Автор Тема: Бонус при провал  (Прочетена 2663 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Бонус при провал
« -: Септември 16, 2011, 08:15:59 am »
За да стават занаятчиите по-рядко свидетели на дълги серии от провалени изработки, предлагам шансовете за по-добра изработка да скачат с определен временен процент при всяка изработка по следния начин:
- временните шансове за всички по-трудни изработки скачат с определен процент, а временният шанс за тази и по-лесните изработки се анулират
- бонусите намаляват според колко специална е изработката. Направата на легендарен предмет ще даде по-малки временни бонуси отколкото направата на обикновен (защото легендарният предмет може да се ползва/продаде по-добре от обикновения)
- има горен праг от примерно 30% от базовия шанс при всяка изработка.

Примерно Вуцо има следните "общи" шансове (след като играта му изчисли бонусите от гилдия, чук, комплект и т.н), а изработките дават:
обикновена: П +25% Р +20% Л +10% Е +5%
превъзходна: П 0%   Р  +12% Л +8%  Е +4%
рядка:          П 0%   Р   0%   Л +6%   Е +3%
легендарна:  П 0%    Р  0%   Л   0%   Е +2%
епична:        всички временни бонуси се зануляват

Епичен: 8%
Легендарен: 12%
Рядък: 24%
Превъзходен: 48%

Вуцо опитва да направи предмет -> получава се превъзходен. И за превъзходен получава +12% към "общия" шанс да направи рядък предмет, +8% за легендарен и +4% за епичен (примерно).
След това Вуцо ще има:
Епичен: 8+ 0,04*8, т.е 8,32
Легендарен: 12+0,08*12, т.е 8,96
Рядък: 24+24*0,12
Превъзходен: 48%

Вуцо пак хваща чука, този път излиза рядък предмет. Това автоматично занулява временните му бонуси към шансовета за редки и превъзходни предмети. И му носи 6% към общия шанс за легендарен и 3% към шанса за епичен:
Епичен: 8+0,04*8+0,03*8 -> 8,56
Легендарен: 12+0,08*12+0,06*12 -> 13,68
Рядък: 24
Превъзходен: 48

И така, ако ще и следващите 10 изработки да се получават само редки или превъзходни, общият шанс няма да надмине 15,6% (12+0,3*12) при легендарни и 10,4% (8+0,3*8) при епични, но все пак всеки от временните бонуси ще е полезен до първата успешна изработка от съответната сложност.

Всички стойности са измислени за примера.

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Бонус при провал
« Отговор #1 -: Септември 16, 2011, 11:24:57 am »
Според мене няма много смисъл от това, защото кода така или иначе следи работата на зара, и рано или късно се намесва. Просто всеки ревва като не изкара нито един епик от чук, но си трае като изкара 10 от следващия. Не съм видял някой да пита от къде са дошли тия 20% успеваемост, при положение че неговия процент е 8.
По ми допада идеята, процента да расте трайно с изработването на един и същ предмет.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Бонус при провал
« Отговор #2 -: Септември 16, 2011, 11:43:22 am »
Според мене няма много смисъл от това, защото кода така или иначе следи работата на зара, и рано или късно се намесва. Просто всеки ревва като не изкара нито един епик от чук, но си трае като изкара 10 от следващия. Не съм видял някой да пита от къде са дошли тия 20% успеваемост, при положение че неговия процент е 8.
По ми допада идеята, процента да расте трайно с изработването на един и същ предмет.
подкрепям мнението на митбул. логично е колкото е по-опитен занаятчията да има и по-голям шанс да изработи изключителен предмет.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Бонус при провал
« Отговор #3 -: Септември 16, 2011, 11:52:37 am »
.......................... логично е колкото е по-опитен занаятчията да има и по-голям шанс да изработи изключителен предмет.


Правилно.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Бонус при провал
« Отговор #4 -: Септември 16, 2011, 12:38:50 pm »
подкрепям мнението на митбул. логично е колкото е по-опитен занаятчията да има и по-голям шанс да изработи изключителен предмет.

Това е така , но за мен изключителното в предмета трябва да бъде не цвета , а атрибутните точки. Трупането на допълнителни бонус точки въху самия предмет след изработката на 100 , 200 , 300 и тн., , би стимулирало занаятчийте да коват и през останалото време , не само през уикенд с удвоен шанс.

По този начин и предметите различни от легендарни и епични ще станат атрактивни за купувачите и няма да отиват директно в магазина.

The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

pithtath

  • Гост
Re:Бонус при провал
« Отговор #5 -: Септември 16, 2011, 12:52:35 pm »

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Бонус при провал
« Отговор #6 -: Септември 16, 2011, 01:00:59 pm »
... Трупането на допълнителни бонус точки въху самия предмет след изработката на 100 , 200 , 300 и тн., , би стимулирало занаятчийте да коват и през останалото време , не само през уикенд с удвоен шанс.

По този начин и предметите различни от легендарни и епични ще станат атрактивни за купувачите и няма да отиват директно в магазина.


Може на всеки 100 изработки да се вдига долния праг, а на 200 - горния. И за да не кажат от екипа че само искаме, нека да се броят само изработките с жълт инструмент :)

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Бонус при провал
« Отговор #7 -: Септември 20, 2011, 09:48:39 am »
Ако се направи нещата да се трупат върху предмет от един вид изработка, пазарът ще се ограничи само до рецепти х8 най-вероятно и ще бъде практически неприложимо за еднократните рецепти. А бонус от атрибутни точки може да е наистина полезен само при ювелирството и донякъде при майсторите на брони. При оръжията (поне за мен) щетите са прекалено важни, за да се пренебрегнат.
Отделно, при еднообразно серийно производство вероятно за всеки от трите класа ще преобладават няколко основни предмета от едни и същи рецепти, а оттам ще скочи търсенето само на няколко вида ресурси, докато другите се обезценят.

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Бонус при провал
« Отговор #8 -: Септември 20, 2011, 04:27:41 pm »

Правилно.

да, аз ако ми харесва да изработвам само ками, мога примерно толкова много ками да направя че вече да съм много добър в изработката им и така шанса за изработка на по хубав предмет да е по - голям, това е реалното. На всеки изработен предмет шанса за този предмет да се покачва, като шанса да е равен на текущия + определено число %

от техническа гледна точка това си е трудно за изпълнение, но все пак не невъзможно, може да бъде измислено как точно да стане

pithtath

  • Гост
Re:Бонус при провал
« Отговор #9 -: Септември 20, 2011, 05:35:57 pm »
Трябва да се направят 3 неща, за да стане играта наистина уникална.
1. Да има такова трупане на шанс за изработка на предмет, обработка на ресурс, за определен брой изработки да се разширява леко интервала откъм максималните стойности на атрибутите, които могат да се паднат при изработка.
2. Да се направи подобно трупане и към бонусите за убити чудовища.
3. Да се направи подобно трупане и към щетите на използваните оръжия.

Всичко може да се направи на базата на преодоляване на нива. Пример по точка 3:
100 битки - +1% към мин/макс щети.
200 битки - още по толкова
500 битки - още по толкова
1000 битки - пак така и т.н.

Бонуси, бонуси и пак бонуси, независимо по какъв начин. НЕ на ограниченията!
« Последна редакция: Септември 20, 2011, 05:50:17 pm от pithtath »