Автор Тема: Шанс за изработка  (Прочетена 1173 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен magistrat1

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 61
  • Karma: +4/-7
    • Профил
Шанс за изработка
« -: Октомври 07, 2010, 03:21:25 pm »
До преди 2 дена на всеки 4-5 предмет ми излизаше епик. Сега от 40 опита-2 епика(не съм сигурен дали не е само един) при 27.5% шанс. То шанс,процент, шанс ама чак пък толкова да е окуцял моя майстор. Има ли нещо ново за което не знаем в изчислението на шанса или просто ми бил такъв късмета? И горе-долу на колко изработки изчислявате примерния шанс?
« Последна редакция: Октомври 07, 2010, 03:25:34 pm от magistrat1 »

pithtath

  • Гост
Re:Шанс за изработка
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2010, 05:59:12 pm »
Няма такова нещо като примерен шанс. Това е вероятността за изработката на епичен предмет от вас, представена в проценти. Понеже никой от нас няма достатъчно добра представителна извадка - затова има и много оплаквания, тоест се сърдите се, когато не се получат 15 епични изработки от един чук например.
На мен ми се е случвало при шанс около 33% от 20 изработки да не излезе нито един епичен предмет. Освен това повечето се оказаха редки. Случвали са ми се и 7 епични изработки една след друга. Странно как никой не се оплаква в един такъв подобен случай.

Поздрави,
Питх

Неактивен magistrat1

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 61
  • Karma: +4/-7
    • Профил
Re:Шанс за изработка
« Отговор #2 -: Октомври 07, 2010, 08:03:43 pm »
Видя ли какво съм писал? Нормално е на 4-5-6 изработки да става по една епична, но не е нормално при 30-40 изработки да става по една.

Kilgor

  • Гост
Re:Шанс за изработка
« Отговор #3 -: Октомври 07, 2010, 09:17:56 pm »
Видя ли какво съм писал? Нормално е на 4-5-6 изработки да става по една епична, но не е нормално при 30-40 изработки да става по една.

Защо да не е нормално ? Може с 99% шанс, от 100 изработки нито един да не излезе. Всеки път системата хвърля зар и в зависимост от числото което се е паднало, предмета или е епичен или не е. Системата не се интересува предният опит колко сполучлив е бил, че да вземе да ви компенсира. Така например, може с 99% шанс системата 100 пъти да хвърли числото 100 ( изключително малко вероятно е, но е възможно ) и така да нямате нито един епик. Писано е в много подобни теми - това е просто шанс.

И няма такова понятие като "окуцял майстор" или "добър майстор". Има богат майстор, който може да си позволи много изработки, докато изкара това което иска независимо от капризите на шанса. Това е.