Автор Тема: Бъг с охрана  (Прочетена 1007 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

newcomer

  • Гост
Бъг с охрана
« -: Януари 11, 2011, 06:27:04 pm »
От известно време насам забелязах известен проблем, бих казал бъг, при нападението за плячка над събиращите ресурс герои. Ако тези герои са охранявани, охраната в меню Герои в зоната, също както копачите има иконка "два кръстосани меча". Тоест това означава, че играта позволява охраната да бъде нападана. Ако е нападнеш обаче, дори охраната да е гола с обици и кинкалерия, се появяш мъртъв заедно с наемниците на сигурно място без да ти е взета точка и без да ти е отчетена загуба в статистиката на плячката.

Пресен пример е днес във Фалар. Копач с охрана. Нападнах охраната и се отзовах мъртъв в градчето. Ремонтирах се и този път нападнах копача.Охраната първа влезе в боя, а след нея копача. Както си му е редът, предадоха богу дух.

И тук въпроса е каква е логиката? Ако замисълът е играта да не позволява да се напада директно охраната - което е резонно, защото плячкаджиите преди първо избиваха охраняващите, а след това събиращите ресурс - защо все още има "два кръстосани меча" при охраняващите? Моля за кратко разяснение по този въпрос. Благодаря предварително.

Kilgor

  • Гост
Re:Бъг с охрана
« Отговор #1 -: Януари 11, 2011, 06:39:38 pm »
И това не е всичко. Аз бях охрана и като ме нападаха ми се отваряше прозорец за битка в който ме показваше мен като нападател и без наемници. Разбира се губех. После тествах и без да съм охрана - ако мен ме нападнеха се биех нормално, но ако аз нападнех, кликвайки на мечовете екрана премигваше без да се случи нищо и след около 1-2 мин, отново се отваряше прозорец в който нападах без наемници. Същото се случваше и на съюзници, както и на играчите с които се биехме. Отделно ако съм охрана и бъда нападнат, то битката не се отразява никъде.

Ще бъде интересно след промените, когато си сложим кървавите предмети за плячка и се разбием по 5 пъти , губейки по 20% от здравината на предметите  *freak*