Злато.

Shivers

  • Гост
Re:продължение на темата за амортизациите
« Отговор #5 -: Септември 20, 2010, 08:40:53 pm »
Легендарни и епичните предмети ще станат по скъпички и не всеки ще може да си ги позволява ... ерго ще могат да си позволяват редки предмети и ще им се кефят :)

newcomer

  • Гост
Re:продължение на темата за амортизациите
« Отговор #6 -: Септември 21, 2010, 11:30:47 am »
Свиването на производството, което споменах в първоначалната тема какво означава от гледна точка на майсторите. Те ще печелят не от оборот, а от единица продадена стока. Цената на епичните предмети ще се качи значително. Сините и обикновените предмети ще придобият значение. Вече няма да виждаме сини бронирани с люспи ръце за 25 к при цена на обсидианената плочка 400 к!!!

От гледна точка на купувача, който иска да екипира героя и наемничета си пък означава по-бавно развитие. Вече ще трябва да се бие с мобове по-ниско ниво ако иска да оцелее. Трябва да се положат големи усилия и капиталовложения за да се развива героя с бързи темпове. Нещо което майсторите вече са направили.

Всяка крайност е вредна. Преди щабовете, легендарните чукове и прочее, епичните предмети бяха кът. Продаваха се за 200-700 д суха пара. Повечето от вас си спомнят този период. Сега пък точно наобратно. Пазара е преситен. Цените са толкова ниски, че ми е по-изгодно да купя нещо отколкото да го произведа. Другата крайност. Предполагам и се надявам, че "амортизацията" ще спомогне за постигане на по-добро положение на пазара, за някаква "златна" среда между тези две крайности.

newcomer

  • Гост
Re:продължение на темата за амортизациите
« Отговор #7 -: Септември 21, 2010, 11:36:05 am »
Според мен рециклирането е добра идея за осмисляне на съществуването на сините и обикновените предмети. Такова едно нововъведение безусловно ще се отрази на цените на ресурсите на пазара.

P.S. Притесняват ме обаче, предметите от дроп. Предполагам, че най-удачно би било, при условие че се приеме едно такова нововъведение да могат да се рециклират ЕДИНСТВЕНО произведени от майстори предмети.
« Последна редакция: Септември 21, 2010, 11:50:11 am от newcomer »

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:продължение на темата за амортизациите
« Отговор #8 -: Септември 21, 2010, 12:55:22 pm »
Емо ,вярвам в твоите изказвания,но при тези цени на ресурсите ще е голяма лудница ако се намалят % за създаването на епични.тоя диамант хвърчи неумоверно и отива на баба си шортите.Няма как да продам нещо добро за цената,която заслужава.Но никой не те пита и колко преди това си направил и колко нерви си потрушил и ресурс.То не е  извор ,ама за всичко си иска диамантче.Ако ще се поправя една  сграда(амортизацията) то нека да бъде само в злато.
 Що се отнася до поста на "морския" отдавна трябваше да има такъв майстор като рециклатор! Много добро попадение и ще е единсвен в гилдията - да може да обхваща всички занаяти(бижута,оръжия и брони) Да извлича пак на %  ресурса. Ако една броня е от 10 кюлчета  2 кожи и 1 камък то да се работи в насока за възстановяване на поне 50% от вложеното. Ще е много добро това-дано някой го види и го направят
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен Anarchy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 120
  • Karma: +24/-37
    • Профил
    • Ел. поща
Re:продължение на темата за амортизациите
« Отговор #9 -: Септември 21, 2010, 05:31:16 pm »
Лично на мен рециклатор ми се струва доста добра идея , но за подпрофесия, отколкото за главна такава. Подходяща е като поддържаща и за трите основни професии. Идея какво да се прави със сините, обикновените и всички предмети които не ни трябват, е да се направи опция, с която да се даряват направо в хазната на гилдията. Все едно се продават в магазина , но златото да влиза директно в хазната. По лесно ще е от това първо да ги продаваме в магазина и после да даряваме златото в хазната.

LordDooM, Anarchy, silicholichev

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:продължение на темата за амортизациите
« Отговор #10 -: Септември 21, 2010, 05:50:03 pm »
Емо ,вярвам в твоите изказвания,но при тези цени на ресурсите ще е голяма лудница ако се намалят % за създаването на епични.тоя диамант хвърчи неумоверно и отива на баба си шортите.Няма как да продам нещо добро за цената,която заслужава.Но никой не те пита и колко преди това си направил и колко нерви си потрушил и ресурс.То не е  извор ,ама за всичко си иска диамантче.Ако ще се поправя една  сграда(амортизацията) то нека да бъде само в злато.
 Що се отнася до поста на "морския" отдавна трябваше да има такъв майстор като рециклатор! Много добро попадение и ще е единсвен в гилдията - да може да обхваща всички занаяти(бижута,оръжия и брони) Да извлича пак на %  ресурса. Ако една броня е от 10 кюлчета  2 кожи и 1 камък то да се работи в насока за възстановяване на поне 50% от вложеното. Ще е много добро това-дано някой го види и го направят

за 50те% забрави но би могло 4 сини или жълти ако имаш в раницата да натиснеш веднъж отново
за цените, нормално да са такива, 1во има купувачи и 2ро производството не носи приходи при маистори с 10 мулета ресурса има по-голяма стоиност, въобще в един свят без краи с 15 героя на човек не знам какво очаквате, диаманта маи ще стане милион и това ще е в помощ на хазната  :D , смсче и вътре fast към 11 ниво брони