Автор Тема: Занаяти ....или кога най -накрая ще се наиграем  (Прочетена 1830 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Chingiz

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 161
  • Karma: +22/-8
    • Профил
та проблема ми е следния ...до преди няколко часа можех да правя една броня 4-та категория ,а сега вече е променена и иска неща които неможем да имаме ,ако не сме натрупали невероятни запаси от стомана от преди месец ,когато тези кюлчета бяха изключени за момента от играта ...защо така ...защо пак гледате да ни поставяте в ...така да се каже неловко положение .... защо кат махнахте ресурсите за повечето рецепти не оправихте и тези .... защо една гилдия изкарва на аукциона жълти предмети 4-та категория със стомана ...от къде тя ги има тези количества  .... защо някои в седмицата ако изкараме един жълт предмет викаме от радост ,а други изкарват на ден по три четири  ...как ги смята играта тези щансове  ....и не на последно място ...защо като попитам нещо не се намира време някой от екипа да отговори ...вече може да си спестите отговора в темата за стрелеца -ловец .... дадох 50 диаманта и съм преследвач  .... този вид стрелец измря кат раса .... три седмици неможа никой да каже поне дума по въпроса ....е понякога се натрупва и обида в хората

Неактивен Krum

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 27
  • Karma: +28/-16
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Занаяти ....или кога най -накрая ще се наиграем
« Отговор #1 -: Август 20, 2009, 03:39:24 pm »
Проблемът с бронята е, че само с материали 3та категория се правеше предмет 4та категория, които в никакъв случай не ни е бил замисъла. Ако желаеш заповядай при нас, ще поверим изцяло на теб рецептите, по цял ден ще можеш да се ровиш в стотиците файлчета и да ги преглеждаш едно по едно дали са верни. Явно ще трябва да те разочаровам с факта, че играта е все още бета и е далеч от завършен вид, имам чувството, че си мислиш, че от първи опит трябва да всичко да й е наред и баланса да е на 100%. Е...съжалявам, че не е така, още не сме толкова добри. Може би вместо обида няма да е зле да имаше повече търпение и по-малко мрънкане тип "в паницата на еди кой си има еди що си"

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Занаяти ....или кога най -накрая ще се наиграем
« Отговор #2 -: Август 20, 2009, 03:44:56 pm »
Поради липсата на Отон в момента ще отговоря аз като се старая да обясня в зависомост от това което аз знам по въпроса. По принцип не беше логически правилно от самото начало да може да се правят предмети 4 Категория с ресурси от 3та. Затова и са заключени тези предмети и Стомана не може да се изкарва. Най-вероятно гилдиите които визираш са имали запаси от ресурси и то доста тъй като там има много хора и са със специфична длъжност в нея (разбирай че на някои задачата им е само да копаят и обработват ресурси и нищо друго). Що се отнася до Легендарните и Епични предмети мога да ти гарантирам че за всички шанса работи еднакво и няма фаворитизиране. Дори тук в екипа си играем като нормални играчи и аз да кажем имам адкси повече късмет от други хора. Така че всичко е въпрос на късмет. Що се отнася до отговор за дадено нещо понякога имаме повече време да го правим но понякога не (особено програмистката част от екипа) поради нужда от направата на дадена функционалност или отстраняване на бъгове. А има и случаи в които прочитам и преглеждам дадено нещо но не пиша веднага в темата. Извинявам се за натрупано недеволство но не винаги времето стига за всичко.

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:Занаяти ....или кога най -накрая ще се наиграем
« Отговор #3 -: Август 20, 2009, 04:24:49 pm »
Нека и аз да отговоря на този въпрос, тъйката имам най-голяма вина за превъзходството на една определена гилдия :)

Формулата е следната: Намират си балък като мен, който да им осигурява абсолютно всички ресурси и то на килограм. Което изисква много време, но аз го имам в момента :) И така, ресурсите са на лице :) С диамантите е малко по сложно, но явно и те са в изобилие, къде от румънските, къде от одераторските, къде от стоката която се произвежда, все пак е доста сладко да си монополист! И въпреки това предполагам че се е наложило и доста парички да вкарат в играта, но нали това е целта :) Защото майсторите са мързеливи и влизат един път на 2 дни, поради което всеки от тях харчи поне по 150 диаманта за ходове и мигновенни изработки за тези два дни. И би било странно ако не излязат поне няколко хубави предмета от тези 100-тина хода, нали :) Но те не могат да чакат да си копая през 10 минути по един ход, с 30 акаунта, което всъщност е като 30 хода на куп само за 10 минути :) Но не, 10 минути е прекалено много, а какво остава за 2 часа, докато изхарчиш всичките ходове един по един... Те искат всичко веднага и се харчат още тонове диаманти без това да е наистина необходимо, само и само да са на върха и да имат всичко и то веднага. И въпреки че всичко им идваше на готово, пак имаха претенции. И въпреки че аз им вършех всичката черна работа, за мен имаше само огризки... А моя майстор си чакаше чакаше всяка обработка по час и чак след седмица като се натрупат ходове, за времето което спя взема че направя и аз няколко мигновенни изработки и разбира се всичко отива пак при тях, каот съм глупав  ;D И бях достатъчно глупав, да не заделя абсолютно нищо за черни дни, само с дрешките на гърба си останах... Но така е когато човек е честен, очаква същото и от другите... Та като им натрупах доста големи запаси и от ресурси, решиха че вече не съм им нужен и почнаха да си измислят разни проблеми, като това че не съм знаел достатъчно английски, заради това нямало добра комуникация и т.н. Накрая просто ме изгониха, когато решиха че вече не съм им нужен. Такаче внимавайте ако решите да ходите там, само ще ви използват... Не че не ми помогнаха много, но аз им помогнах повече!

Разбира се и те ще се оправят перфектно без мен и аз без тях, но не е това въпроса, въпроса е в грозната постъпка... както и да е... Поредната комплексарска история ми се струва, дори нямаха доблеста да ми кажат какъв е проблема, не че е имало такъв, просто един ден ми съобщиха че много го били обсъждали и така били решили, а на другия ден вече бяха забравили всичките си обещания...

Разбира се като се набара бъг се експлоатира максимално. А най-удобното е аз да съм с БАН по IP във форума, да не би да го докладвам преди това...

След това бъга се оправя... Стоманата примерно се промени, но те вече имаха и оръжейник и майстор на брони с 4 звезди и в 4-та категория. Освен това само 1-2 хиляди стоманени кулчета запас, та каквото не беше с желязо, като въпросната броня, те пак можеха да си го направят и си го направиха, а може и още да го правят :) После и броните се оправят, но вече всички имат епични... А всички останали могат просто да гледат като гладни сирачета пред хранителен магазин... Не е много редно...

Разбира се Крум е напълно прав, че не може да не се допускат грешки, но нека се даде поне някаква възможност и на останлите да ги настигнем, нали?

Все пак сами казвате че е бета версия, не пречи да се пусне малко аванта, да си играем за удоволствие все пак. Аз в момента реално нямам за какво да си хабя рационално точките. А те примерно сигурно вече са изкупили всички рецепти, пак има поне една бъгава и се работи 5-та категория вече :)

Наистина ли е чак такъв голям проблем, да се пусне една провинция 4-та категория? Защо вместо това се пуснаха две 3-та?

Колкото до предложението за ровенето в хиляди файлове, аз бих го направил с удоволствие и то напълно безплатно :) Така както се старая да докладвам всички бъгове, освен когато съм без достъп до форума, защото често на някой хора не им харесва прямотата ми!

Неактивен Chingiz

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 161
  • Karma: +22/-8
    • Профил
Re:Занаяти ....или кога най -накрая ще се наиграем
« Отговор #4 -: Август 20, 2009, 04:26:00 pm »
съгласен съм ,че не винаги времето стига ,но това непречи да има отговор ...да запознахме с проблема и ще бъде обсъден или каквото и да е в тоя дух ...така че човека поставил проблема или питането си да знае ,че рано или късно ще се стигне и до неговото решаване ... съгласен съм ,че не е нормално предмети 4-та категория да се произвеждат само с ресурси трета ... но тогава аджеба ,защо когато оправихте преди месец половината неща ,не се оправиха и другите ... защото пак половин месец говорих ,че неможе примерно оръжейника да има рецепти 4-та категория ,а за другите професий да няма  ..... незнам за тия запаси ...просто трябва наистина да са невероятни ...поне от месец време неможе да се произвежда стомана .....и шанса не казвам че се толерира някой ,но пък не е нормално други да немогат да изкарат нищо ..и това говоря след като с дни се хабят по 48 хода минимум само за производство ....според мен има някъде проблем там ....все пак благодаря за отговора

