Автор Тема: Някакво смислено обяснение???  (Прочетена 1752 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Holly Avenger

  • White Knight
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 181
  • Karma: +25/-114
  • Protect the weak..
    • Профил
Някакво смислено обяснение???
« -: Юни 26, 2011, 07:34:06 pm »
Искам някой смислено да ми обясни със математически формули или по някакъв
логчен начин ако може как Варани със 60 ловкост и 60 точност ме напраиха на кайма
при положение че съм със близо 900 ловкост????????????
И моля без да намесвате прословутите ШАНСОВЕ ако обичате.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Някакво смислено обяснение???
« Отговор #1 -: Юни 26, 2011, 07:40:42 pm »
Най-малкото за което се сещам са тези 25% шанс за удар.Ако ще и 10000 ловкост да имаш той кат си има 25% шанс за удар иди ги избягвай все ще те удари някога.Аз с тъмният маг правих опити нападах разни същества редки и обикновени в 5та където имат по 48-50 точност.И нали им взимам толкова точност и ги оставях на 0 точност и при мойте над 600 ловкост пак ме удряха 2-3 пъти за битката докато убия и 6те.
Друго което се сещам е модификатора.Зависи кой какъв левел е, по-високият левел винаги има предимство.Но не си споменал за левелите  и при кой герой да наблюдаваме битката   :)

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
Re:Някакво смислено обяснение???
« Отговор #2 -: Юни 26, 2011, 08:33:27 pm »
Е то тогава за какво ще ти е ловкостта.Всъщност за какво ти е и точност,нали винаги ще си имаш 25% шанс за удар.
Boku wa nihongo ga daisuki.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Някакво смислено обяснение???
« Отговор #3 -: Юни 26, 2011, 08:46:55 pm »
ловкостта ако е достатъчна нулира шанса на противника за крит и освен това може го прецакаш да цепи въздуха и да те удари 2-3 пъти на 10 опита. а с точността качваш своя шанс за крит и освен това може да удряш често примерно 8-9 удара на 10 опита естествено ловкост и точност се неутрализират взаимно. единствените нямащи сметка да вдигат ловкост за воините. те така или иначе имат адски много броня а свирепия нанася страхотни поражения които компенсират честите пропуски а пък пазителя си е двукрак танк веднъж като се развие само че това става много трудно и трябва да се харчи яко за бавачки както наричам неговите меркове *hihi*
ето и просто пример
герой А има 1000 кръв герой Б също има 1000. герой А удря 3 пъти на всеки 10 опита взимайки 100 кръв на удар докато герой Б удря да речем 7 пъти за 10 опита и взима 50 кръв на удар е 3*100=300 а 7*50=350 очевидно е че този който удря по-често ще спечели битката.
п.п. ако вече не си си прегледай това което каза иволвър
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Holly Avenger

  • White Knight
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 181
  • Karma: +25/-114
  • Protect the weak..
    • Профил
Re:Някакво смислено обяснение???
« Отговор #4 -: Юни 26, 2011, 09:05:24 pm »
Героя ми е тъмен мистик 59 ниво, можете да видите последната му битка срещу мобове
-Newromancer - свят 2, а мобовете са макс 55 ниво.Битката е в неутралната провка в
Порт Пропаднала надежда.
« Последна редакция: Юни 26, 2011, 09:07:00 pm от Holly Avenger »

Неактивен Komadrin

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 417
  • Karma: +143/-84
    • Профил
Re:Някакво смислено обяснение???
« Отговор #5 -: Юни 27, 2011, 12:02:32 am »
До колкото успях да преброя се опитват да те ударят 45 пъти. Успели са 9. Не знам колко ти е шанса за блок, но е под 50% и си блокирал 7 пъти. От тия да са били 2-4 успешни удара които си блокирал. Та горе-долу идват 25% успешни удара мисля.
Ако Дяволът наказва лошите, той добър ли е......!

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Някакво смислено обяснение???
« Отговор #6 -: Юни 27, 2011, 12:39:53 am »
За съжаление (или пък късмет- зависи дали си защитник или нападател), шансовете да избегнеш нечий удар никога не са над 75%.
Ако имаш достатъчно висок блок (50%), можеш теоратично да редуцираш и успешните атаки наполовина. Т.е само 1/2 от останалите 25%. И така стапяш нещата до 12,5%.

А щом не искаш да ядеш много бой на битка- ами постарай се и противникът ти да няма много шансове да те удари. Убивай ги бързо и без колебание. За 45 техни опита може всичко да се случи все пак, даже и 20 от тях да са успешни. Всичко е случайност и не се гледа дали в някой от предишните девет рунда те е ударил противникът или не. Всеки удар е независим от предишните. Като хвърляне на монета- ако веднъж се е паднало "ези", можеш ли да предскажеш какво ще бъде следващия път?
« Последна редакция: Юни 27, 2011, 12:41:57 am от Sheremetev »