Автор Тема: относно таксата при копаене  (Прочетена 2444 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

D.Hunter

  • Гост
относно таксата при копаене
« -: Януари 08, 2011, 03:07:43 pm »
Когато имаш мисия от приключението да изкопаеш 50 руда (например златна), която е с цена например 10к, акот таксата за копаене е да кажем 10% ти трябва да палтиш 52к за да можеш да копаеш, а наградата от приключението е около 10к и 5к опит,  губиш страшно много точки за действие и нерви при 10% шанс да ти падна от 1 до 4 руда, бият те като тупан, не мислите ли че е прекалено да си платиме и 50к за да си минем съответната стъпка от съответното приключение. Ами % не беше 10 а 30, щяхме да даваме 150к за да спечелим 10к. Според мен това би обесмислило доста приключенията в червените зони. Цифрите са примерни и и доста по-ниски от действителните цени, но и в този случай те не са никак малки.
Ново въведенията още не са влезнали и искам да помоля екипа на Имперски герой да помисли върху този казус и може би да се направи някакво изключение да не се плаща такса в такива случаи.
Надявам се някой да ми обърне внимание и да получа отговор.
Нека и останалите играчи дадат своето мнение.
Благодаря предварително.

pithtath

  • Гост
Re:относно таксата при копаене
« Отговор #1 -: Януари 08, 2011, 03:34:20 pm »
Тази такса е, за да бъдете опазван от стражите на гилдията собственик на червената земя. Покрай промените идващи на 17.01.2011 много от гилдиите ще си постегнат стражите и ще Ви е по-леко да копаете. Не забравяйте, че както си копаете може и някой да Ви изненада неприятно. Освен това се планират по-добри награди, така гласеше жълтият свитък.

Неактивен Assailant

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 194
  • Karma: +10/-46
    • Профил
Re:относно таксата при копаене
« Отговор #2 -: Януари 08, 2011, 03:35:05 pm »
Дам например за кожарите как ще е. Аз обикновено като отивам да гърбя мамута не ходя за кожите те са ми бонус 8). Ще давам данък за колкото кожи одера ли? Ами за костите които ми се падат като дроп, които ги продавам в магазина, защото ми идва по-ефтино отколкото в аукциона?
nickname Assailant свят 2

D.Hunter

  • Гост
Re:относно таксата при копаене
« Отговор #3 -: Януари 08, 2011, 03:46:21 pm »
добре стражите ще ни пазят но това не оправдава, че ще даваме повече злато отколкото ще получим като награда. Втакъж случай нека  се промени или наградата на задачата или бройката на искания ресурс

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:относно таксата при копаене
« Отговор #4 -: Януари 08, 2011, 03:56:13 pm »
Ти иди да копаеш в опасна провинция, пък познай дали сметката за изправяне на ламарини ще е по-малка от 50к, ако някой те налази. Отделно и че наемниците ще стават след това само за месо за дюнери, ако не се бръкнеш. Мисиите са еднакви за всички и се знае за какво става въпрос, ако видиш миньор в зона А или дърводелец в Б. А и така се надявам да стане по-сигурно отколкото при "пази съотборник".

Отделно и цената на ресурса е динамична. Един ден е такава, на следващия- с 2% по-ниска, а на по-следващия е с три хилядни по-висока. Много си е до късмет (и стабилност в пазара).

Неактивен assence

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 44
  • Karma: +5/-24
    • Профил
    • Ел. поща
Re:относно таксата при копаене
« Отговор #5 -: Януари 08, 2011, 08:07:17 pm »
има доста необмислени неща в играта иска ми 58 обикновен нешлифован топаз да събера в пламтящите пясъци  *freak*
само се сетете колко бой ще изям и колко милиона ще фръкнат при условие че плащам по милион на загуба за лечение и ремонт , така си пълня графата с неизпълнени преключения и до там следва скука и зарязване на ацц-та  малко по малко. бижутерите са най-прецакани в мисиите събиране на ресурси  *UNDECIDED*
Понякога е по-добре да си държиш устата затворена, за да те мислят за глупак, отколкото да я отвориш и да го докажеш.   ;)
   
