Автор Тема: Наемници?  (Прочетена 2252 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Наемници?
« -: Февруари 16, 2015, 02:40:57 pm »
В една от първите зони ме убиват (лагерът на черепа) , дали идеята е да ходя с наемник?
Добре е да бъде подсказана на играча тази възможност (като те убият онова парти хуманоиди и да ти излиза например, а знаеш ли, че можеш да си наемеш наемник... )
Но не... би било абсурдно като логика да се води, че още разучаваш играта и не си дорасъл, за да си избереш професия, но вече да си с наемник...  По скоро трябва да се отключи след x-нива като възможност, след като вече си с някаква професия.
Да се отключва след еди кое си ниво... даже ще е търсена цел!
Ако идеята не е била да ходя с наемник в Лагерът на черепа, а например да съм по-високо ниво, може да ми се "отключи" като стигна съответното ниво?
Или ако идеята е да си купя някаква екипировка от магазина (до сега на повечето игри ти падат нещата от дроп и в магазините за брони и оръжия обикновено има прекалено скъпи неща, които само ако си много голям карък нищо да не ти падне накрая си купуваш нещо.
Аз ли съм карък, че ми падат неща, които са по-скапани от default моите и да изчакам по-добри часове  или идеята в IH2 е да си купувам от магазина в играта и да си купя нещо?


« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 02:56:09 pm от magic1 »
Do your best, forget the rest!

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Наемници?
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2015, 04:39:03 pm »
В момента дропът е по-скоро за придобиване на средства, за да се купи екипировка от магазина. Ако имате късмет, има и много добри неща в фропа, но той си е на шанс.
Пробвай магазина - и магазинера е човек, трябва да живее от нещо горкия ;)
А и липсват приключенията в играта все още. Те ще ви въведат по-плавно в играта, зона по зона.

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Re: Наемници?
« Отговор #2 -: Март 31, 2015, 11:23:50 pm »
Ясно, благодаря!

Друг въпрос за наемниците.
Искам да си сменя наемника (който наех няколко нива преди да развия умението, за да мога да го използвам).
Но в магазина последните много пъти, в които проверих всички наемници са по-висок lvl от моя, т.е. няма как и да искам.



Не знам дали да се прави нещо по въпроса,  но ако се показва поне един, който да е възможно да бъде нает и да разгледам какво има и струва ли си -  би било по-интересно.


Do your best, forget the rest!

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Наемници?
« Отговор #3 -: Март 31, 2015, 11:36:32 pm »
Таверните са огранични по нива герои, които предлагат. В момент "ножицата" е висока, но обмисляме да я намалим, так аще има "по-тясно специализирани" таверни и ще можете да търсите по-близки до вашето ниво.
Не предвиждаме за момента специално генериране на наемници според нивото на героя ви - вие трябва да намерите най-добрата за вас таверна, не тавернат ада намира вас. Просто така считаме, че ще ви поощрим да поообиколите малко света (кото ще се понапълни наистина с времето).

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Re: Наемници?
« Отговор #4 -: Април 01, 2015, 12:42:24 am »
Чудесно :) важното е , че въпроса е решен. Има логика сходните нива наемници да се събират заедно по таверни :)
Do your best, forget the rest!

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Наемници?
« Отговор #5 -: Април 01, 2015, 12:51:45 am »
Bat Gojko,да не отварям нова тема,ще пиша тук.Уменията на наемниците в таверната се виждат само до 3,а някои наемници имат вече и по 4 умения, и е досадно да ги преглеждам един по един като цъкам на всеки по отделно.Няма ли начин да се виждат всички умения.
Ето визуален пример с наемника Ximun Combat от ляво под кръчмаря се виждат само 3 умения,ако цъкна на наемника излиза,че е с 4.

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Наемници?
« Отговор #6 -: Април 01, 2015, 06:46:23 pm »
Да, така е. Но лявата част е за по-бърза оценка, а дясната е с детайлите за наемника. Принципно уменията им се подреждат от най-силното към най-слабото, така че ако първите три не ви харесат е малко вероятно да го вземете заради четвъртото.
Не е проблем да се вкара каросел в ляво, но ще утежни интерфейса с допълнителни елементи - стрелки за прелистване и т.н. и за момента сме преценили, че така информацията е достатъчна, за да ориентира, а детайлната картинка е за взимане на решения.

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Наемници?
« Отговор #7 -: Април 01, 2015, 07:14:35 pm »
ок мерси

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Наемници?
« Отговор #8 -: Април 02, 2015, 07:18:17 am »
Обаче сега виждам, че липсва индикацията, която да ви подскаже, че има четвърто умение, а бяхме планували да има такава... явно някакъв проблем с мястото е имало. Е, това поне ще го направим да се вижда, за да се знае, че трябва да се отвори детйлната информация и ако имате двама с теи хубави умения, да пробвате поне какво им е четвъртото.