Автор Тема: Критичен удар, последователна атака, т.н. ... и пак вероятности и статистика  (Прочетена 2193 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
Привет!

Моля, проверете за сетен път как се смятат вероятностите и какво им е разпределението ... наблюдавах само 2-3 битки подред (впечатлението за несъразмерността е още от началото) и възникнаха следните абсурдни ситуации и въпроси:

1. Колко е вероятно 35% последователна атака (независими събития) да се случи 5-6 пъти подред (всъщност се изреждах на противниците докато не ми свърши духа)

2. Колко е вероятно 7% критичен удар да се случва всеки втори-трети удар

3. Колко е вероятно единият противник като направи макс щета, всичките 3-ма отдолу и те да се изредят с макс щета

4. Как успях да направя 1400+ щета с моето оръжие в един удар (изписа го с огромни цифри) !?!

5. Във връзка с (4), как се смята щетата от критичния удар, щото определено не е просто х3?

6. Логнете малко статистика за вероятностите и събитията, които се случват в битките, за да може поне да "оборите" горните наблюдения ... или пък да откриете проблемчета в алгоритъма.


Поздрави!

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Ще трябва да прегледаме логовете на битката, за да видим как точно се случва всяко събитие. Принципно не невъзможно да се случат всички неща от изброените на чист късмет. На мен не ми се случват например ;) Но 1400+ поражения с какво оръжие? Базовите поражения трябва да са били около 470, а май все още в играта нямаме подобни оръжия. Сещам се само за една възможност да се получи, а именно да се е съчетало с умението Deep Cut, което може да се случи при сечащи поражение... но не би следвало да се случва едновременно с критичен удар, което си е бъг.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Защо пък да е бъг? Редно е да го има, като че ли :)
ДД

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
тоя извънземен крит стана с моя хилав 40-138 меч ... а иначе, ако решите тото да правите, да се обадите непременно ;)

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
По точка първа и аз съм го забелязал,че от време на време като тръгне да бие последователно и доде не му свърши духа не спира,а има и моменти когато много рядко вкарва последователна атака и духа му си остава почти непокътнат. Или много я прави или малко, няма 35% средно  :D

Едит:Мислих,че се влияе от инициативата,ама не
« Последна редакция: Април 07, 2015, 10:12:34 pm от Matros »

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
А не, бъг си е - специално е описано в логиката да не се задейства проверка за критичен удар, ако се случва Deep Cut (или беше обратното - ако се случва критичен да няма Deep Cut). Това е ефект, който не може да бъде избягнат, за разлика от Зашеметяване и Кървене и ако може да се насложи и при критичен ще направи нещата много непредсказуеми. И без това два критични удара в правилния момент решават битката.
А за 1400+ при 138 основна... трябва да проверим дали е реално или е само визуален бъг.

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
току що направих 738 крит, а след малко и 638 ... как ги сметна и как ги смятате, не знам :)

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
 Е ако са по различни противници си е нормално.

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
на горна граница на оръжието 138 ... веднъж 7хх, после 6хх - как става и как го смята, нали уж х3 ...?!?

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Очевидно е бъг - ще го локализираме, надявам се скоро.