Автор Тема: пазар и движение на героя  (Прочетена 2246 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
пазар и движение на героя
« -: Март 29, 2015, 10:00:09 pm »
извинявайте но в старата версия на играта , докато героя пътува от една поровициния в друга  можеше да влиза в пазара и да разглежда нещо и т.н. което правеше времето на пътуване ползотворно , т.е докато пътуваш да си търсиш нещо което му трябва като екипировка и т.н. в момента докато пътувам май трябва да скучая , е все пак съм от идиотите които все още играе в старите версиси та уплътнява времено но помислете нещо по въпроса докато пътуваме от една провка в друта да не излизаме от играта и да ходиме в друга а поне да разглежздаме пазара.

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re: пазар и движение на героя
« Отговор #1 -: Март 31, 2015, 10:47:47 am »
Да, ще има тази опция да се разглеждат аукциона и пазара на ресурси, но без опция за купуване.

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: пазар и движение на героя
« Отговор #2 -: Март 31, 2015, 08:56:05 pm »
А не мислите ли, че и гилдовото хранилище е редно да е достъпно от всяка провинция?

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: пазар и движение на героя
« Отговор #3 -: Март 31, 2015, 10:03:01 pm »
Не знам - редно ли е? Аз като си купя апартамент в София не очаквам той да е достъпен от Варна, но пък светът на Героя е доста по-магически ;) та може и да има резон в това?
/в крайна сметка ние се опитваме да балансираме между удобство и някакво усещане за реален свят. Гилдията има сграда в конкретна локация и тя няма за цел да е виртуален склад на героя. Нашата цел е да уплътним света и да създадем усещане за движение и принадлежност в него. Знам, че имаме още много да работим над това, но и най-дългото пътуване започва с първата крачка, а след това е важно да следваш посоката и да не се отклоняваш. Решения в игрите има много и най-вализни - някой избират да са напълно базирани на локация и всяко нещо се намира на точно определено място в света, други избират да са напълно абстрактни и позицията в света да няма никакво значение - при тях всяко нещо е достъпно през съответния интерфес, което, признавам е много удобно, но пък не създава усещане за свят.
Ние се опитваме да балансираме някъд епомежду, но клоним към желанието светът ни да се усеща като пространство и да има значение къде си в него в дадения момент.
Това не значи, че не се вслушваме в играите си и те нямат панс да променят мнението ни - точно напротив, ние не прави тази игра само за себе си, правим я и за вас.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: пазар и движение на героя
« Отговор #4 -: Март 31, 2015, 10:13:14 pm »


     "Пътят е опасно нещо, веднъж стъпил на него не се знае къде ще те отведе..."
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: пазар и движение на героя
« Отговор #5 -: Април 01, 2015, 08:47:02 am »
За къщата съм съгласен, нека си седи в София, ама хранилището (още повече че сравняваме със старата версия), мисля че трябва да е достъпно от всеки град.

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: пазар и движение на героя
« Отговор #6 -: Април 01, 2015, 06:49:21 pm »
Всеки едва ли. Дори аукцион няма във всеки град, както и банка - това са сгради за по-големите градове и по селцата ги няма. Така решението да си оставите парите в банката вече има и логистична тежест. Същото е и за аукциона - можете да го ползвате за наддаване дистанционно, но не и да пуснете оферта, ако не сте отворили менюто през сградата.
Гилдийното меню е достъпно през интерфейсен бутон, но гилдийното хранилище си се намира на конкретна локация.

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Re: пазар и движение на героя
« Отговор #7 -: Април 01, 2015, 07:14:45 pm »
Не мислех да пиша но мисля че в момента можеме да си изтеглиме пари от всеки град в България, дори съм теглил и в други държави с дебитната си карта, мисля че няма значение от банката. Да си поръчаш нещо от интернет магазинете пък в момента можеш да го направиш и в движение достатъчно е да имаш връзката. Отворих темата, поне докато се движи героя, поне да може да се разглежда магазина за предмети и пазара за ресурси, е добре ще е и ако можеш да си купиш нещо което ти хареса, защото докато стигнеш до провинцията или зоната в която си тръгнал то може просто вече да го няма, но отдавна не съм виждал нещо толкова бързо да изчезва от пазара, както беше навремето в ИГ1 когато можеше и с диамнти да се пазарува, публикуваш 50 леки кожи и в следващите 30 -60 секунди изчезват за 10-20 диаманта.
Въпроса ми беше докато се движи героя да може да уплътниш времето, е аз го уплътнявам с ИГ1.

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: пазар и движение на героя
« Отговор #8 -: Април 02, 2015, 07:37:31 am »
Да купуваш от пазара ще е достъпно от интерфейса - само продаването изисква да си в града.