Автор Тема: Към модераторите  (Прочетена 2287 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Degradation

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 11
  • Karma: +0/-2
    • Профил
Към модераторите
« -: Юли 11, 2009, 11:17:43 am »
Теми, по които дискусията може да продължи или които съдържат проблеми, по които биха могли да възникнат следващи въпроси, да не бъдат заключвани. Колкото повече теми има във форума, толкова по-трудно се ориентира потребителя.

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Към модераторите
« Отговор #1 -: Юли 11, 2009, 12:05:37 pm »
Благодаря за препоръката, но 1 тема по определен проблем е повече от достатъчна. Няколко няма да помогнат да бъде разрешен по-бързо...

Неактивен Degradation

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 11
  • Karma: +0/-2
    • Профил
Re:Към модераторите
« Отговор #2 -: Юли 11, 2009, 12:27:41 pm »
Това исках и аз да кажа, една тема е достатъчна, не ги заключвайте така често, ако обичате. Благодаря.

Неактивен Fight

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 97
  • Karma: +59/-15
    • Профил
Re:Към модераторите
« Отговор #3 -: Юли 11, 2009, 02:10:24 pm »
Подкрепям @Degradation. Това масово заключване на теми го има само във форумите на IO.
Има много теми сходни по смисъл, които се повтарят по 5-6 пъти. Потребител даже и да има желание при възникнал даден проблем да потърси сходна тема във форума и там да зададе въпроса си, то тя се оказва заключена.
И не само за въпросите се отнася това. Това важи и за отговаряне по дадена тема. Някой някога е решил, че е казал всичко по даден въпрос и заключва темата. Виждал съм такива теми в които някой от отговорите са неверни или подвеждащи според мен. Даже и да имам желание да посоча къде е грешката според мен, то темата се оказва заключена.

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Към модераторите
« Отговор #4 -: Юли 11, 2009, 02:39:03 pm »
Подкрепям @Degradation. Това масово заключване на теми го има само във форумите на IO.
Има много теми сходни по смисъл, които се повтарят по 5-6 пъти. Потребител даже и да има желание при възникнал даден проблем да потърси сходна тема във форума и там да зададе въпроса си, то тя се оказва заключена.
И не само за въпросите се отнася това. Това важи и за отговаряне по дадена тема. Някой някога е решил, че е казал всичко по даден въпрос и заключва темата. Виждал съм такива теми в които някой от отговорите са неверни или подвеждащи според мен. Даже и да имам желание да посоча къде е грешката според мен, то темата се оказва заключена.

E, aз предимно заключвам теми в секция проблеми които са разрешени и то се цел някой след месец да не ме пита както често става "ама още ли взема по 2 хода в мултистепенните битки".  Що се отнася до другите секции, предимно въпроси, установила съм че дори и да има отключени 5-6 подобни теми, много потребители хич не си правят труда да ги търсят и пак си пишат тема 1001 за същото.  Макар че аз по принцип не заключвам Въпроси, освен ако не мине към откровен спам...

Що се отнася за теми заключени от потребите, за това вече не мога да отговарям :) Ако някой отговор от нас е неверен, с удоволствие ще отключа темата за поправка, само едно лично съобщение ми е нужно :)

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Към модераторите
« Отговор #5 -: Юли 12, 2009, 12:25:21 am »
Не ти заключваш темите когато не трябва :)

Но определено подкрепям! Много ме дразни това и мен!

И спама в темата не е никакво оправдание, може просто да се изтрие...

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Към модераторите
« Отговор #6 -: Юли 12, 2009, 09:30:56 am »
Не ти заключваш темите когато не трябва :)

Но определено подкрепям! Много ме дразни това и мен!

И спама в темата не е никакво оправдание, може просто да се изтрие...

Като може да се изтрие, се трие, ама като са 7 поста от 9 спам ! Аз по-лесно спамерите ще изтрия че никой не може да се научи да не спами в служебните секции !.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Към модераторите
« Отговор #7 -: Юли 12, 2009, 02:05:50 pm »
Ако можеше да се научат всички да не спамят в служебните секции, нямаше да има модератори.

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Към модераторите
« Отговор #8 -: Юли 17, 2009, 09:19:48 am »
Темите се заключват, за да има ред във Форума.
Във Форума трябва да има ред.
В противен случай положението ще излезе извън контрол.
Когато потребителите на даден Форум се научат на Форумна дисциплина, тогава няма да има нужда от... подобни предложения.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts