Автор Тема: Промени 14.03 - 18.03  (Прочетена 9408 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #30 -: Март 22, 2016, 12:20:14 am »
Смятах да пиша дълъг пост за новата система с опита, но се отказах. Ще ви дам шанс да си пуснете новите модули и тогава ще коментирам.

Засега искам само да дам няколко теми за размисъл:

1. Премиума в момента става много безполезен. Играеш месец едно ниво, от които 20 дни биеш една зона и реално премиума ти е безполезен в тези 20 дни.

2. Въведете система с постепенно увеличаване на опита след всеки рестарт, а не спирайте всичките рестарти наведнъж.

3. Помислете за някаква компенсация за играчите за тази рязка промяна в играта. Лично на мен страшно много ми развали плановете, ако знаех че ще ми трябват толкова време да се върна до 60-то ниво никога нямаше да рестартирам.

4. От опит в подобни игри и въобще игри от всякакъв тип, мога да кажа че колкото по-мудна е една игра, толкова по-бързо отказва играчите си и толкова по-бързо изчезва самата игра.

5. Малко извън темата - Не пипайте бойния рейтинг, просто си оправете зоните адекватно да показват трудността си, и най-вече да може да се вижда последната вълна още преди да си почнал да се биеш. Това е изключително голям проблем, който почна да стига до там да си записваме в кое приключение и в коя зона, какъв бос сме били и какви умения има.


п.с. Искам само теоритично да ми развиете как за 2 дена се рестартира, според мен е абсолютно невъзможно.
« Последна редакция: Март 22, 2016, 12:22:24 am от Dabadas »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #31 -: Март 22, 2016, 12:45:26 am »
Дори и скоро да пуснете легендарните приключения и да привлечете сравнително дълговременен интерес там (например, 2 месеца), предлагам следното (тъй като имам усещането, че това с опита няма да го промените):

1. Слагате допълнителни сгради в по-бедните, откъм такива, градове към провинции.
2. Правите така, че всяка сграда да пуска задачи (осмисля се и модулът с влиянието в провинциите).
3. Правите възможно получаването на повече задачи с честота 3 часа, или правите рефреш на трите задачи на всеки час (осмисля се и модулът с влиянието в провинциите).
4. Задачите, освен опит, да дават и енергия като награда (осмисля се и модулът с влиянието в провинциите).

Точки 1-4, според мен, ще привлекат достатъчно интерес на първо време и ще умилостивят частично играчите :)
ДД

Неактивен Mupko

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 40
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #32 -: Март 22, 2016, 09:05:29 am »
Малко "новини от кухнята" - 3 дни след като качих ниво и след като започнах да се бия в зони много над нивото ми (за да получавам по 2500 опит на битка вместо по-малко от 2000) и след като ми падна сандък с около 120К опит и след като една от дневните награди беше 150 енергия, най-после вече съм на 10% от опита за следващото ниво. Yay me?

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #33 -: Март 22, 2016, 10:46:09 am »
Малко "новини от кухнята" - 3 дни след като качих ниво и след като започнах да се бия в зони много над нивото ми (за да получавам по 2500 опит на битка вместо по-малко от 2000) и след като ми падна сандък с около 120К опит и след като една от дневните награди беше 150 енергия, най-после вече съм на 10% от опита за следващото ниво. Yay me?

Някъде бъркаш.Аз лично на 42-ро взимам средно по 4500 опит от битка.

Смятах да пиша дълъг пост за новата система с опита, но се отказах. Ще ви дам шанс да си пуснете новите модули и тогава ще коментирам.

Засега искам само да дам няколко теми за размисъл:


Само искам да вмъкна един огромен проблем който може да попречи на много играчи. Издръжаката на героите в моментното състояние е изключително трудна. Реално ако нямах складирани пари в банката, в момента нямаше да мога да си издържам героя безпроблемно.

Неактивен Mupko

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 40
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #34 -: Март 22, 2016, 11:04:46 am »
Някъде бъркаш.Аз лично на 42-ро взимам средно по 4500 опит от битка.
Да, и благодарение на твоето съобщение знам къде бъркам - играя с наемници, а не сам герой. Така и смятам да продължа занапред, но нямам намерение да се оплаквам повече. Исках да знам защо не получавам толкова опит, колкото явно се очаква от разработчиците, и вече знам. Благодаря, Dabadas.

Неактивен Mupko

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 40
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #35 -: Март 22, 2016, 11:50:30 am »
Съжалявам за дабъл поста, но очевидно бъркам и в много други неща, тъй като сега разгледах героя Dabadas в играта. Той самичък има бойна сила колкото цялата моя група с героя ми и наемниците заедно, а е 6 нива по-ниско от мен :D Надявам се не героите като този да се разглеждат като стандартна норма от разработчиците, защото това вероятно ще доведе до още нърфове с цел да се балансира играта спрямо тях, което ще я доутрепе нацяло за мизерниците като мен.

Неактивен ScorpioBG

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 7
  • Karma: +3/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #36 -: Март 22, 2016, 03:24:56 pm »
3-ти ден след като станах 49 ниво имам 324К от 6.05М опит. В момента бия в зона 40-50 ниво, там всичко е зелено и светло зелено. На битка печеля по 1200-2000 опит средно. Групирам си quest-овете за да мога да изпълнявам по 2-4 едновременно. Те ми носят от 1200-2800 опит средно. Пробвах да бия в зона 47-60, но там всичко е оранжево и червено, в най-добрият случай на оранжево изкарвам 2 рунда, на 3-тият ме побеждават.  Трябва да кача аз и мойте наемници малко опит за да нося по-добра екипировка за там. В момента имам пуснат ВИП 7мо ниво което дава 7% опит допълнително, от клана битките вземат по 8 енергия вместо 10, но с тези темпове ще ми трябват поне още 19 дни за да стана 50 ниво (не ми се смята бонуса при вдигане на ниво). Сравнявам се с други 49 ниво - имам доста добър рейтинг, така че екипоровката и уменията не са зле за 47-60 зоната. Там се печели от 2500 опит на рунд поне. В момента имам 2225 rating кето значи 29 място на сървара - героят ми не е зле екипиран. Гледам други хора който не са вдигнали ниво за 50 им трябват 983К. Това значи че изискуемият опит е вдигнат над 6 пъти, а от куестовете преди се печелеше около 300-500 (по спомен) а сега 1200-2500.

  Искам да ви кажа, че балансът в момента е ОТВРАТ и поне лично аз нямам намерение да прекарам още 3 седмици само в тази зона преди да стана 50 ниво.

Искам да се коригирам. За 3 дни 324К опит означава около 110К на ден (бонуса при вдигане на ниво е включен). За 6,05М означава 55 дни. Ако беше останал предният изискуем опит това означаваше 8-9 дни.
« Последна редакция: Март 22, 2016, 06:36:33 pm от ScorpioBG »

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #37 -: Март 22, 2016, 04:54:47 pm »
Аз лично спрях да се бия докато не се вразумят и не оправят кашата дето надробиха, бия ли мобове в сегашните условия може много бързо да ме накара да се откажа от играта  :P