Автор Тема: За blizzard, мъжете и жените.  (Прочетена 2241 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
За blizzard, мъжете и жените.
« -: Ноември 01, 2011, 06:54:10 pm »
Няма реклама, успокойте се.

Но пък от друга страна ми хрумна интересна идея.
Може да направим платена екстра за гилдиите - плащат диаманти и ние брандираме пространството около екрана на играта с картинки или анимация по тяхно желание.


Отоне ти си моя идол измисли още една платена опция  :D дай да измислим с какво може да подобрим качеството на играта
а платени опции колко щеш.
От една игра която няма да и правя реклама има и вип емблема на гилдията :)
Другото ми предложение е членовете на дадена да получават примерно бонус сила точност или нещо подобно. Което да не развали баланса примерно в някакви малки стойности. Ако вземеш пример от новия Катаклизъм на Близард с всяко вдигнато ниво на гилдията отключваш различни бонуси.Когато изпълняваш задачи и други неща трупаш собствена репутация и можеш да вземеш някое и добро предметче при еди колко си репутация :)
С една дума може да се напpaвят много подобрения по играта а не да се набляга на платените опции :)
« Последна редакция: Ноември 01, 2011, 06:57:48 pm от Sensei »

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
За blizzard, мъжете и жените.
« Отговор #1 -: Ноември 01, 2011, 07:35:30 pm »
Дано само играта не се уаркрафтира и близардира............Едноименната игра на споменатата фирма си я бива, но това не значи че трябва да се попива от всяка друга игра.В момента с много малки изключение игицата(Херото) си е перфектна, на който не му харесва и иска уаркравщина му пожелавам прав му път в сивите полета на безсмислената игра(уаркрафт).......... :)
« Последна редакция: Ноември 01, 2011, 07:41:28 pm от mitika »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
За blizzard, мъжете и жените.
« Отговор #2 -: Ноември 01, 2011, 07:44:38 pm »
Дано само играта не се уаркрафтира и близарбира............Едноименната игра на споменатата фирма си я бива, но това не значи че трябва да се попива от всяка друга игра.В момента с много малки изключение игицата си е перфектна, на който не му харесва и иска уаркравщина му пожелавам прав му път в сивите полета на безсмислената игра.......... :)
напълно подкрепям митика. така или иначе сенсей вземи първо разгледай ордените и ще видиш че това с допълнителните атрибути го има. освен това тази игра е от малкото да не кажа единствената които поддържат баланс между платени и неплатени опции.
иначе като загорихме за реклама на гилдиите ми хрумна една идея която бях предлагал преди време само че сега ще я изменя малко. преди бях предложил да се отразява сложената екипировка върху аватара на героя. така това мисля може се направи за всички може дори да се позволи малко в стил барби истории и да си избира всеки между различни опции за телосложение прическа форма на лицето и т.нат. за да си направи аватара уникален а не да се разчита само на цветовете. за гилдиите обаче може се добави една екстра. възможност да си въведат униформи така да се каже за всеки ранг и/или пък да си има всяка гилдия герб който всеки герой да избира къде да си го постави. съответно да има опция за позата на героя на аватара за да се вижда хубаво герба и да се сложи там където иска играча. така ще се внесе малко шаренийка а и на кой няма му хареса да си гледа на аватара героя облечен в зелени епици  *hihi*
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
За blizzard, мъжете и жените.
« Отговор #3 -: Ноември 01, 2011, 08:51:43 pm »
Дано само играта не се уаркрафтира и близардира............Едноименната игра на споменатата фирма си я бива, но това не значи че трябва да се попива от всяка друга игра.В момента с много малки изключение игицата(Херото) си е перфектна, на който не му харесва и иска уаркравщина му пожелавам прав му път в сивите полета на безсмислената игра(уаркрафт).......... :)


Виж Митика това е само идея не казвам че на 100% ще я копираме просто да я пресъздадем тук.
Иначе какво да ти кажа игра която има стотици хиляди екстри и се играе от милиони хора по света как може да я сравним с една флаш игра която една ли има ли 100 000 потребители.Даже идеята за аватара там е прекрасно направена. Има така наречените фризори в различните градове.Променяш цвета на косата,прическата и т.н.
Аз мисля че те са най добрите в световен мащаб но какво ни пречи да взаимстваме от най добрите.Мисля че само може да се учим от тях а не да плюем против тях в което ние българите сме царе


Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
За blizzard, мъжете и жените.
« Отговор #4 -: Ноември 01, 2011, 09:05:08 pm »
Въпрос на вкус(казало кучето и продължило да си ближе задника), а защо да взаимстваме като може да сме оригинални и играта да си има собствена идентичност.......все ли трябва да даваме равнис по другите или да плагиатстваме...??




