Автор Тема: Негативна стойност на силата!!!!  (Прочетена 1639 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Негативна стойност на силата!!!!
« -: Май 06, 2015, 03:45:08 pm »
Препоръка 1-  Някъде да се разбира какво означава
"негативна стойност на силата"
има по-малко сила, не може да носи ботуши например и какво ще стане при това положение, няма да може да отиде на битка или?

Препоръка 2 -
Наемниците да не са 100% random както май са сега, а да имат някакви ограничения/стойности в някакви рамки.
Например:
Тъй като до сега наех няколко 3 воини 20 ниво и когато започна да ги обличам се оказва, че те могат да ходят най-много с броня и шапка, но ако му сложиш оръжъжие или ботуши или наметало или каквото и да е се показва онази удивителна и че има негативна стойност на силата.   Ок, аз естествено за в бъдеще ще внимавам с колко сила е наемника, ще изчислявам колкото и да не ми се изчислява, а да ми се играе  с колко сила трябва да е наемника, за да има смисъл да го намема.

Но не може ли да  има ограничение, да не се генерират воини, които са под еди колко си сила когато са 20-29 ниво и подобно и за останалите категории...

Защото иначе, тъй като наемниците са много важна част от играта,  може на някой попаднал на кофти наемници първите няколко пъти , докато схване, че е направено както сега да трябва да си плати и после с купените  диаманти да refresh-ва като луд докато намери такъв, който да става поне малко  (хем да е ниво,. което да можеш да наемеш - хем да може да бъде изобщо облечен)

А иначе въпросните воини, на които им се показваше нон стоп Негативна стойност на силата (мисля, че след толкова пъти този надпис вече го сънувам)   !! все пак не разбрах защо дори не могат да носят кожени ботуши и кожени неща....
За кожена шапка необходима сила 6, за стоманен шлем необходима сила 9 ...



Do your best, forget the rest!

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Re: Негативна стойност на силата!!!!
« Отговор #1 -: Май 06, 2015, 03:47:29 pm »
И все пак последно колко сила е минимума , за да може наемника воин 20 ниво да бъде облечен като воин, защото с поредния наемник пак не става и съвсем се обърках...
Do your best, forget the rest!

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Негативна стойност на силата!!!!
« Отговор #2 -: Май 06, 2015, 04:04:48 pm »
Защото иначе, тъй като наемниците са много важна част от играта,  може на някой попаднал на кофти наемници първите няколко пъти , докато схване, че е направено както сега да трябва да си плати и после с купените  диаманти да refresh-ва като луд докато намери такъв, който да става поне малко  (хем да е ниво,. което да можеш да наемеш - хем да може да бъде изобщо облечен)
Не ме карай да съжелявам,че метнах над 400д за 2-3 читави наемника,след сума ти и рефрешове в таверните :D

Комбинативноста в уменията на наемниците с каквито ги търсиш винаги е трудно без значение колко диаманта хвърлиш може и да не ги намериш,също и късмет трябва доста...достааа.Понякога и с месеци може се търсят точните.Специално за воините,ако смяташ да ги обличаш в тежки брони,добре е да имат умението сила,което увеличава атрибута "сила" с определен процент за да не му са проблем екипирането на тежки брони.Точно колко сила им трябва зависи от изискванията на предметите.

"Негативната стойност" ти намалява атрибутните показатели когато имаш недостиг на сила,когато искаш да екипираш определен предмет.

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Re: Негативна стойност на силата!!!!
« Отговор #3 -: Май 07, 2015, 07:35:42 am »
Аз това се опитвам да кажа, че както е в момента има нужда от нещо да се пипне, да се донастрои да се балансира.
Не мисля, че това е идеята на играта -  да имаш или много късмет или много пари или пък да висиш с един калкулатор или пред една ексел таблица, която си си направил за наемниците...  не е чак толкова забавно ....
Do your best, forget the rest!