Автор Тема: Занаяти  (Прочетена 3586 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен panglot

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 34
  • Karma: +2/-6
    • Профил
Занаяти
« -: Юли 06, 2011, 10:14:04 pm »
Ще помоля ако може някой по запознат със занаятите да ми помогне да си изясня някои неща.
Първото което искам да питам умението Занаятчия и Изследовател. Кое важи за кожар??
Другото: Ако съм кожар и на категория 1 стигна 100 точки и ми даде звезда това какво значи?
Кога множителя който може да изработя 2но или 3но ще работи. Предположението ми беше че е като на показателите: за всяка звезда 2% ама не мога да разбера кога ще  мога 2но или 3но.

Имам също: Майстор на брони. За да мога да уча рецепти 2ра категория трябва да стигна 200 точки на първа или се лъжа?
Също четох някои неща за изработка на епични, легендарни, редки предмети. Че като стигна тези 200 точки в категория 1 ще мога да правя такива от категория 1. Само че не разбрах само 1 път ли може или въобще съм в грешка като цяло?

Друго което исках да попитам е дали има някакъв по лесен начин за развитие на занаятите. Изхабил съм дни да одера едва половината кожи за категория 1 а героя ми си вдига левел от тези територии. Минавам в друга категория и дори сега да вдигна 1ва няма да ми е от голяма полза което някак си обезсмисля вдигането на занаятите.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Занаяти
« Отговор #1 -: Юли 06, 2011, 11:35:23 pm »
Ще помоля ако може някой по запознат със занаятите да ми помогне да си изясня някои неща.
Първото което искам да питам умението Занаятчия и Изследовател. Кое важи за кожар??
Изследователя важи за дроп на злато и предмети.Занаятчията вдига процента за обработка на ресурси и процента при изработка на предмети значи то ти трябва когато обработваш кожи.
Другото: Ако съм кожар и на категория 1 стигна 100 точки и ми даде звезда това какво значи?
При всяка звезда се отключва шанс за двойна обработка,после за тройна и т.н.
Кога множителя който може да изработя 2но или 3но ще работи. Предположението ми беше че е като на показателите: за всяка звезда 2% ама не мога да разбера кога ще  мога 2но или 3но.
Като качиш звезди на кожара си ще видиш,че ще ти се появят шансове за двойни и тройни изработки.
Имам също: Майстор на брони. За да мога да уча рецепти 2ра категория трябва да стигна 200 точки на първа или се лъжа?
Трябва да имаш 100 точки и да си втора категория.
Също четох някои неща за изработка на епични, легендарни, редки предмети. Че като стигна тези 200 точки в категория 1 ще мога да правя такива от категория 1. Само че не разбрах само 1 път ли може или въобще съм в грешка като цяло?
При достигане на съответните точки вдигаш категория на предметите който изработваш.В случая обаче в 1ва категория не можеш да изработваш легендарни и епични предмети самата категория не го позволява.Легендарните почват от 2ра,епичните от 3та.Могат също да се правят и комплекти при достигане на 500 точки в занаята.
Предметите вървят в следният ред от нормални,превъзходни,редки,легендарни,епични,комплекти.За да ги отключиш трябват по 100 точки в съответната категория
Друго което исках да попитам е дали има някакъв по лесен начин за развитие на занаятите. Изхабил съм дни да одера едва половината кожи за категория 1 а героя ми си вдига левел от тези територии. Минавам в друга категория и дори сега да вдигна 1ва няма да ми е от голяма полза което някак си обезсмисля вдигането на занаятите.
Не го обезмисля като цяло хубаво е да имаш максимален брой точки на занаятите за да изработваш повече.За да стане по-бързо при кожарите можеш да ползваш легендарен чук ако не се лъжа при тях действа при обработката на кожи.Също така ако си в добър гилд който има развит щаб доста ще се увеличи процента и ще става по-бързо и с по-малко ресурси.
Има също така опция за спиране на опита която ще ти позволи да си останеш н категорията.

Неактивен panglot

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 34
  • Karma: +2/-6
    • Профил
Re:Занаяти
« Отговор #2 -: Юли 06, 2011, 11:56:33 pm »
Мерси мн за инфото брат. Ако може само още някакви доуточняващи въпроси  да питам.

При всяка звезда се отключва шанс за двойна обработка,после за тройна и т.н.
Имаш ли идея колко % е шанса горе доло?

