Автор Тема: При сравнение на екипировка  (Прочетена 2087 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
При сравнение на екипировка
« -: Май 06, 2015, 10:04:33 am »
Винаги ми е било чудно кео е екипираното в момента това в ляво или в дясно?
Не е ясно сега дали екипирах инструмента за 2 или за 3-та категория.
Другите се разбира само и единствено по това, че тези, които вече си екипирал пише Обвръзано с

Моята препоръка е да ма текст "В момента екипиран" или може и по друг начин да става ясно кое с кое се сравнява, но за мен сега не е ясно. Май този в дясно, до който е по-близо квадратчето пише  ниво 10, значи този долу в раницата ми е 10 ниво, а този екипирания в момента е 20 ниво нали?

Do your best, forget the rest!

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: При сравнение на екипировка
« Отговор #1 -: Май 06, 2015, 11:23:37 am »
При сравнение се спазват следните принципи:
1. Посоченият предмет винаги е от ляво;
2. Екипираните премети винаги са от дясно и са с една идея по-ниско от посоченият;
3. Предметите са с фон сходен с този, върху който се намират в момента - посоченият в инвентара е с по-тъмен фон, а екипираните с по-светъл - така, както е и в самия инвентар на героя;

Обмисляхме и иконка, която да показва, къде точно е екипиран предмета, но май изглеждаше прекалено неясно и оставихме да се разбира по тези по-леки подсказки.
Показване с текст е малко коварно, тъй като не може да се прецени колко място ще отнема на различните езици.

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Re: При сравнение на екипировка
« Отговор #2 -: Май 06, 2015, 03:05:18 pm »
Ами ако ще е по-удобно да добавите този текст, който е супер и се разбира вече като го прочетох, който си ми написал на 1,2 и 3
Отколкото да сложите едно "екипиран" (колко да е дълга една думичка на различните езици на английски ще е нещо като equipped, на испански като equipado :) и т.н.

Вие си решавате, аз само казвам, че сега не става както е в момента, защото е  неясно (освен ако човек не е прочел 1,2,3 като мен, тогава вече няма как да се обърка).

Do your best, forget the rest!

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: При сравнение на екипировка
« Отговор #3 -: Май 06, 2015, 03:11:42 pm »
Просто ако е по наблюдателен човек и при малко логически съждения ще се ориентира без да е прочел 1,2 и 3...
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: При сравнение на екипировка
« Отговор #4 -: Май 06, 2015, 06:13:17 pm »
Вероятно ще добавим и иконка - обсъждано е, но вс еоще не е намерен най-правилният дизайн. Някой дребни детайли се забавят така, в процеса на работа, но вашата помощ е именно в това - да ни посочвате, кои дребни детайли са по-важни от други, а ние ще ги имаме предвид и ще ги дооправяме с времето.

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Re: При сравнение на екипировка
« Отговор #5 -: Май 07, 2015, 07:30:56 am »
Да, така е!  Да не се взима под предвид тази тема, вече като му свикнах и на мен ми изглежда наистина очевадно! Ако искате изтрийте темата, за да не се злепоставям пред хорицата с липса на логика ...


Просто ако е по наблюдателен човек и при малко логически съждения ще се ориентира без да е прочел 1,2 и 3...
Do your best, forget the rest!