Автор Тема: Наддаването в аукциона?  (Прочетена 1569 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен aviss

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 31
  • Karma: +1/-3
    • Профил
Наддаването в аукциона?
« -: Август 17, 2009, 06:44:58 pm »
Направи ми впечатление следното нещо, особено ако искаш да пазаруваш с диаманти.

Даден предмет е сложен за продажба, да речем 3 диаманта "bid" и 5 диаманта "buyout".Защо когато поискам да бид-на за 1ви път ми иска 4 диаманта, вместо обявените 3? Откъде-накъде се взима този 1 диамант отгоре след като никой не е наддавал досега за този предмет?

Обикновено в един нормален търг (а и в много онлайн игри) предметът на продажба започва от дадена сума и който първи заложи на тази сума печели стоката, ако няма други желаещи.В горния случай би трябвало първият, който иска да заложи да му вземе 3 диаманта и вече ако има и втори желаещ на него да му вземе 4 диаманта.Защото както е в момента е доста малоумно особено за сделки с 1 диамант разлика, т.е. 1 bid и 2 buyout.Просто такава сделка не съществува, ако решиш да "биднеш" ти директно си даваш цената за buyout-a.
Ако можете го оправете или поне ми обяснете защо да давам 1 диамант отгоре на първоначално обявената сума.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Наддаването в аукциона?
« Отговор #1 -: Август 17, 2009, 06:52:10 pm »
За да не "наддават" на една и съща цена (примерно ти даваш 3 и аз давам 3 и накрая който последен даде 3 да го спечели). Обаче кодът е такъв, че и началната цена сигурно се взема като "наддадено до момента" и затова.

Неактивен aviss

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 31
  • Karma: +1/-3
    • Профил
Re:Наддаването в аукциона?
« Отговор #2 -: Август 17, 2009, 06:58:43 pm »
Не те разбрах, как така да не наддават на една и съща цена.Такова нещо няма.
Ако аз първи съм дал 3, ти и да искаш ако си дал след мен не можеш да дадеш 3, защото вече правиш наддаване, но тогава трябва да си +1 отгоре, т.е 4.Няма как да се получи 2 души да дадат една и съща цена за едно нещо(виж как е на борсата например).Просто не е реално както е направено.В никоя игра или в реалния живот няма такъв аукцион.Мислех, че е бъг.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Наддаването в аукциона?
« Отговор #3 -: Август 17, 2009, 07:04:21 pm »
Именно, преди беше възможно да го правим това и да тормозим продавача общо-взето. И не само на теория, ами и на практика се прилагаше често.
Но за момента това е начинът да се направи, че да сме длъжни да се надцакваме един друг поне с +1, а не на една и съща цена. И реално единствен проблем е, че не можеш да почнеш от началната цена (на съвестните продавачи, стига да им е известно, просто ще пуснат началната с 1 по-малко от това, което смятат, т.е примерно съм решил да продам някой пръстен за поне 5 диаманта -> ще дам начална цена 4). И, в най-частния случай, е проблем, ако искаш нещо да почне наддаване от 1 диамант (но тогава можеш за "купи сега" пак да сложиш 1 или 2).

Това не решава посочения проблем генерално, но е начин да се заобиколи долу-горе.

Неактивен Witch

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 328
  • Karma: +99/-21
    • Профил
Re:Наддаването в аукциона?
« Отговор #4 -: Август 17, 2009, 07:10:54 pm »
http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=2141.msg12050#msg12050

Има подобна тема вече. Можеш да я прегледаш и нея.

Неактивен aviss

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 31
  • Karma: +1/-3
    • Профил
Re:Наддаването в аукциона?
« Отговор #5 -: Август 17, 2009, 07:14:57 pm »
Ако си ходил по търгове(или поне филми да си гледал) там се обявава примерно начална цена 15 000 $... и там първият като наддаде обявява примерно 15 001 $ и т.н. Не е бъг ! точно както трябва си е :)

Грешиш приятелю, точно ако си гледал филми там се обявява цена 15000 и едва ако някой вдигне ръка, означава че търгът започва и едва тогава водещият на търга пита:"Някой каза ли 15500?" и ако никой не вдигне ръка, първият купувач го взима за 15000$.Така че не си измисляй ако обичаш, че почват от по-висока цена.Ще ти дам още един пример - игра - WoW - ако си играл там ще знаеш как е.Бидваш на първата посочена сума и едва тогава почва наддаването.
Както и да е Шереметиев ми обясни защо е направено така.Няма смисъл от повече спам.