Автор Тема: Максимален брой изработки  (Прочетена 1446 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Максимален брой изработки
« -: Април 14, 2015, 07:15:48 am »
В занаята има един съществен елемент, чиято роля навярно се подценява. Нарича се плъзгач. Същият този приятел си има някакъв максимум.
Съществуват четири фактора, които влияят върху максимума.
* Наличните точки за действие
* Наличните необходими ресурси
* Здравината на инструмента
* Оставащи точки до следващото ниво

Проблемът е предимно в четвъртия елемент

Пример:
1. Занаятът е чист бял лист- 0 точки. Изработваме едноръчен меч, даващ 4.
Плъзгача позволява максимум 25 изработки- след това преминаваме в следващото ниво. Първите 25 изработки на такъв меч наистина дават 100 точки. На когнитивно ниво е ясно, че това ограничение е за наша полза, на емоционално обаче скоро преминаваме в отрязъка между досада и дразнение.
Достигнали сме 0 точки на първо ниво. Новото ограничение е 25- след това може да вдигнем ниво. На теория- да. На практика- 25 превъзходни изработки подред не се случват. (Не и с инструмент под 97 %) . Успяваме да достигнем до 84 точки в първо ниво. Максимумът на плъзгача се свива до ЧЕТИРИ! предмета. Тези същите четири могат да не станат превъзходни следващите триста опита, а това, че имаш хиляда кюлчета и 100 точки действие няма значение. Стоиш си и се мъчиш излишно. А какво остава, когато достигнеш 96 точки? Пускаш ги един по един докато не извадиш късмет или загубиш търпение.

Стигнали сме някак 300 точки във втора категория. Нагоре- не може. 300 е максимумът. Решаваме да правим тояга- те са по 3 точки.
33 тояги по 3 точки- 99. Не може да се "отива в горно ниво" , значи има място за още една тояга. Стават 34. Повече- не може. И целия ресурс на Аяр няма да вдигне бройката.
Естествено от инструмента ти остават 16 здравина. Или го хвърляш, или пускаш за максимум 16 тояги. След което трябва да сложиш нов. Слагаш и се радваш на максимум- 34 тояги. Остават 16 здравина.
За да използваш събраните 100 точки е необходимо да обърнеш внимание 4 пъти повече от необходимото.
При предмети, даващи 6 и 8 точки опит положението е още по-лошо. При тези, които дават 10- трябва да ги пускаш максимум по 10 наведнъж.  При тях не е проблем- те и рецептите им рядко са с повече здравина, пък и чука може да каже "стоп"

Надявам се че успях да обясня откъде идва неудобството.
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Максимален брой изработки
« Отговор #1 -: Април 14, 2015, 12:21:39 pm »
И хубаво сложихте памет на този плъзгач, ами сложете и на ресурса, стига ме е връщало все на най горния. И в много други менюта има такива дразнещи връщания. Особено в аукциона.
Колкото до това което казва колегата, сигурен съм че ми се е случвало всичко да е на ред, да съм далеко от следваща категория, и пак да имам някакво мистично ограничение. Примерно да съм на 150 занаят, да имам от всичко в излишък, и пак да ме ограничава на 4 изработки, които дават 24 точки!