Това е личното ми мнение и не ангажирам никой с него. :)
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
За blizzard, мъжете и жените.
« Отговор #5 -: Ноември 01, 2011, 09:16:21 pm »
Въпрос на вкус(казало кучето и продължило да си ближе задника), а защо да взаимстваме като може да сме оригинални и играта да си има собствена идентичност.......все ли трябва да даваме равнис по другите или да плагиатстваме...??




Това е личното ми мнение и не ангажирам никой с него. :)

много точно казано. едно е да направиш нещо което е общо прието като колбите за кръв например съвсем друго да тръгнеш да копираш игри без да се опиташ да си оригинален. уъркрафта може да е супер за жанра си но това тук е браузър игра. нека не сравняваме едното с другото. макар и игри се различават много по това. за уникалността на аватарите го предложих защото до момента знам само 2 игри които са наложили такъв модел сред браузърните а при тях даже няма начин да се получи така ефектно както тук.
изравнят ли се уменията на класовете за да няма никой изявено предимство както сега воините и се оправят бъговете спокойно може да се мисли за добавяне на нови класове и умения и други подобни неща. това са неща които надявам се ще изчезнат с появата на 2.0
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
За blizzard, мъжете и жените.
« Отговор #6 -: Ноември 01, 2011, 09:28:32 pm »
Въпрос на вкус(казало кучето и продължило да си ближе задника), а защо да взаимстваме като може да сме оригинални и играта да си има собствена идентичност.......все ли трябва да даваме равнис по другите или да плагиатстваме...??




Това е личното ми мнение и не ангажирам никой с него. :)
И по рано ти казах едва ли една флаш игра някога може да има място за сравнение с WoW. Едва ли точно ние можем да измислим топлата вода която вече е открита. Когато откраднеш на 100% една идея това е подсъдимо дори ,но когато я вземеш тази идея ти можеш да я пресъздадеш по свои начин и да направиш изцяло различен продукт. Примерно това че има коли не значи че всички са само мерцедес или БМВ нали така. Тук е нужно творчетво  и изобретателност,но нека това творчество и тези идеи не са непременно под формата на набиване на още диаманти


Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
За blizzard, мъжете и жените.
« Отговор #7 -: Ноември 01, 2011, 09:36:20 pm »
сенсеи ще си изпрося пак триене на пост май ама ще ти кажа следното:
1. да сравняваш игри в два коренно различни жанрове е като да сравняваш марка коли с марка камиони по товаровместимост.
2. играта трябва да бъде уникална сред браузър игрите и да се стреми да е най-добрата в своя жанр. ще ти го кажа простичко. да искаш да се състезават Wow и ИГ е все едно да искаш "Челюсти" да бъде обявен за най-великия уестърн на всички времена а "Великолепната седморка" за най-велик филм на ужасите :D
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

pithtath

  • Гост
За blizzard, мъжете и жените.
« Отговор #8 -: Ноември 01, 2011, 09:47:42 pm »
Да, ама не. Има много по-велики филми и на ужасите и уестърни. Просто изписаните са класически в жанра. Така и има много игри, които са чудесни и за които повечето сигурно не са и чували. Познанието расте стремглаво. ИГ е номер 1 или ще стане такава.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
За blizzard, мъжете и жените.
« Отговор #9 -: Ноември 01, 2011, 09:57:04 pm »
споменах ги именно като класики в двата жанра и за по-точен и прост пример. спокойно можех да спомена скорошни хитове ама няма да е така фрапиращ примера както е с тях. иначе за да не съм спамер бих добавил че много бих се радвал ако съберем и развием играчи и екип такива идеи които да утвърдят ИГ като номер 1 в жанра си и да я копират другите игри :)
п.п. лека редакция. както казах по-горе споменавам ги като класики и за мен те са най-велики само че това е въпрос на мнение. е може да има такива които събират по-голям брой мнения но всеки си има вкус кой повече кой по-малко :)
« Последна редакция: Ноември 02, 2011, 12:24:15 am от BERSERK.BEAST »
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

