Автор Тема: Продажба от раница  (Прочетена 2447 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен goozila

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 462
  • Karma: +13/-97
    • Профил
    • Ел. поща
Продажба от раница
« -: Юли 11, 2011, 12:57:07 pm »
Бих искал да попитам следното:
Имам 50 от превъзходна кожа в раница и след като дам да я продавам от падащото меню ми излизат всичките превъзходна кожа, която имам включително и в склада. След като натисна примерно 30 да продам, тези които са в раница си остават 50, а ми отнема от количеството, което е в склада.
Дайте отговор. Това го нямаше преди.

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Продажба от раница
« Отговор #1 -: Юли 11, 2011, 01:31:37 pm »
Така е от няколко седмици. Не знам защо. За домошарче като мене, е изключително неудобно :) След всяка продажба трябва да си ходя в къщи, да си възстановя камарките, и да си опразня раницата.

ПС: Помня че имаме обещано ново меню "продажби", и не отхвърлям вероятноста това неудобство да е причинено от работа по модула.

Неактивен goozila

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 462
  • Karma: +13/-97
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Продажба от раница
« Отговор #2 -: Юли 11, 2011, 03:47:14 pm »
очаквам отговор от екипа дали наистина е така.

Неактивен goozila

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 462
  • Karma: +13/-97
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Продажба от раница
« Отговор #3 -: Юли 12, 2011, 12:38:38 pm »
Има ли потвърден отговор от екипа?

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Продажба от раница
« Отговор #4 -: Юли 13, 2011, 08:24:52 am »
Продажбата на ресурс в момента се извършва на този принцип - ако има такъв ресурс в дома, то той се взима с приоритет. Бе направена промяната да отчита и взима ресурса от дома с цел улеснение, тъй като повечето хора държат в тях определено количество ресурс за изработки, а останалото се пази в дома. По-логично ни изглеждаше да искате да се продаде първо това в дома ви.

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Продажба от раница
« Отговор #5 -: Юли 13, 2011, 01:42:53 pm »
...По-логично ни изглеждаше да искате да се продаде първо това в дома ви.

Е да, ама не е, и ще ви кажа защо:
Повечето от майсторите не се цапат с добиване на ресурс. Те или си го купуват, или има кой да им го добива. Вярно е че държат определени количества ресурс за изработка, но нямат излишък за продан. И обратно. Тия които добиват, най-често го правят за продан, и/или да потдържат някой майстор. Точно те държат  "държавен резерв" в дома си, който най-малко искат да бутат.

Аз съм "за" да се продават единствено нещата които са в раницата. Домът си е дом, склад, а не тараба. Там влизат нещата които ще ми трябват и съм решил да пазя. Когата сметна нещо за излишно, най-лесната работа е да си го преместя в раницата, и да си го продам.

Щом истината е въпрос на гледна точка, същото може да се каже и за логиката :) Така че, това което е логично за едни, явно за други не е, и според мен, ще е най-добре и това да влезе в "настройки".

Неактивен goozila

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 462
  • Karma: +13/-97
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Продажба от раница
« Отговор #6 -: Юли 14, 2011, 09:36:06 am »
Абсолютно подкрепям мнението на Mitbul, така че по скоро помислете за такъв вариант, че да може да се избира и който както иска да си го настрои.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Продажба от раница
« Отговор #7 -: Юли 14, 2011, 11:01:38 am »
и аз подкрепям мнението на mitbul. за мен лично е абсолютно прав за всичко което каза.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен minchoba

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 162
  • Karma: +17/-43
    • Профил
Re:Продажба от раница
« Отговор #8 -: Юли 14, 2011, 02:34:45 pm »
На теория може да е прав Commoner, но на практика е прав Mitbul. И аз съм от онези, които не искат да си пипат запасите в хралупата.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Продажба от раница
« Отговор #9 -: Юли 14, 2011, 03:22:40 pm »
Преди доста време имаше едно предложение за оцветяване или символ на предметите(в менюто за продажба) които са в къщата , в случая това ще улесни и майсторите които продават предмети и тези които продават ресурси .

към темата
« Последна редакция: Юли 14, 2011, 03:32:42 pm от krest »

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Продажба от раница
« Отговор #10 -: Юли 14, 2011, 03:27:41 pm »
То имаше и предложения за оцветяване и според цвета на предмета.Се пак примерно както този уикенд правих бижута трудно и да намеря едно бижу при положение че имам още над 30 други със същото име.Но така и не се вкараха тези предложения.

Неактивен goozila

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 462
  • Karma: +13/-97
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Продажба от раница
« Отговор #11 -: Юли 14, 2011, 04:37:41 pm »
Другото, което е лошото, че добре след като пусна за продажба даден ресурс да речем 50 кожа и ако не успея да го продам ми се връща в раницата, а не в дома. При положение, че го е взел от дома, защо не го връща пак там тогава. Едно че ми заема място в раницата и отделно, че трябва да ходя до дома да го оставям. Да не говорим ако нямам място в раницата директно ми го трупа на не знам коя си позиция в склада ако съм препълнен.
Става пълна каша.