Автор Тема: Рецепти опит  (Прочетена 1822 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Рецепти опит
« -: Октомври 31, 2015, 01:38:50 pm »
Легендарни рецепти ми дават по 3, 4 или 5 опит, защо е така ? Не е ли редно да дават по 12-13, както си беше преди ?

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Рецепти опит
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2015, 02:33:18 pm »
Намалиха опита на всички рецепти. Мисля, че беше във връзка с въвеждането на това, всяка рецепта да дава точки в категориите, които съвпадат с нейната рядкост.
ДД

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Рецепти опит
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2015, 02:51:32 pm »
Мерси за отговора, явно това е още една тъпа и недомислена промяна... увеличиха точките за минаване на ниво на 150-250-300, но пък намалиха опита, който се дава от изработка на такива предмети. Евала!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Рецепти опит
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2015, 02:57:48 pm »
То това, дефакто, няма да се забелязва толкова, стига най-накрая да оправят занаятчийските майсторства и специализациите по предмети. Да ги оправят да действат, имам предвид, + да опишат как действат.
ДД

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Рецепти опит
« Отговор #4 -: Октомври 31, 2015, 06:01:33 pm »
Не знам кое визираш, че не работи - специално занаятчийският модул много се съмнявам да не дава правилните неща.

Що се отнася до точките - преди даваха по 10-12-14, но какъв беше шанса да ги даде? 10% със епичен чук за легендарна изработка или с други думи ти трябват 10 рецепти за да хванеш тези 12 точки и то ако използваш епичен чук.. сега всяка жълта рецепта ти дава точки... и то без значение какъв чук ползваш... Нямаше как да се направи едната промяна без другата. (многото точки се даваха за да компенсират малкият шанс да се случи събитието..)

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Рецепти опит
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2015, 06:34:16 pm »
Не знам кое визираш, че не работи - специално занаятчийският модул много се съмнявам да не дава правилните неща.

Предполагам, че не работи. Няма как да знам със сигурност, след като не е налично описание. Разсъждавам на основата на бегла информация, която беше споделена веднъж във форума. Общият майсторлък качва общата минималната граница, а частният - частната максимална. Понеже атрибутите са дискретни стойности от цели числа, заключавам, че минималният инкремент е 1. И не ми излизат сметките. Както и да е, ще чакаме да сложите описанието, за да проверим дали въпросното работи или не.

Тоест:
« Последна редакция: Октомври 31, 2015, 06:44:03 pm от Pith_New_Era »
ДД

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Рецепти опит
« Отговор #6 -: Октомври 31, 2015, 09:15:21 pm »
Първоата стойност е за категорията и намалява шанса за кофти изработка - демек ако се пуска нещо, че ще е между 10-20, то на първо ниво ще  11-20, на второ 12-20 и тн.

Втората стойност е за конкретният предмет и вдига границата на позволената изработка - демек ако в категорията се позволява нещо да бъде между 10-20, то на първо ниво ще е 10-21, на второ 10-22 и т.н... Стойностите варират от категория до категория, но общото правило е това - първото свива ножицата на случайно генериране бонусите => по-малко брак, второто вдига границата на изработката => шанс за иработка на предмети извън позволените за категорията...

ПП Ще го задвижда да се опише най-накраяв уеб версията (в мобилното е описано..)

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Рецепти опит
« Отговор #7 -: Октомври 31, 2015, 09:42:24 pm »
Благодаря. Значи е както съм го бил разбрал. А ще сложите ли информативен бар по подобие на атрибутите, с текущата ножица? Тъй като нивата излизат под тип предмет - би било доста полезно. Така ще може и да се прецени дали всичко е наред с изработките.
ДД