Автор Тема: Въпрос...  (Прочетена 5623 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен LordAleks

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 97
  • Karma: +10/-63
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Въпрос...
« Отговор #15 -: Ноември 13, 2010, 10:37:17 pm »
Ей момчета, само за героя важи. Наемниците нямат нищо общо с играта. Направил съм доста тестове, за сега в кат 2 най-много съм се заял с играта.
Ако някой е толко отворен да ходи сам да се бие и да види колко нищо няма да му дропне!

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Въпрос...
« Отговор #16 -: Ноември 14, 2010, 09:41:28 am »
Преди има няма 20 минути преминах многостепенна зона "Майката на мрака" в Пустите Скали за "ен"-ти път.Ето го резултата:


]


Както виждате, модификатора за разликата в нивата е в моя полза, като наемникът е  по-ниско ниво от това на героя ми.Резултата е плачевен , като се има предвид ,че побеждавам легендарен лидер и то хуманоид.Предпологам , след като версията за разликта в нивата и броя на наемниците не е "удобна" в конкретния случай , ще кажете сигурно шансът ми за "дроп" е нисък ( сигурно е така, защото разчитам на базов шанс за "дроп"), или виж колко злато ти е пуснало( супеееееееееер....тъкмо ще си платя разходите за поправка на екипировката:) )  и в краен случай - такъв ти бил късметът(универсалната версия и най-често прилагана, за да се обясни нещо в играта) :)

ПС: След няколко часа ( ако се сетя) , ще повторя упражнението с 3-ма наемници  като ще се постарая да има наемник по-високо ниво от това на героя ми.

Driada , свят 3.
« Последна редакция: Ноември 14, 2010, 10:36:22 am от Driada »
The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Въпрос...
« Отговор #17 -: Ноември 14, 2010, 02:12:48 pm »
Та ето и 2-рата битка , в която използвам 3-ма наемници, като един от тях е по-високо ниво от това на героя ми , шансът за дроп е същия като в първата битка , но модификатора за разликта в нивата , този път не е в моя полза.



Предпологам 3000+ злато , което получвам за "награда" в първата ми битка е равностойно на 3 редки , 2 легендарни и 1 зелен предмети от втората ми битка, но отговорът относно дали нивото на наемниците и героя оказват влияние върху "дропа" остава неизказан.Смятам ,че двете снимчици показват ,че не би трябвало да има някаква съпоставеност между двете, но и две битки не доказват нищо.
« Последна редакция: Ноември 14, 2010, 02:43:55 pm от Driada »
The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:Въпрос...
« Отговор #18 -: Ноември 14, 2010, 03:28:02 pm »
Спам,спам ,спам както виждаш в противниковата група има 29 ниво така,че дали си с наемници 19 или 29 ниво все чеп модификатора си е един и същ.А и съм на 100%сигурен ,че във втората битка с наемниците ти бонусът от бижутата е доста по- голям .Ама нали трябва да се правим на интересни и да намираме проблемите там където ги няма  :D
п.с проблем може да има ама не и в 2 последни примера ;)

Kilgor

  • Гост
Re:Въпрос...
« Отговор #19 -: Ноември 14, 2010, 06:16:27 pm »
Driada, когато биеш противници 27-29 ниво е най добре да си 28мо или във втория пример най-високия в групата да е 28мо ниво. Тогава модификатора е винаги 1ца, независимо дали се падат 27 или 29 противници. В първия случай имаш 10% наказание , защото боса е 29то ниво , а най-високия в твоята група е 27мо. За разлика от едно ниво, няма промяна в модификатора. Но за разлика от 2 нива, наказанието е 10% надолу от шанс за уцелване, критичен удар и избягване - за тези неща модификатора е индивидуален. Т.е. ако имаш наемник 28мо ниво срещу бос 29то, то модификатора ще е 1 за конкретния наемник, ако друг твой наемник е 26то ниво, то неговия модификатор ще е 0,8 срещу същият бос. Това се отнася за самото сражение. Колкото до дропа, ако приемем че най-високия в партито определя модификатора за дроп на цялото парти, то тогава в първия пример имаш 10% наказание, а във втория - не.
И друго , когато се биеш с бос имаш шанс за добър дроп ( лилави и легендарни предмети, зелени предмети, легендарни рецепти ), но никъде не е казано че всяка битка падат такива предмети. Просто има някакъв шанс, който е по-висок от шанса в битка с обикновени противници. При всеки бос този шанс е различен, някой са по-стиснати, други по-щедри. Колко точно е шанса в процентно отношение при всеки бос, никой не казва. Доколкото съм забелязал, няма зависимост от трудността на боса и дропа който дава. Т.е. не е задължително най-трудния за убиване бос, да ти дава най-много и хубави неща.

Опита, който споделям е от преди доста време и е възможно от тогава да са настъпили промени. Още повече че никога официално не е обявявано как точно се случва дропа. Бил съм се с парти 40-42 нива срещу мобове 47-49 и дропа беше ужасяващ. Взех един наемник 48мо ниво, като останалите в партито продължаваха да бъдат 40-42 и дропа стана превъзходен. Но това беше преди няколко месеца. От тогава не съм си водил статистика и не съм обръщал внимание какъв дроп ми пада и на какъв принцип се променя. Даже и бижута не подържам да са 100/200. Бия се единствено за опит и неразчитам да забогатея от дроп, поне в 6та категория няма как.