Автор Тема: Механиката на битка май се бъгна; Рецептите също  (Прочетена 6756 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Не са оправени все оше. Каквото и да е действие свързано с инвентара, изкарва съобщението което kosiger е снимал, доста е неприятно...

Едит: За момента май и двете са ок... или не точно, преди малко  преместих нещо от къщата в инвентара и пак изкара същото съобщение.
« Последна редакция: Май 29, 2015, 09:18:02 am от Yolov »

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
То грешката че е дразнеща дразнеща, но може да се пазарува с нея, ама в момента пък от хранилището на гилдията въобще не могат да се взимат предмети. Пише "Нещо се обърка опитайте пак по късно" и предмета не успява да бъде взет


Едит: А то това било от правата, нямал е права, но все пак е хубаво събщението да е нещо от сорта на: нямате права да използвате хранилището, обърнете се към водача на гилдията за разрешение
« Последна редакция: Май 29, 2015, 09:43:52 am от sharga »

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
И двата проблема би трябвало да са оправени

това съобщение често излиза (в момента още е проблем)
тук съм писал как да си го репродуцирате:

http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=34517

Неактивен Kosiger

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 991
  • Karma: +169/-452
    • Профил
героя ми май се стяга да пътува някъде понеже прилежно си е събрал багажа в 1 раничка :D

http://prikachi.com/images/729/8143729H.jpg

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Опитва да прави допълнителна атака към вече умрял противник, много пъти съм го засичал, но сега имам наемник и отрова. Дразнещото е че изпълнява ненужни неща наемника, на допълнителната атака срещу умрял противник.

С случая прилага отрова и допълнителна атака срещу грозен плъх, който загива от първия изстрел в рунда (рунд 3)


Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Проблемът е в изписването - объркан е реда н асъбитията. Съответно так асе и визуализаира, но реално калкулацията е вярна. Ще го оправим скоро.

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Мда, и съответно да се провери дали взима дух, защото на мен ми се струва че взима, поне визуално

Неактивен Kosiger

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 991
  • Karma: +169/-452
    • Профил
от 2-3 часа е така.дали е от промените не знам но е доста дразнещо

http://prikachi.com/images/964/8154964L.jpg

уж в петък да не правите промени.....

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Защо не може да се копира пълния доклад?

Доста неприятен бъг с контра атаката - брои я за ход на героя! И не стига че не удря в конкретния рунд, ами и в следващия прави пауза, ако оръжието е с пауза.

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Това не е контраатака а допълнителна атака, ловците я имат, а доклада не е пълен защото го отворих да го гледам на рунд 3 и така съм го копирал. То прави следното нещо примерно останал е един противник, наемника стреля и го убива, но явно още с изстрела се прави проверка за допълнителна атака и той я изпълнява независимо че вече няма по кой.

 За метателните ножки вчера гледах има проблем визуален че втората ножка излита нагоре към левия ъгъл на екрана след като убие с първото мятане. Но понеже мятанията при метателните се считат за една атака, то дори и мишената да е мъртва втория удар на атаката на метателния нож се похабява и не се пренасочва по друг противник (което разбира се не го прави бъг) явно такъв е начина на мятане, макар че всъщност самото отклонение на китката при мятане не е много голямо ако противниците са наредени в редичка

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Аз за друго говоря.

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Ще трябва да го видим това с контраатаката, но при тестовете си работеше вярно. Може да се е объркала нещо, а може и да е визуален проблем само. В понеделник ще го разгледаме подробно.

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Ейго бай манол - пиката. От начало блокира, прилага контра атака, и до края на рунд 3 не фигурира никъде (това е първия ръкопашен рунд). В рунд 4 също го няма никакъв, ползва правото си на пауза, дадено му от пиката (това в доклада не се отразява). Чак в 5ти, си удря с нормалните поръжения.





Едно уточнение: Забелязвам, че се случва само на екипираните с оръжие с пауза, и при първия пропуск (в рунда когато е направена контра атаката), изписва "пауза".
« Последна редакция: Юни 06, 2015, 02:00:04 pm от Mitbul »

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Това е важно уточнение - ще проверим наистина да няма някакъв проблем с паузата. Принципно контра атака, последователна атака и допълнителна атака и подобните им би следвало да игнорират паузата, но...