Автор Тема: Бъгчета + предложенийца  (Прочетена 2002 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
Бъгчета + предложенийца
« -: Септември 15, 2015, 01:11:56 pm »
Привет!

Ето малко и различни бъгчета:
1. Търсачката в аукциона не сработва винаги - в момента филтрирам лъкове от 20 до 26-то ниво и ми дава 33-то
2. Като смениш наемник, започва да не работи сравняването на предмети на маусоувър ... независимо как го "въртиш и сучеш" (май като мине битка, в която участва, се оправя)
3. Маусоувъра на предмети не винаги сработва, като съм забелязал това да става на:
- умения на наемници в таверната (ако умението се вижда вляво, тъй като там са ограничени до 3, ако натиснеш на него, почва да се вижда ... за останалите няма такъв вариант)
- предмети в аукциона (не мога да дам пример в момента)
4. Не винаги сработва веднага показването на новата мисия след като свършиш предната (за стандартните мисии) и понякога трябва да отидеш някъде другаде, да се върнеш, за да се появи новата в беличко.
5. На 300 точки (максимума) пуснах обработка и след малко я прекратих ... станах с 302 точки. Пробвах пак да репродуцирам, но този път станах с 301 като изчезна и някакъв ресурс.

И малко от дребните предложения за оправяне:
1. Действие в аукциона (бид или купуване) да не резетва филтъра, щото може да ти се отще да пазаруваш направо
2. При крафт рецептите да могат да се филтрират ... поне (като минимална възможност) на такива, от които в момента можеш да направиш (има ресурсите) и такива, които не можеш
3. На глобалната карта да може да се "включва" показването на резета на сградите (поне за таверната), та човек да знае дали да се разхожда ...
4. На глобалната карта да може да се "включва" къде има гилдийно хранилище

И едно подозренийце:
Много често в равностойните PvP битки се случва, че атакуващият побеждава ... може ли да погледнете дали няма някакъв вид "предимство" при атака?

Поздрави!
« Последна редакция: Септември 16, 2015, 07:24:59 am от demo_account »

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Бъгчета + предложенийца
« Отговор #1 -: Септември 16, 2015, 07:34:53 am »
И едно подозренийце:
Много често в равностойните PvP битки се случва, че атакуващият побеждава ... може ли да погледнете дали няма някакъв вид "предимство" при атака?

Разбира се, че има - осбено ако познава формацията на опонента си по някаква причина. Атакуващият е активна страна и може да си оптимизира формацията - това е предимство. Може да си оптимизира и уменията (да включи/изключи, които му трябват) - това също е предимство.

Малко е притеснително, че често битките са на равно, но това си е друг проблем, коийто трябва да мислим как най-добре да решим. Отворени сме за мнения по въпроса.

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
Re: Бъгчета + предложенийца
« Отговор #2 -: Септември 16, 2015, 08:47:12 am »
Това за формацията е ясно ... по-скоро ме интересува дали и какво предимство има атакуващият ако всичко е еднакво и не се сменя (вкл. и формацията). Често се случва при равностойни противници и непроменена формация да побеждава винаги атакуващият ... което не би трябвало да е така, тъй като инициативата не би трябвало да се променя.

Равните битки ... обикновено се случват с "малките" герои, когато щетата е малка, уменията липсват и хийлърчетата не дават някой да умре. Там евентуално може да направите допълнителни критерии (по приоритет) като "жив герой", "брой живи участници след битка", "процент останало здраве на герой", "процент останало здраве на живи участници" и т.н.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Бъгчета + предложенийца
« Отговор #3 -: Септември 16, 2015, 12:59:18 pm »
Първо трябва да си оправите PvP битките. Гъмжат от бъгове. Затова, може би е добре някъде да напише кое и как трябва да се случва, за да бъдем по-ефективни в докладването. Кога ще се появят числа, които да отразяват вероятностите за дадени събития по време на битка, а не само краен резултат, и то само отчасти. Нужно е да има текуща и крайна информация за всяко събитие на вероятностна основа.
ДД

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Бъгчета + предложенийца
« Отговор #4 -: Декември 24, 2015, 03:21:26 pm »
А ще го оправите ли това с маусовъра в аукциона, доста често на уменията на оръжията, пръстените, амулетите изписва само двете точки отляво и +2 (цифрата в дясно) и не може да се види какво е умението , за пусната злато и пуснат предмет мисля че също се получава, а също така, когато привърша с направата на една рецепта накрая като ми се появят току що изработените предмети понякога пак се виждат само 2 точки и то навсякъде там където трябва да са наименованията на атрибутите и уменията на съответното оръжие

Другото е че понякога това въобще не се появява този екран с предметите, ако примерно съм излязъл от играта и съм я отворил след няколко часа. хубавато на този екран е че се разглеждат изработките добре и долу се виждат бонусите, но не винаги излиза добре

Другото е че добавения блок от занаячийско майсторство не се оцветява в синьо както добавената броня, и така оръжието излгежда осакатено




« Последна редакция: Декември 24, 2015, 03:27:42 pm от sharga »