2010-12-25 13:51:44 , System    [Отговор]       [Затваряне]   
Успешно купихте 250 Ферованадиево кюлче за 22553 злато

Неактивен Assailant

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 194
  • Karma: +10/-46
    • Профил
Re:относно таксата при копаене
« Отговор #6 -: Януари 09, 2011, 04:18:57 pm »
Поне да ни дава съобщение като ни взима данък. С втория ми герой към 400к ми взе като ходих в зона да копая при малко вероятен шанс...

И то трябва 60топаза 4категория да изкопая  :'(
nickname Assailant свят 2

newcomer

  • Гост
Re:относно таксата при копаене
« Отговор #7 -: Януари 09, 2011, 04:52:19 pm »
Сега е далаверата да се удрят копащи ювелири. Камънаците за 4 - 6 категория са малко на пазара за ресурси. Има голямо търсене, а малко предлагане. И съответно продавачите са надули цените здраво. Разбира се това е моментно състояние, което трябва обаче да се използва от плячкаджиите максимално. Забравете металурзите (с изключение на онези полубогчета дето копаят желязна руда с ванадиева корозия) - печалбата от техния ресурс е малка. Бой по ювелирите. Отпред, отзад, отгоре, отстрани. Опъвайте ги само като ги зърнете. Многократно. Защото няма да е все така. Рано или късно пазара ще се балансира.

P.S. Ще молят тогава за протекция от цивилизованите данъчни и дори ще ги благославят. Плячкаджии от цял свят обединявайте се  8)

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:относно таксата при копаене
« Отговор #8 -: Януари 09, 2011, 05:05:30 pm »
Днес копах злато при шанс рядко в опасна земя. Искаше ми се да имам охрана, като знам колко трудно се събира и колко бандити има  :)

pithtath

  • Гост
Re:относно таксата при копаене
« Отговор #9 -: Януари 09, 2011, 05:14:35 pm »
на 17-ти ще има :)

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:относно таксата при копаене
« Отговор #10 -: Януари 09, 2011, 05:15:28 pm »
на 17-ти ще има :)
Благодаря! Радвам се да го чуя :)

newcomer

  • Гост
Re:относно таксата при копаене
« Отговор #11 -: Януари 09, 2011, 05:17:11 pm »
Днес копах злато при шанс рядко в опасна земя. Искаше ми се да имам охрана, като знам колко трудно се събира и колко бандити има  :)

Щом копаеш злато (най-вероятно с бат кадет) значи си или в 4 или 5-та категория. Най-големия шашкънин робокоп е от твоята гилдия така че един проблем по-малко. Цивилизацията дойде в половината от вашите територии виждам. Внимавайте с героите 6 категория посещаващи градчета на замъците ви, че като се появи някой зъбат убиец 6-та ще попилее геройчето барабар с стражите. Още малко ще е така полуцивилизовани съгражданино, но внимавайте, че лекуване и прочие. Money, money...сиреч злато.

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:относно таксата при копаене
« Отговор #12 -: Януари 09, 2011, 05:23:07 pm »
Щом копаеш злато (най-вероятно с бат кадет) значи си или в 4 или 5-та категория. Най-големия шашкънин робокоп е от твоята гилдия така че един проблем по-малко. Цивилизацията дойде в половината от вашите територии виждам. Внимавайте с героите 6 категория посещаващи градчета на замъците ви, че като се появи някой зъбат убиец 6-та ще попилее геройчето барабар с стражите. Още малко ще е така полуцивилизовани съгражданино, но внимавайте, че лекуване и прочие. Money, money...сиреч злато.
кака Кадет  *hihi* В гората има само един страж и затова я цивилизовахме още сега иначе Скалните ще чака 17-ти. А пък този шашкънин в момента не е в гилда защото враговете му се криели в цивилизованата и неможел да ги дере както той си знае  :D