Автор Тема: Не е честно - Плячка  (Прочетена 11523 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #45 -: Август 03, 2011, 12:46:03 pm »
Ако си от грешната страна на барикадата, може и други неща да искаш, като го победиш :D

Златото, което агресорът евентуално получава е компенсация за това, че вместо да се бие с чудовища, които може да са по-лесни и да падне предметна плячка, е решил да рискува с някой герой. Ако нямаше бонус за нападащия, щеше да е почти безсмислено да нападаш други герои ("Предизвикателство" не иска точки за действие). Бонус за победил защитник не е нужен, затова и няма.

Неактивен framel

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 212
  • Karma: +100/-1260
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #46 -: Август 03, 2011, 01:03:56 pm »
не вярвам този който си прати за ресурс 10 мулета,те да са толкова добре екипирани както и наемниците им за да устоят на средно екипиран плячкаджия,става въпрос че ако някой те нападне на улицата да те ограби и ти го смажеш от бой няма ли да му пребъркаш джобовете за наглостта,да победиш нападател е шанс 1 към 10 понеже първия който удари има големи привилегии затова е абсолютно честно ако случайно устоиш на атакуващия той също та търпи последствията
с полицай,радио и mitika не се спори

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #47 -: Август 03, 2011, 01:28:18 pm »
не вярвам този който си прати за ресурс 10 мулета,те да са толкова добре екипирани както и наемниците им за да устоят на средно екипиран плячкаджия,става въпрос че ако някой те нападне на улицата да те ограби и ти го смажеш от бой няма ли да му пребъркаш джобовете за наглостта,да победиш нападател е шанс 1 към 10 понеже първия който удари има големи привилегии затова е абсолютно честно ако случайно устоиш на атакуващия той също та търпи последствията

1) На село може. В града обаче не е хубаво да почнеш да ровиш по джобовете му.
2) Ако нападателят си разбира от работата, няма да имаш шанс. Аз винаги проверявам по битките в профила долу-горе какви наемници да очаквам. Ако напада на късмет- не е сигурно, шансът може и да е 9:10.
3) В тази игра "ударите" се разменят едновременно. Такава е механиката- абсолютна пълна симетрия няма, но разликите са доста тънки.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #48 -: Август 03, 2011, 02:04:34 pm »
мулетата не ги слагам в сметките. ако не сте разбрали говоря именно за главни герои копаещи за да изпълнят занаятчийска стъпка. предвид набутващите награди да се прецакаш и с ходовете копаейки при по-малък шанс вече е повече от яко прецакване. дори да са равни наградите нека все пак ги има и за двете страни. а за който казва ако те е страх от мечки не ходиш в гората. в опасните провинции има приключения за изпълняване страх не страх отиваш и риска да те пребият докато изпълняваш примерно бойна задача си е за твоя сметка и даже не можеш да го обереш(чисто и просто крадците си плюят на петите и човек не може да им отмъсти както заслужават защото щом копаем по подразбиране сме добряци и не можем да пребъркваме джобове като победим нападателя а докато приключи копаенето много ясно че онзи ще е духнал)
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен framel

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 212
  • Karma: +100/-1260
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #49 -: Август 03, 2011, 02:50:32 pm »
съгласен съм,тези крадци са такива мижитурки,удрят и са секунди изчезват,а тях е абсолютен късмет да ги удариш понеже се крият като мишки,малко са стойностните герои които седят спокойно и не се оглеждат уплашено да не би някой да ги удари,аз с моите герои никога не съм бягал като попарен по зоните,нека ме удрят но ако ги бия искам и за мен да има нещо не само другия ако бие да печели
с полицай,радио и mitika не се спори