При достигане на съответните точки вдигаш категория на предметите който изработваш.В случая обаче в 1ва категория не можеш да изработваш легендарни и епични предмети самата категория не го позволява.Легендарните почват от 2ра,епичните от 3та.Могат също да се правят и комплекти при достигане на 500 точки в занаята.
Предметите вървят в следният ред от нормални,превъзходни,редки,легендарни,епични,комплекти.За да ги отключиш трябват по 100 точки в съответната категория
Това изработване пак ли е на шанс или аз избирам да е такова?

Като качиш звезди на кожара си ще видиш,че ще ти се появят шансове за двойни и тройни изработки.
Качил съм звезди но не виждам къде са самите шансове.


Другото което е: Кой е инструмента за кожар. Виждам за всички други професии но не и за кожар. Или аз нещо се бъркам или в аукциона просто няма. Стори ми се странно да има по 2 - 3 инструмента за другите професии а нито 1 за кожар...

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Занаяти
« Отговор #3 -: Юли 07, 2011, 12:06:29 am »
Имаш ли идея колко % е шанса горе доло?
Шанса е различен зависи от много неща - дали може да се ползва чук(примерно при миньорите един занаятчийски чук не влия не шанса за обработка),щаб,множителя който ползваш.
Това изработване пак ли е на шанс или аз избирам да е такова?
Сичко е шанс.Ако си качиш до 500 точки да речем в 3та категория значи можеш да правиш всякакви предмети.Те си имат определен процент който пак зависи от чука,щаба,орден ако ползваш,комплекти и т.н.Прмерно макса за епик ти излиза някъде към 10% за комплект е двойно по-малък.

Качил съм звезди но не виждам къде са самите шансове.
Нещо такова изглежда

Показвам с миньор понеже нямам кожар.
Другото което е: Кой е инструмента за кожар. Виждам за всички други професии но не и за кожар. Или аз нещо се бъркам или в аукциона просто няма. Стори ми се странно да има по 2 - 3 инструмента за другите професии а нито 1 за кожар...
Няма определен инструмен просто.Работиш с инструмента за основната професия.За подпрофесиите само миньора и дърваря имат специални инструменти който вдигат шанса за изкопаване на ресурс.

П.П. Трябва да знаеш,че ако искаш да вдигаш основен занаят това е доста скъпо начинание.И обикновено за достигането на 400 точки в занаята поне до епичен предмет ти отиват няколко легендарни чука.Хубаво е преди да започнаш да развиваш занаят да прецениш до къде можеш да стигнеш с диамантите и ресурсите който са ти налични и можеш да си позволиш.Просто за да не се случи така че да дадеш 100 диаманта и куп ресурси и да стигнеш само до легендарни предмети и да се откажеш.Не се вдига лесно и доста нерви иска.Също така освен чукове ще ти трябват и комплекти за да си качиш шанса,добър щаб който също струва доста нещо и не всяка гилдия има развит.
« Последна редакция: Юли 07, 2011, 12:10:42 am от Ivolver »

Неактивен panglot

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 34
  • Karma: +2/-6
    • Профил
Re:Занаяти
« Отговор #4 -: Юли 07, 2011, 01:41:45 am »
Хмм явно аз съм единственият който не е боравил с диаманти все още. Всички ли тука са на диамантена политика? Може ли да играя спокойно без диаманти без да съм лишен??

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Занаяти
« Отговор #5 -: Юли 07, 2011, 07:17:33 am »
Нищо не те спира и можеш спокойно и без диаманти да си играеш, ако си шлифоваш нагласата, че на останалите винаги ще им е по-лесно.
Пил ли си кафе без захар? Ял ли си палачинки без нищо в тях? Спал ли си без възглавница?

Не е нужно да даваш никакви диаманти, особено в 1,2,3 категория
За да успееш в занаятите мн важно е да си създадеш нагласата на победител, все едно вече си майстор занаятчия, да не се плашиш от трудности и моменти на каръщина, да следваш неотклонно предначертания план.

Имах едно време майстор кожар до 3 кат. ... докато 1 ден едно от приключенията не поиска от мен да изработя 6 нагръдника,за да го мина...
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Занаяти
« Отговор #6 -: Юли 07, 2011, 07:39:34 am »
Хмм явно аз съм единственият който не е боравил с диаманти все още. Всички ли тука са на диамантена политика? Може ли да играя спокойно без диаманти без да съм лишен??
Играта позволява и игра без да купуваш диаманти със собствени пари.Просто трябва да събираш злато и да купуваш диаманти от пазара за диаманти в играта.

