Автор Тема: Не е ми е ясно за изработката на предмети  (Прочетена 2351 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
1/ Не ми е ясно какво е  T2
2/ и от какво зависи lvl-а на предмета от самата рецепта ли?
3/ За какво ми е да кова ризница 10 ниво, след като ми трябва 15-то
4/ И от медните кюлчета не може да се направи нищо, освен ако нямаш бронзови, според мен поне за първа категория да има нешо, което може да направиш и само с медни...
5/ иконката за изработка ми прилича ако не се загледам на  чук за аукцион, аз ли съм единствената с такава асоциация?
Do your best, forget the rest!

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Не е ми е ясно за изработката на предмети
« Отговор #1 -: Април 05, 2015, 10:51:52 am »
1/ tier 2 - втора категория
2/ да, от lvl на рецептата
3/ търсиш рецепта 15-то, или ако си добър майстор, от тазе рецепта 10-то, може да направиш по-добър предмет, от някой от рецепта 15-то
4/ рядко има рецепта, която да иска само 1 вид ресурс, а в Т1 изобщо не можеш да майсториш
5/ на мен пък ми прилича, на буренце с дълга канекла ;)

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Не е ми е ясно за изработката на предмети
« Отговор #2 -: Април 05, 2015, 11:06:48 am »
1) Tier 2 - 2. категория
2)Да. Рецептите дават изработка на предмет с определено ниво.
3)Ами недей де, кой те кара! А) Такъв ми е куеста- не си длъжна да го минаваш, ако искаш да го минеш, обаче, ще ковеш. 5-10 бройки не са много, аз се успокоявам с мисълта, че е по-добре да ковеш, отколкото да ти го наковат. Б)Рецептата ми е базова за десето ниво - Остави я тогава настрани, А) купи си 7 рецепти за подсилен дъбов щит 19 ниво, вдигни с тяхна помощ 300 точки (ползвай чукове, платени със злато). Защо щитове? За да прибереш малко парици. Защо 300 точки? За да ти стане по-хубава ризницата. Б) Купи си рецепта за ризница 15 ниво, направи си я синя и си я носи с гордост.
4) А) В T1 няма занаят, няма аукцион, в занаята почваш директно от втори клас. Б) Тя дори и водата иска водород и кислород за направа.
5) Чук като иконка на занаяти, чук за наддаване, чук за оръжейник, чук за майстор на брони, чук като тип оръжие, боен чук като тип оръжие, чук на някои от табелките по сградите... Направо ми идват идеи за реклама на играта, но ще се въздържа да ги напиша, да не ми дадат почивка за неприлично поведение.

Въпроси за занаят са добре дошли при мен. Дали ще си отидат, обаче е друг въпрос  *KING*
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Re: Не е ми е ясно за изработката на предмети
« Отговор #3 -: Април 05, 2015, 02:24:07 pm »
Ами тогава сигурно е добре да се добави на екрана с рецептите кое ниво са, 
защото сега трябва едно по едно да ходя да ги цъкам, за да разбера кое ниво 
Пише два пъти  "Кожени ръкавици"
По-добре да е ""Кожени ръкавици 10lvl"

Do your best, forget the rest!

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Не е ми е ясно за изработката на предмети
« Отговор #4 -: Април 05, 2015, 06:38:11 pm »
Да, това за ниват а на рецептите е добра идея. Ще го добавим. Там му е мястото.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Не е ми е ясно за изработката на предмети
« Отговор #5 -: Април 05, 2015, 06:46:17 pm »



То и в момента си го пише нивото, самото ниво на изработения предмет отговаря и на нивото на рецептата, а и плюс това рецептите визуално се различават за всяка категория. Всъщност е безсмислено рецептите на имат ниво, защото няма ограничение за тяхното научаване по него, а само по категория.
« Последна редакция: Април 05, 2015, 06:48:41 pm от Sophie »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Re: Не е ми е ясно за изработката на предмети
« Отговор #6 -: Април 14, 2015, 05:26:18 pm »
Няма да отварям нова тема.
Направих доста  брони, ботуши, колани,  очаквам от това да стигна да започна да правя светещи в бяло или в синьо предмети, но не става.

Да не би за всеки предмет да е отделно, да трябва да направя например 100 ботуши, за да мога да правя сини и после отделно 100 брони и т.н   :o
Do your best, forget the rest!

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Не е ми е ясно за изработката на предмети
« Отговор #7 -: Април 14, 2015, 06:00:31 pm »
Не, общо е. Всеки предмет ти дава точки опит. Пише ги в горния десен ъгъл в занаятчийското меню, след като избереш предмет за изработка. Когато натрупаш 100 точки, вече имаш шанс да направиш светещ в светло синьо (превъзходен) предмет. После трябва да достигнеш 200 за да започнеш да правиш тъмно сини (редки), като особеността тук е, че вече точки ти дават само светло сините (превъзходни) изработки. И така до лилави (епични) :)