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #50 -: Август 03, 2011, 04:43:48 pm »
Rayh навремето си казваше- "оставям си героя да копае в ..." Помня как го гоних из Бариерата и накрая се разбих *hihi* Весело беше тогава.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #51 -: Август 03, 2011, 04:45:27 pm »
Ами не,че нещо ама не съм много съгласен с това бягане по зоните.Хората си търсят плячка обикалят постоянно за това са с мигновено пътуване и за това го използват.
Ако искаш нещо да им връщаш или ги дебнеш което ще е трудно защото не се задържат много,или направо му пишеш и се разбирате за един дуел ако приеме се биете някъде,ако ли не нищо не можеш да направиш.
Относно страха от мечките никой не задължава никой да минава приключения,да взима награди,да се мъчи с босове.Категория може да се мине и без тези неща,т.е. и без да си стъпил в червена зона.Е като изключим 6та май  :D

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #52 -: Август 03, 2011, 04:51:59 pm »
По мое лично мнение героите, които трябва да ходят в Ничиите провинции по една или друга причина, трябва да натискат бутона за пътуване винаги със свити кореми и тремор, когато се отправят натам. Ничиите провинции би трябвало да гъмжат от убийци. И аз винаги съм настоявал за повече геймплей опции, които да ги облагодетелстват точно тях. Засега удрям на камък за поне 90% от предложенията, които съм отправил относно боя в ничиите провинции, но не съм се отказал.

Защото е абсолютно недопустимо да отидеш в Ничия провинция с 10-те си мулета и половин час да няма кой да те предизвика и да се пробва да ги остриже тия мулета, за да захлеби. Това изобщо не бива да се случва и аз ще продължавам да настоявам в Ничиите провинции да цари тотален терор и абсолютния Закон на джунглата.

Тогава направете нападащи мобове, ако софтуера позволява. В смисъл - във всеки един момент всеки пребиваващ в Ничиите земи да може да бъде нападнат: и редовните играчи, и керваните с мулетата, и бандитите-плячкаджии. 
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #53 -: Август 03, 2011, 07:27:05 pm »
Тогава направете нападащи мобове, ако софтуера позволява. В смисъл - във всеки един момент всеки пребиваващ в Ничиите земи да може да бъде нападнат: и редовните играчи, и керваните с мулетата, и бандитите-плячкаджии. 

+k!

Неактивен banditko

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 380
  • Karma: +280/-581
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #54 -: Август 03, 2011, 07:33:03 pm »
Аз съм за клането :D,както мен ме тупат така и аз понякога успявам да натупам някой,даже последно време е много спокойно,но пък не е лошо ако мулето е кораво да намаже малко златце ако победи нападателя :)

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #55 -: Август 03, 2011, 07:39:48 pm »
Момчета, нещо много сте кръвожадни, мислете за дечицата................. *hihi*
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен banditko

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 380
  • Karma: +280/-581
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #56 -: Август 03, 2011, 07:42:50 pm »
Момчета, нещо много сте кръвожадни, мислете за дечицата................. *hihi*

Все пак играта се казва IMPERIALHERO а не IMPERIALFARMER  :)

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
Re:Не е честно - Плячка
« Отговор #57 -: Август 03, 2011, 08:12:23 pm »
To има няколко варианта за нападатели-неиграчи. И нападащите мобове е само единият. Друг вариант е гилдията, владееща замък в ничия земя да може да си наеме от таверната 2-3 бандита, да ги облече, обуе и въоръжи, да им вземе наемници, да плаща на тях и на наемниците им и да ги праща в разните зони на провинцията, за да нападат играчи от враждебни гилдии. Нека такива бандити да не могат да участват в атаки и защити на замъци и постове.
Евентуално биха могли да се направят и други екстри. Примерно ако някой нападнат успее да набие такъв наемен бандит, преди онзи да е дал заграбеното от жертвите си злато на наелата го гилдия - да му вземе всичкото злато. И всичките заграбени ресурси. И други пърформанси могат да се измислят.
И мисля, че това с наемните бандити, нападащи играчи от враждебни гилдии, е по-удачният вариант. Така можеш да си направиш по-добра равносметка кои считаш за врагове. Защото това също е вид война. И в Ничиите земи така битката никога няма да престава.
« Последна редакция: Август 03, 2011, 08:42:39 pm от FatJIm »
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!