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Занаяти
« Отговор #7 -: Юли 07, 2011, 07:59:08 am »
Хмм явно аз съм единственият който не е боравил с диаманти все още. Всички ли тука са на диамантена политика? Може ли да играя спокойно без диаманти без да съм лишен??

Играта предлага възможност за регистрация с повече от 1 ИД. От 3-та категория приключенията дават доволно количество диаманти - около 200-250 при преминаване и на 5-те приключения.Друг е въпроса дали ще имаш достатъчно време и нерви да развиваш повече от едно ИД.
The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
Re:Занаяти
« Отговор #8 -: Юли 07, 2011, 08:29:59 am »
Можеш да играеш както с диаманти,така и без,но ако не ползваш диаманти наистина ще ти е трудно.Аз съм от хората които много рядко плащат за диаманти...разчитам на приключенията и ако изработя някой много добър предмет.Иначе ако имаш много време за губене можеш да си въртиш и 20 героя,но за да добиваш лесно ресурси трябва да си и там с премиум и да им вдигаш нивата паралелно,което пак си е разход на диаманти и време.....Абе играта са я направили най-вече за тези които си плащат
Boku wa nihongo ga daisuki.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Занаяти
« Отговор #9 -: Юли 07, 2011, 09:02:51 am »
Изследователя важи за дроп на злато и предмети.


Само тук леко уточнение "Изследовател - Добавя допълнителен бонус към всички шансове за копаене на ресурси.", не дроп за него си има друго умение - "Плячкосване-  Добавя допълнителен бонус към шансовете за пускане на плячка и злато", нека да не се бъркат двете умения.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен panglot

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 34
  • Karma: +2/-6
    • Профил
Re:Занаяти
« Отговор #10 -: Юли 07, 2011, 09:20:05 am »

Само тук леко уточнение "Изследовател - Добавя допълнителен бонус към всички шансове за копаене на ресурси.", не дроп за него си има друго умение - "Плячкосване-  Добавя допълнителен бонус към шансовете за пускане на плячка и злато", нека да не се бъркат двете умения.
Да това го видя и аз затова се чудех като дера кожи дали ще ми дава някакъв бонус шанс да извадя повече от посоченото количество кожи.

Неактивен zlatin98

  • Zl@71N
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 951
  • Karma: +87/-348
  • ^_^
    • Профил
Re:Занаяти
« Отговор #11 -: Юли 07, 2011, 10:09:35 am »
Изследователя важи за дроп на злато и предмети.Занаятчията вдига процента за обработка на ресурси и процента при изработка на предмети значи то ти трябва когато обработваш кожи.При всяка звезда се отключва шанс за двойна обработка,после за тройна и т.н.Като качиш звезди на кожара си ще видиш,че ще ти се появят шансове за двойни и тройни изработки.Трябва да имаш 100 точки и да си втора категория.При достигане на съответните точки вдигаш категория на предметите който изработваш.В случая обаче в 1ва категория не можеш да изработваш легендарни и епични предмети самата категория не го позволява.Легендарните почват от 2ра,епичните от 3та.Могат също да се правят и комплекти при достигане на 500 точки в занаята.
Предметите вървят в следният ред от нормални,превъзходни,редки,легендарни,епични,комплекти.За да ги отключиш трябват по 100 точки в съответната категорияНе го обезмисля като цяло хубаво е да имаш максимален брой точки на занаятите за да изработваш повече.За да стане по-бързо при кожарите можеш да ползваш легендарен чук ако не се лъжа при тях действа при обработката на кожи.Също така ако си в добър гилд който има развит щаб доста ще се увеличи процента и ще става по-бързо и с по-малко ресурси.
Има също така опция за спиране на опита която ще ти позволи да си останеш н категорията.
само едно доуточнение:трябва и да си купиш рецепти 2 категория. ;)
zlatin98 свят 2

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Занаяти
« Отговор #12 -: Юли 07, 2011, 11:02:57 am »
само едно доуточнение:трябва и да си купиш рецепти 2 категория. ;)
Забележката на mitika я приемам тъм съм се объркал ама това тука няма как да го приема  :D
човека пита кога ще може да изучи рецепта 2ра категория виж в първият пост,а не какво му трябва за занаят 2ра категория  :D

Неактивен zlatin98

  • Zl@71N
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 951
  • Karma: +87/-348
  • ^_^
    • Профил
Re:Занаяти
« Отговор #13 -: Юли 07, 2011, 01:28:53 pm »
оу,вярно!извини ме тогава грешката е моя *beer*
zlatin98 свят 2