pithtath

  • Гост
За blizzard, мъжете и жените.
« Отговор #10 -: Ноември 01, 2011, 10:01:57 pm »
Не става с копиране. Мога да ти дам много ясен пример. Travian и Lord of Ultima. Първата е значително по-опростена и в пъти по-интересна от втората (тази, която е чопнала идеите на първата). Втората е бъкана с графични ненужия, анимации и тем подобни. Играх я 8 месеца с адска досада.
« Последна редакция: Ноември 02, 2011, 10:11:57 am от pithtath »

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
За blizzard, мъжете и жените.
« Отговор #11 -: Ноември 01, 2011, 10:07:37 pm »
Да, ама не. Има много по-велики филми и на ужасите и уестърни. Просто изписаните са класически в жанра. Така и има много игри, които са чудесни и за които повечето сигурно не са и чували. Познанието расте стремглаво. ИГ е номер 1 или ще стане такава.


:hooray:
« Последна редакция: Ноември 02, 2011, 10:12:51 am от pithtath »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:За blizzard, мъжете и жените.
« Отговор #12 -: Ноември 02, 2011, 07:39:16 pm »
Нищо конкретно по темата. Сутринта само Митика беше по-близо, но май публикацията не е тук. Както и да е, благодаря за съвета. Не съм изключително опитен, но ще тествам.

Иначе ето ви още едно предложение- да се работи в посока на неща, създаващи по-динамична активност от страна на играчите. Базирано върху задачите от таверната. Например след всяка изпълнена задача да получаваш по-трудна, с по-хубава награда. За 20 стъпки (примерно) печелиш едноседмичен орден. И тези "приключения" се рестартират веднъж на две седмици. Не можеш да използваш някоя екстра безплатно през цялото време, но пък ти е от полза в 50% от него. Ако си имаш активиран този орден- хубаво, ще ти се натрупа една седмица към срока на изтичане. Ако досега си играл без пари, след изтичане на първата спечелена седмица или ще чакаш седем дни до новото мини-приключение, или ще си платиш ордена (ако си свикнал с екстрата) на момента.
Хитра работа, а дали го има в Близард не ме интересува.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:За blizzard, мъжете и жените.
« Отговор #13 -: Ноември 02, 2011, 07:44:00 pm »
Нищо конкретно по темата. Сутринта само Митика беше по-близо, но май публикацията не е тук. Както и да е, благодаря за съвета. Не съм изключително опитен, но ще тествам.

Иначе ето ви още едно предложение- да се работи в посока на неща, създаващи по-динамична активност от страна на играчите. Базирано върху задачите от таверната. Например след всяка изпълнена задача да получаваш по-трудна, с по-хубава награда. За 20 стъпки (примерно) печелиш едноседмичен орден. И тези "приключения" се рестартират веднъж на две седмици. Не можеш да използваш някоя екстра безплатно през цялото време, но пък ти е от полза в 50% от него. Ако си имаш активиран този орден- хубаво, ще ти се натрупа една седмица към срока на изтичане. Ако досега си играл без пари, след изтичане на първата спечелена седмица или ще чакаш седем дни до новото мини-приключение, или ще си платиш ордена (ако си свикнал с екстрата) на момента.
Хитра работа, а дали го има в Близард не ме интересува.

пфффф признавам добра идея :) може даже се направят няколко приключения и да стане възможно да се спечелят всички ордени. в допълнение може се направи така че всеки да решава кога да ги активира. като веднъж активиран ордена си тече докато свършат всички спечелени седмици. хем тези които играем без пари ще се радваме на създадения баланс хем тези които използват кинти ще имат възможност безплатно да си удължават ордени :) може се направи същото и за премиума.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:За blizzard, мъжете и жените.
« Отговор #14 -: Ноември 02, 2011, 07:45:07 pm »
а дали го има в Близард не ме интересува.


Това ми влиза в топ10 на цитатите браво, 100% съм съгласна ............. :)
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!