Автор Тема: Наметало с топаз?  (Прочетена 1495 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sotty

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 269
  • Karma: +23/-3
    • Профил
Наметало с топаз?
« -: Юли 10, 2009, 08:19:07 pm »
 Наметало с топаз - Като обикновено дава ловкост +6; като рядко(синичко) ловкост +6 и друг модификатор. А като жълтичко(епично) ми даде сила +3 и ловкост +5 ( даже не 6) . Недоумявам как се е получило. Би трябвало да е ловкост +6 и още два модификатора.

 Акаунт Sotty; beta

 edit: даде ми точките за изработка
« Последна редакция: Юли 10, 2009, 08:21:05 pm от Sotty »

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Наметало с топаз?
« Отговор #1 -: Юли 10, 2009, 11:37:11 pm »
Наметало с топаз - Като обикновено дава ловкост +6; като рядко(синичко) ловкост +6 и друг модификатор. А като жълтичко(епично) ми даде сила +3 и ловкост +5 ( даже не 6) . Недоумявам как се е получило. Би трябвало да е ловкост +6 и още два модификатора.

 Акаунт Sotty; beta

 edit: даде ми точките за изработка

Ще обясня. Първо : жълтичкото е легендарно, т.е. дава 2 бонуса. И после, за голямо съжаление, когато изработиш някакъв предмет и той има вече бонус (+6 жизненост например) , и при изработката бонуса който уцелиш също е жизненост, то бонуса който предмета вече има от това че си използвал скъпоценен камък не се зачита. Зачита се само бонуса който е получил поради изработката - в твоя случай 5 ловкост. Вече съм го докладвала, за мен е проблем и не трябва да е така, надявам се да бъде разрешен скоро.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Наметало с топаз?
« Отговор #2 -: Юли 11, 2009, 08:45:00 am »
Още като получих първите предмети с камък питах и това , че не добавя бонус към съществуващия си е проблем .  И при мен имаше случай бонуса от +4 сила да стане +5 ,при това за рядък предмет още . Вместо да го покаже сумарно или в скоби като допълнителен бонус -замества съществуващия .
Или втори, или още по-голям базов.
+10 сила на тая брадва хич няма да е зле, примерно.


Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re: Наметало с топаз?
« Отговор #3 -: Юли 11, 2009, 08:58:53 am »
Ако е с допълнителен бонус и прави изключение от новото правило (че само ризниците и оръжията могат да носят по-високи бонуси), камъните ще станат доста ценни, а подобни предмети ще са наистина легендарни и такава стока ще се купва веднага на аукциона.

В случая е възможно дори някои играчи да предпочетат базовото пред легендарното (1% щети на оръжието срещу още 1,5% шанс да избегнеш удар, ако си мистик или стрелец). И, понеже не се сещам за аргументи против, подкрепям мнението на krest.