ahilix

  • Гост
Re:Занаяти ....или кога най -накрая ще се наиграем
« Отговор #5 -: Август 20, 2009, 04:32:23 pm »
Поради липсата на Отон в момента ще отговоря аз като се старая да обясня в зависомост от това което аз знам по въпроса. По принцип не беше логически правилно от самото начало да може да се правят предмети 4 Категория с ресурси от 3та. Затова и са заключени тези предмети и Стомана не може да се изкарва. Най-вероятно гилдиите които визираш са имали запаси от ресурси и то доста тъй като там има много хора и са със специфична длъжност в нея (разбирай че на някои задачата им е само да копаят и обработват ресурси и нищо друго). Що се отнася до Легендарните и Епични предмети мога да ти гарантирам че за всички шанса работи еднакво и няма фаворитизиране. Дори тук в екипа си играем като нормални играчи и аз да кажем имам адкси повече късмет от други хора. Така че всичко е въпрос на късмет. Що се отнася до отговор за дадено нещо понякога имаме повече време да го правим но понякога не (особено програмистката част от екипа) поради нужда от направата на дадена функционалност или отстраняване на бъгове. А има и случаи в които прочитам и преглеждам дадено нещо но не пиша веднага в темата. Извинявам се за натрупано недеволство но не винаги времето стига за всичко.
Като променяте нещо е хубаво да го правите така ,че да няма ощетени и такива с привилегии..Като е било нелогично да се правят предмети от 4 та категория с ресурси на трета и сте решили да го направите логично , ще направите рецептите така щото никой вече да не може да ги изкарва..А не грешка която ВИЕ сте допуснали да поставя сега някой дето се е запасил с ресурс преди месец в супер изгодно положение..А други да не могат да го набавят този ресурс..Или добавете в рецептата нещо което да я прави НЕИЗПОЛЗВАЕМА ЗА ВСИЧКИ на този етап на играта..Иначе за шанса съм съгласен с Вас - сигурен съм че няма нищо смущаващо..И Ви моля  веднъж завинаги и не само в тази част от ИО Груп Игри - каквото и да правите , правете го така щото да остава някакво чувство за справедливост в играчите..А не промените - когато ни скимне , без предупреждения и на принципа - ми който се е прекарал - прекарал ..Който намазал - намазал..Това с обяснението че е Бета - ама моля Ви - парите за диамантите са съвсем истински..И хората ги дават за да развиват нещо дето вие с един замах го разсипвате..И по лошото - облагодетелствате едни ,а ощетявате  други..П.П Тази новата провка да не я коментирам..Просто най безсмисленото нещо от началото на играта насам..Всички очакват нещо по трудно и място дето да се бият тия дето за минали в 4 то ниво/ а те не са никак малко/ ,а получават нещо по слабо от това дето го има вече..
« Последна редакция: Август 20, 2009, 04:49:56 pm от ahilix »

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:Занаяти ....или кога най -накрая ще се наиграем
« Отговор #6 -: Август 20, 2009, 04:37:59 pm »
Мислите ли,че ако знаехме за стоманата,нямаше и ние да се запасим :)..
Просто изведнъж стана така че се изисква бяло злато без никакво предупреждение..
И естествено някои хора имаха запас и ето вече как те имат епични брони,а останалите се мъчат на редки.Определено трябва провинция 4 категория,но ако шефа каже "Трябва да изкарате всички провинции 3 категория,след това 4" никой нищо неможе да каже..
А отделно бижутера изобщо неможе да изработва 4 категория.
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Занаяти ....или кога най -накрая ще се наиграем
« Отговор #7 -: Август 20, 2009, 05:30:00 pm »
Цитат
Разбира се като се набара бъг се експлоатира максимално. А най-удобното е аз да съм с БАН по IP във форума, да не би да го докладвам преди това...
ZAX Едва ли си получил бан за това !

Цитат
А те примерно сигурно вече са изкупили всички рецепти, пак има поне една бъгава и се работи 5-та категория вече

Относно рецептите от 5 категория проверено е колко са купени и са премахнати !
Няма научени рецепти от 5 категория , имаше само купени .

Колкото за приуритетите преди време Отон ги написа тук