Автор Тема: Върху баланса на играта ИГ 2.0  (Прочетена 1963 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Върху баланса на играта ИГ 2.0
« -: Февруари 14, 2015, 12:51:37 pm »
За да се улесни работата на екипа и да се направи наистина сполучлив и интересен тест на играта, желателно е да се фиксират всички параметри и да се остави само един вариабилен параметър - сложността на противниците по зоните.

Вариант 1
Създава се авторегулация за сложност на противници на базата на развитие на героя (набор от някакви показатели, например). Резултат: по-сложни противници - по-добър дроп и опит, и бууст в развитието на героя. Това е по-сложният вариант.

Вариант 2
За всяка зона се задават няколко набора от противници с различна сложност. Играчът избира измежду тях.
Резултат: по-сложни противници - по-добър дроп и опит, и бууст в развитието на героя. Това е по-лесният вариант.
ДД

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Върху баланса на играта ИГ 2.0
« Отговор #1 -: Февруари 14, 2015, 01:43:36 pm »
Вариант 3 - правим си както винаги до сега - населваме картата по някакви правила и играчите избират къде да бият. Преди я населвахме на ръка, което правеше почти невъзможно презаселването - сега сме с генератори и можем да реагираме доста по-бързо при проблем. Трябва зоните да са си различни и да генерират един тип неща иначе се обезмисля изрисуването на 40 провинции.. Миналата седмица имахме проблем с концепцията "трудност" и оттам дойдоха много от проблемите. Мисля че сега сме ок. Допълнително ни липсваше симулатор, с който да тестваме каква сме я свършили по зоните. (като в ИХ1) Такъв ще проимаме другата седмица.

Относно уменията - ще хвърля един поглед какви ги вършим там - аз също не смятам, че е добре в движение да сменяме 100 неща и да гледаме "какво ще стане"... Особено когато ни липсват инструменти за тестване и цели механики в играта, които изкривяват ситуацията.

Другата седмица нещата ще започнат имат доста по-завършен вид и би трябвало да се наместят. (в понеделник пускаме пазара и аукциона, в края на седмицата - гилдии, втора провинция, приключения, мулти зони с босове...)

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Върху баланса на играта ИГ 2.0
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2015, 01:53:30 pm »
Те съществата ще си стоят същите със същите картинки, аз визирам да има различни по сложност набори от същества, за да може героят да избира, според развитието си и развитието на наемниците си. Наборът от нива на противниците за дадена зона може да не варира.

Пример: Зона с мечки и вълци

Избор 1: 0.2 вероятност за рядък противник при всяка една индивидуална битка.

Избор 2: 0.2 вероятност за легендарен противник и 0.3 вероятност за рядък противник при всяка една индивидуална битка.

Избор 3: 0.2 вероятност за епичен противник и 0.5 вероятност за легендарен противник при всяка една индивидуална битка.

Избор 4: 0.5 вероятност за епичен противник и 0.5 вероятност за легендарен противник при всяка една индивидуална битка.

Мисълта ми беше...какво ще правим, когато нахлузим епичните екипировки? ;)
ДД

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Върху баланса на играта ИГ 2.0
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2015, 02:08:40 pm »
Е, то това и аз предлагам, само че няма да са в същите зони - имаме много, много зони, които да се населват различно - в момента имаме 1 провинция категория 2, ще има още 3-4 провинции категория 2, там ще има възможност за лесни, трудни, много трудни и т.н. зони. Отделно мултистепенните, които ще се появяват и изчезват спрямо приключенията..

Това, което виждаш сега е много малка част от съдържанието, с което да се ориентираме преди да хвърлим много работа на вятъра... Отделно по-натам може да имаме в една зона по няколко различни места за биене отново свързани с приключенията..

Идеята е зоните да се усещат както биха били ако се разхождаш с човече - влизаш и започваш да чистиш тунела.. понякога има опасен враг, който може да не можеш да преодолееш и за това излизаш..

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Върху баланса на играта ИГ 2.0
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2015, 02:28:21 pm »
Добре, това имаха нужда да прочетат всички, не само аз :)
ДД

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Върху баланса на играта ИГ 2.0
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2015, 07:42:30 pm »
Не знам за вашето мнение, но напоследък разсъждавах върху това, което BatGojko направи с някои от зоните във Фаролин. Накратко - качва се броят на вълните същества, като за всяка следваща вълнА съществува >0.5 вероятност да е по-сложна. Идеята, според мен е блестяща, защото:

1. Зоните могат да се конфигурират така, че да затруднят с последните си вълни и най-развитите герои.
2. Сложността може да се конфигурира така, че вероятността за по-сложна вълна да се движи по различна функция за различните зони.
3. Стимулира вземането на наемници. Така героят ще може и да тества, дали му е по-изгодно да бие сам в рамките, например, на 2/3 от вълните, или до края - с наемници.
4. Осигурява обход на всички зони поне за по-слабо развитите герои, които ще имат възможност да разгледат всичко, елиминирайки по-слабите вълни в повечето зони.
ДД